Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
ilustrační foto

Světový šampionát v silniční cyklistice pro rok 2017 v norském Bergenu bude do historie zapsán jako závod, ve kterém slovenský fenomén Peter Sagan dosáhl zlatého hattricku. Pro fanouška prostějovského klubu je však zajímavý fakt, že do Skandinávie odcestovalo hned kvarteto jezdců. Trenér národního výběru České republiky Tomáš Konečný sáhl po osvědčených rukou mechanika SKC TUFO Richarda Šmídy, do juniorského týmu nominoval Tomáše Bártu a v družstvu „U23“ měl místo Jakub Otruba.

Do deštivého a chladného závodu této kategorie odstartovala hned trojice českých reprezentantů. Roman Lehký a právě Otruba měli především pomáhat lídrovi, kterým byl Michal Schlegel, jenž se v letošní sezóně zaskvěl několika výbornými výsledky a také startem na Giro d ́Italia. Přestože oba domestici odvedli kus práce, bohužel závodník polského týmu CCC Sprandi Polkowice se nepotkal s úplně nejlepší formou a i profil závodu českému borci také úplně nesvědčil. A tak výsledkem bylo čtyřiatřicáté místo. Prostějovský Otruba skončil v celkovém pořadí těsně pod stovkou, když obsadil osmadevadesáté místo, avšak jako „prvoročák“ má před sebou ještě tři sezóny v této kategorii.
Mezi juniory měly české národní barvy dvojnásobný počet startujících než v kategorii „U23“, tomu také odpovídaly větší ambice i očekávání. Pády a technické problémy však šance zmenšily hned v úvodu závodu, přesto byly české barvy vidět. Aktivní byli především Karel Vacek a Vojtěch Sedláček, jehož pětatřicátá pozice byla nejlepším umístěním českého týmu. Člen SKC TUFO Tomáš Bárta, kterého též potkal pád, byl v cíli klasifikován na devětasedmdesáté pozici.
„Juniorský závod se nevyvedl úplně podle očekávání. Šli jsme do toho s velkými ambicemi, ale hned v úvodním okruhu se kluci přimotali do hromadných pádů a museli jsme měnit celá kola, což tým hodně oslabilo. Přesto si myslím, že i tak byly české barvy vidět a že je to příslib do dalších let a další práce s juniory,“ zhodnotil vystoupení juniorů Tomáš Konečný, který působí i v prostějovském oddílu jako sportovní manažer.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments