Příjemnou noc, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Není to tak dávno, co prostějovský fotbal vstupoval s napjatým očekáváním do bojů v druhé nejvyšší soutěži a na svém hřišti hostil soupeře nejatraktivnějšího - olomouckou Sigmu. Téhož soupeře potká eskáčko znovu tento pátek pod světly Androva stadionu v posledním podzimním a současně prvním předehrávaném jarním kole letošního ročníku Fortuna FNL 2016/2017.

Hodně se za tu dobu změnilo. Očekávání se zhmotnilo do konkrétní otázky prvního vítězství, které sice přišlo, ale na postavení týmu v tabulce se mnoho nezměnilo. To Sigma má úplně jiné pocity. Zpočátku sice trenér Václav Jílek neskrýval rozpaky při třech remízách 1:1, pak se ale jeho svěřenci „chytli“ ve Vlašimi a začala olomoucká spanilá jízda. Co je podstatné – Sigma na podzim neprohrála a jasně dominuje soutěži, přičemž málokdo pochybuje o tom, že by jí mohl utéct návrat do nejvyšší soutěže.

Více než polovinu vstřelených branek mají na „svědomí“ pouze dva hráči - záložník Jakub Plšek (8) a útočník Tomáš Chorý (6). Sigma se tak stala již jistým „půlmistrem“ Fortuna národní ligy, přesto ji v počtu vstřelených branek předešel Frýdek-Místek a především Opava. Šlágr 15. kola proti ostravskému Baníku byl odložen až na středu 23. 11. kvůli televiznímu vysílání. „Utkání s Baníkem už bude taková krásná tečka za podzimem. Všichni se na něj těšíme a chystáme se na něj,“ uvedl pro klubový web Sigmy kanonýr Jakub Plšek.

Právě Plšek s Chorým vstřelili po dvou brankách zatím poslednímu soupeři z Ústí nad Labem. Poslední dílek kanonády přidal Falta. Sigma nastoupila v sestavě Buchta – Sladký, Radaković, Šindelář, Vepřek – Zahradníček (60. Buchvaldek), Houska, Petr, Plšek, Falta (75. Štěpán) – Chorý (60. Yunis).

„Důležitá bude atmosféra, která dá zápasu potřebnou šťávu,“ zadoufal trenér Miroslav Takáč s poukazem na tři příznivce Třince, kteří se slušným způsobem starali o fotbalovou atmosféru v posledním podzimním kole na stadionu SCM Za místním nádražím...

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments