Dobré poledne, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Není to tak dávno, co prostějovský fotbal vstupoval s napjatým očekáváním do bojů v druhé nejvyšší soutěži a na svém hřišti hostil soupeře nejatraktivnějšího - olomouckou Sigmu. Téhož soupeře potká eskáčko znovu tento pátek pod světly Androva stadionu v posledním podzimním a současně prvním předehrávaném jarním kole letošního ročníku Fortuna FNL 2016/2017.

Hodně se za tu dobu změnilo. Očekávání se zhmotnilo do konkrétní otázky prvního vítězství, které sice přišlo, ale na postavení týmu v tabulce se mnoho nezměnilo. To Sigma má úplně jiné pocity. Zpočátku sice trenér Václav Jílek neskrýval rozpaky při třech remízách 1:1, pak se ale jeho svěřenci „chytli“ ve Vlašimi a začala olomoucká spanilá jízda. Co je podstatné – Sigma na podzim neprohrála a jasně dominuje soutěži, přičemž málokdo pochybuje o tom, že by jí mohl utéct návrat do nejvyšší soutěže.

Více než polovinu vstřelených branek mají na „svědomí“ pouze dva hráči - záložník Jakub Plšek (8) a útočník Tomáš Chorý (6). Sigma se tak stala již jistým „půlmistrem“ Fortuna národní ligy, přesto ji v počtu vstřelených branek předešel Frýdek-Místek a především Opava. Šlágr 15. kola proti ostravskému Baníku byl odložen až na středu 23. 11. kvůli televiznímu vysílání. „Utkání s Baníkem už bude taková krásná tečka za podzimem. Všichni se na něj těšíme a chystáme se na něj,“ uvedl pro klubový web Sigmy kanonýr Jakub Plšek.

Právě Plšek s Chorým vstřelili po dvou brankách zatím poslednímu soupeři z Ústí nad Labem. Poslední dílek kanonády přidal Falta. Sigma nastoupila v sestavě Buchta – Sladký, Radaković, Šindelář, Vepřek – Zahradníček (60. Buchvaldek), Houska, Petr, Plšek, Falta (75. Štěpán) – Chorý (60. Yunis).

„Důležitá bude atmosféra, která dá zápasu potřebnou šťávu,“ zadoufal trenér Miroslav Takáč s poukazem na tři příznivce Třince, kteří se slušným způsobem starali o fotbalovou atmosféru v posledním podzimním kole na stadionu SCM Za místním nádražím...

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments