Dobré odpoledne, dnes je sobota 19.10.2019
svátek slaví Michaela,
zítra Vendelín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
ilustrační foto

Světový šampionát v silniční cyklistice pro rok 2017 v norském Bergenu bude do historie zapsán jako závod, ve kterém slovenský fenomén Peter Sagan dosáhl zlatého hattricku. Pro fanouška prostějovského klubu je však zajímavý fakt, že do Skandinávie odcestovalo hned kvarteto jezdců. Trenér národního výběru České republiky Tomáš Konečný sáhl po osvědčených rukou mechanika SKC TUFO Richarda Šmídy, do juniorského týmu nominoval Tomáše Bártu a v družstvu „U23“ měl místo Jakub Otruba.

Do deštivého a chladného závodu této kategorie odstartovala hned trojice českých reprezentantů. Roman Lehký a právě Otruba měli především pomáhat lídrovi, kterým byl Michal Schlegel, jenž se v letošní sezóně zaskvěl několika výbornými výsledky a také startem na Giro d ́Italia. Přestože oba domestici odvedli kus práce, bohužel závodník polského týmu CCC Sprandi Polkowice se nepotkal s úplně nejlepší formou a i profil závodu českému borci také úplně nesvědčil. A tak výsledkem bylo čtyřiatřicáté místo. Prostějovský Otruba skončil v celkovém pořadí těsně pod stovkou, když obsadil osmadevadesáté místo, avšak jako „prvoročák“ má před sebou ještě tři sezóny v této kategorii.
Mezi juniory měly české národní barvy dvojnásobný počet startujících než v kategorii „U23“, tomu také odpovídaly větší ambice i očekávání. Pády a technické problémy však šance zmenšily hned v úvodu závodu, přesto byly české barvy vidět. Aktivní byli především Karel Vacek a Vojtěch Sedláček, jehož pětatřicátá pozice byla nejlepším umístěním českého týmu. Člen SKC TUFO Tomáš Bárta, kterého též potkal pád, byl v cíli klasifikován na devětasedmdesáté pozici.
„Juniorský závod se nevyvedl úplně podle očekávání. Šli jsme do toho s velkými ambicemi, ale hned v úvodním okruhu se kluci přimotali do hromadných pádů a museli jsme měnit celá kola, což tým hodně oslabilo. Přesto si myslím, že i tak byly české barvy vidět a že je to příslib do dalších let a další práce s juniory,“ zhodnotil vystoupení juniorů Tomáš Konečný, který působí i v prostějovském oddílu jako sportovní manažer.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments