Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
ilustrační foto

Světový šampionát v silniční cyklistice pro rok 2017 v norském Bergenu bude do historie zapsán jako závod, ve kterém slovenský fenomén Peter Sagan dosáhl zlatého hattricku. Pro fanouška prostějovského klubu je však zajímavý fakt, že do Skandinávie odcestovalo hned kvarteto jezdců. Trenér národního výběru České republiky Tomáš Konečný sáhl po osvědčených rukou mechanika SKC TUFO Richarda Šmídy, do juniorského týmu nominoval Tomáše Bártu a v družstvu „U23“ měl místo Jakub Otruba.

Do deštivého a chladného závodu této kategorie odstartovala hned trojice českých reprezentantů. Roman Lehký a právě Otruba měli především pomáhat lídrovi, kterým byl Michal Schlegel, jenž se v letošní sezóně zaskvěl několika výbornými výsledky a také startem na Giro d ́Italia. Přestože oba domestici odvedli kus práce, bohužel závodník polského týmu CCC Sprandi Polkowice se nepotkal s úplně nejlepší formou a i profil závodu českému borci také úplně nesvědčil. A tak výsledkem bylo čtyřiatřicáté místo. Prostějovský Otruba skončil v celkovém pořadí těsně pod stovkou, když obsadil osmadevadesáté místo, avšak jako „prvoročák“ má před sebou ještě tři sezóny v této kategorii.
Mezi juniory měly české národní barvy dvojnásobný počet startujících než v kategorii „U23“, tomu také odpovídaly větší ambice i očekávání. Pády a technické problémy však šance zmenšily hned v úvodu závodu, přesto byly české barvy vidět. Aktivní byli především Karel Vacek a Vojtěch Sedláček, jehož pětatřicátá pozice byla nejlepším umístěním českého týmu. Člen SKC TUFO Tomáš Bárta, kterého též potkal pád, byl v cíli klasifikován na devětasedmdesáté pozici.
„Juniorský závod se nevyvedl úplně podle očekávání. Šli jsme do toho s velkými ambicemi, ale hned v úvodním okruhu se kluci přimotali do hromadných pádů a museli jsme měnit celá kola, což tým hodně oslabilo. Přesto si myslím, že i tak byly české barvy vidět a že je to příslib do dalších let a další práce s juniory,“ zhodnotil vystoupení juniorů Tomáš Konečný, který působí i v prostějovském oddílu jako sportovní manažer.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments