Jeden parádní poločas basketbalistům Prostějova na vítězství nad soupeřem z Polabí nestačil. Orli uplynulý pátek v neúplné sestavě prohráli v předposledním soutěžním zápase nadstavbové části play-out 1. ligy 2021/2022 74:75, když jejich poslední střela z rukou Rytíře šest vteřin před koncem klíčové body nepřinesla.

První minuty střetnutí 7. kola skupiny o 13. až 20. místo byly hodně vyrovnané a soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. Orli však působili svěžím dojmem a koše dávali po rychlých kombinacích. V polovině sedmé minuty za nerozhodného stavu ještě přidali a nymburské rezervě rychle odskočili na 21:13 po šesti bodech Erika Klepače a donášce Nábělka. Soupeř dokázal odpovědět, přesto po deseti minutách vedli 24:18 Orli.

S chutí hrající Hanáky do dvouciferného náskoku poslal Trávníček poprvé ve 12. minutě (31:21) a nadějný náskok domácí výběr držel i nadále. Necelé tři minuty před koncem čtvrtiny dokonce vedl o patnáct bodů 43:28 po trojce Rytíře. V závěru poločasu se ke slovu dostali i basketbalisté Polabí, přesto prohrávali 34:45.

Po dvou minutách si hráči Prostějova vzali zpět výraznější náskok (49:38), s přibývajícím časem se přesto začali dostávat do potíží na obou polovinách palubovky. Fyzicky náročný basketbal si vybral svoji daň a basketbalisté ztratili lehkost z úvodu zápasu. Přesto velkou bojovností drželi vedení 58:53 po třiceti minutách.

V závěrečné pasáži Orli dlouho odolávali rostoucímu tlaku Polabí, které se rychle přiblížilo na rozdíl dvou bodů. Tento útok byl ještě odražený a pět minut před koncem domácí vedli o devět bodů. Necelé tři minuty před koncem přesto prohrávali, a i když ještě dvakrát výsledek otočili, poslední slovo patřilo hostujícímu Fričovi.

1. LIGA BASKETBALISTŮ; nadstavbová část – skupina play-off o 13. až 20. místo - 7. kolo

BCM Orli Prostějov – Basketbal Polabí

74:75 (24:18, 45:34, 58:53)

Sestava a body Prostějova: E. Klepač 22, Nábělek 17, Dokoupil 10, Rytíř 9, Schneider 8, Trávníček 6, Strnad 2, Komárek, Michalčík

Nejvíce bodů Polabí: Kábrt 17, Frič 11, Fišera, Novák P., Novák D. 10

Trojky: 10:4. Osobní chyby: 21:17. Trestné hody: 12/8:29/17. Doskoky: 45:48.

HLAS TRENÉRA

Michal PEŠTA – BCM Orli Prostějov:

„První poločas byl v pořádku. Hráli jsme uvolněně, kombinačně a dávali jsme snadné koše. Ve druhé půli už to tak hladké nebylo. Projevilo se, že někteří hráči chyběli úplně, jiní nastoupili nemocní. S přibývajícím časem to bylo vidět. Přesto se všichni snažili, aby se v tomto ročníku s domácí palubovkou rozloučili vítězně. O malý kousíček to nevyšlo, což je škoda, protože naši fanoušci by si to zasloužili.“

1. liga basketbalu, play-out 13. až 20. místo

Play-out, skupina o 13. až 20. místo,

ostatní výsledky 7. kola: Plzeň – Opava 116:67 (23:16, 58:31, 90:50). Nejvíce bodů: David 27, Honomichl 23, Lejsek 15, Fremr 13 – Kurečka 19, Moninec 15, Černý 13, Matějka 10 * Pelhřimov – Zlín 76:69 (19:15, 38:34, 60:53). Nejvíce bodů: Kolbl 15, Pereda 11, Plášil 11, Coulibaly 11 – Nehoda 21, Mlčoch 20, Vošlajer 14, Szarowski 11 * Vysočina – Vyšehrad 76:45 (22:12, 35:29, 50:36). Nejvíce bodů: Kantůrek 14, Kubín 12, Maňák 11, Dáňa 11 – Končický 13, Večeřa 7, Martišek 7, Adášek 4.

KAM PŘÍŠTĚ

8. kolo: pátek 1. dubna, 20.00: Pelhřimov – Prostějov (neděle 3. 4., 18.00), Plzeň – Vysočina (19.00), Opava – Vyšehrad, Polabí – Zlín (předehráno 111:87)