Dobré odpoledne, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jedna z lahůdek letošního ročníku FNL čeká na prostějovské fotbalisty tuto sobotu. V krátké době již podruhé pojedou na stejný stadion v moravské části Ostravy, hostitelem jim ale tentokrát nebude nikdo jiný, než do jisté míry ikonický Baník Ostrava. Je pouze škoda, že tento zápas absolvují v situaci posledního týmu tabulky a nevychutnají si tak do té míry atmosféru utkání...

Když bylo v minulém ročníku jasné, že Baník v nejvyšší soutěži nezachrání ani zázrak, ujal se kormidla zkušený trenér Vlastimil Petržela s cílem vybudovat nové mužstvo postavené na vlastních odchovancích. Tedy stejná filozofie, jako vyznává vedení prostějovského eskáčka. A tomu také odpovídá věkový průměr týmu, který těsně přesahuje hranici dvaadvaceti let. Mezi ty nejzkušenější patří gólman Petr Vašek (37) a obránce Tomáš Zápotočný, který na sever Moravy přestoupil z Příbrami (36). Na soupisku, která čítá aktuálně pětadvacet jmen, přibylo jen před startem sezóny devět nových hráčů.

Přípravu absolvoval Baník se střídavými úspěchy, zato vstupem do druhé ligy nenechal nikoho na pochybách, jaký cíl v klubu stanovili pro tuto sezónu. Jestliže si na prahu nového ročníku Petržela stěžoval na nedostatečnou sehranost, pak právě úvodní remíza ve Znojmě mohla jít na vrub tohoto problému. Poté ale přišla série tří vítězství.

V sobotním utkání měl mít Baník snadné sousto v podobě duelu s tenkrát poslední Vlašimí, po rychlém gólu Zápotočného ale nic nenasvědčovalo závěrečné remíze 1:1. Nadcházející soupeř Prostějova bude mít navíc v nohách těžké středeční utkání v dohrávce s Opavou. Ve Vlašimi nastoupila sestava Vašek - Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko - Hlinka, Nerad (73. Chvěja) - Lupták (66. Celba), Mičola (46. De Azevedo), Stáňa - Urgela.

Dva Susové se na trávníku Městského stadionu určitě nepotkají. Ten prostějovský totiž obdržel v sobotním domácím duelu proti Znojmu (0:2) čtvrtou žlutou kartu a odpyká si tak jednozápasový trest. Na místě stopera vedle Schustera tak zřejmě dostane šanci Aleš Rus, pro něhož to bude velká příležitost po nějaké době ukázat trenérům své fotbalové možnosti. Jestli nastoupí v útoku Karel Kroupa, bude zřejmě do poslední chvíle nejasné.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments