Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
ilustrační foto

Světový šampionát v silniční cyklistice pro rok 2017 v norském Bergenu bude do historie zapsán jako závod, ve kterém slovenský fenomén Peter Sagan dosáhl zlatého hattricku. Pro fanouška prostějovského klubu je však zajímavý fakt, že do Skandinávie odcestovalo hned kvarteto jezdců. Trenér národního výběru České republiky Tomáš Konečný sáhl po osvědčených rukou mechanika SKC TUFO Richarda Šmídy, do juniorského týmu nominoval Tomáše Bártu a v družstvu „U23“ měl místo Jakub Otruba.

Do deštivého a chladného závodu této kategorie odstartovala hned trojice českých reprezentantů. Roman Lehký a právě Otruba měli především pomáhat lídrovi, kterým byl Michal Schlegel, jenž se v letošní sezóně zaskvěl několika výbornými výsledky a také startem na Giro d ́Italia. Přestože oba domestici odvedli kus práce, bohužel závodník polského týmu CCC Sprandi Polkowice se nepotkal s úplně nejlepší formou a i profil závodu českému borci také úplně nesvědčil. A tak výsledkem bylo čtyřiatřicáté místo. Prostějovský Otruba skončil v celkovém pořadí těsně pod stovkou, když obsadil osmadevadesáté místo, avšak jako „prvoročák“ má před sebou ještě tři sezóny v této kategorii.
Mezi juniory měly české národní barvy dvojnásobný počet startujících než v kategorii „U23“, tomu také odpovídaly větší ambice i očekávání. Pády a technické problémy však šance zmenšily hned v úvodu závodu, přesto byly české barvy vidět. Aktivní byli především Karel Vacek a Vojtěch Sedláček, jehož pětatřicátá pozice byla nejlepším umístěním českého týmu. Člen SKC TUFO Tomáš Bárta, kterého též potkal pád, byl v cíli klasifikován na devětasedmdesáté pozici.
„Juniorský závod se nevyvedl úplně podle očekávání. Šli jsme do toho s velkými ambicemi, ale hned v úvodním okruhu se kluci přimotali do hromadných pádů a museli jsme měnit celá kola, což tým hodně oslabilo. Přesto si myslím, že i tak byly české barvy vidět a že je to příslib do dalších let a další práce s juniory,“ zhodnotil vystoupení juniorů Tomáš Konečný, který působí i v prostějovském oddílu jako sportovní manažer.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments