Dobré ráno, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
ilustrační foto

Světový šampionát v silniční cyklistice pro rok 2017 v norském Bergenu bude do historie zapsán jako závod, ve kterém slovenský fenomén Peter Sagan dosáhl zlatého hattricku. Pro fanouška prostějovského klubu je však zajímavý fakt, že do Skandinávie odcestovalo hned kvarteto jezdců. Trenér národního výběru České republiky Tomáš Konečný sáhl po osvědčených rukou mechanika SKC TUFO Richarda Šmídy, do juniorského týmu nominoval Tomáše Bártu a v družstvu „U23“ měl místo Jakub Otruba.

Do deštivého a chladného závodu této kategorie odstartovala hned trojice českých reprezentantů. Roman Lehký a právě Otruba měli především pomáhat lídrovi, kterým byl Michal Schlegel, jenž se v letošní sezóně zaskvěl několika výbornými výsledky a také startem na Giro d ́Italia. Přestože oba domestici odvedli kus práce, bohužel závodník polského týmu CCC Sprandi Polkowice se nepotkal s úplně nejlepší formou a i profil závodu českému borci také úplně nesvědčil. A tak výsledkem bylo čtyřiatřicáté místo. Prostějovský Otruba skončil v celkovém pořadí těsně pod stovkou, když obsadil osmadevadesáté místo, avšak jako „prvoročák“ má před sebou ještě tři sezóny v této kategorii.
Mezi juniory měly české národní barvy dvojnásobný počet startujících než v kategorii „U23“, tomu také odpovídaly větší ambice i očekávání. Pády a technické problémy však šance zmenšily hned v úvodu závodu, přesto byly české barvy vidět. Aktivní byli především Karel Vacek a Vojtěch Sedláček, jehož pětatřicátá pozice byla nejlepším umístěním českého týmu. Člen SKC TUFO Tomáš Bárta, kterého též potkal pád, byl v cíli klasifikován na devětasedmdesáté pozici.
„Juniorský závod se nevyvedl úplně podle očekávání. Šli jsme do toho s velkými ambicemi, ale hned v úvodním okruhu se kluci přimotali do hromadných pádů a museli jsme měnit celá kola, což tým hodně oslabilo. Přesto si myslím, že i tak byly české barvy vidět a že je to příslib do dalších let a další práce s juniory,“ zhodnotil vystoupení juniorů Tomáš Konečný, který působí i v prostějovském oddílu jako sportovní manažer.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments