Příjemnou noc, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jedna z lahůdek letošního ročníku FNL čeká na prostějovské fotbalisty tuto sobotu. V krátké době již podruhé pojedou na stejný stadion v moravské části Ostravy, hostitelem jim ale tentokrát nebude nikdo jiný, než do jisté míry ikonický Baník Ostrava. Je pouze škoda, že tento zápas absolvují v situaci posledního týmu tabulky a nevychutnají si tak do té míry atmosféru utkání...

Když bylo v minulém ročníku jasné, že Baník v nejvyšší soutěži nezachrání ani zázrak, ujal se kormidla zkušený trenér Vlastimil Petržela s cílem vybudovat nové mužstvo postavené na vlastních odchovancích. Tedy stejná filozofie, jako vyznává vedení prostějovského eskáčka. A tomu také odpovídá věkový průměr týmu, který těsně přesahuje hranici dvaadvaceti let. Mezi ty nejzkušenější patří gólman Petr Vašek (37) a obránce Tomáš Zápotočný, který na sever Moravy přestoupil z Příbrami (36). Na soupisku, která čítá aktuálně pětadvacet jmen, přibylo jen před startem sezóny devět nových hráčů.

Přípravu absolvoval Baník se střídavými úspěchy, zato vstupem do druhé ligy nenechal nikoho na pochybách, jaký cíl v klubu stanovili pro tuto sezónu. Jestliže si na prahu nového ročníku Petržela stěžoval na nedostatečnou sehranost, pak právě úvodní remíza ve Znojmě mohla jít na vrub tohoto problému. Poté ale přišla série tří vítězství.

V sobotním utkání měl mít Baník snadné sousto v podobě duelu s tenkrát poslední Vlašimí, po rychlém gólu Zápotočného ale nic nenasvědčovalo závěrečné remíze 1:1. Nadcházející soupeř Prostějova bude mít navíc v nohách těžké středeční utkání v dohrávce s Opavou. Ve Vlašimi nastoupila sestava Vašek - Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko - Hlinka, Nerad (73. Chvěja) - Lupták (66. Celba), Mičola (46. De Azevedo), Stáňa - Urgela.

Dva Susové se na trávníku Městského stadionu určitě nepotkají. Ten prostějovský totiž obdržel v sobotním domácím duelu proti Znojmu (0:2) čtvrtou žlutou kartu a odpyká si tak jednozápasový trest. Na místě stopera vedle Schustera tak zřejmě dostane šanci Aleš Rus, pro něhož to bude velká příležitost po nějaké době ukázat trenérům své fotbalové možnosti. Jestli nastoupí v útoku Karel Kroupa, bude zřejmě do poslední chvíle nejasné.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments