Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 sparta skPrvoligové týmy už mají zimní přípravu v plném proudu a dá se říci, že se dostávají do její vrcholné fáze. Druhý tým prvoligové tabulky, pražská Sparta absolvovala turnaj na Kanárských ostrovech a čtyři další domácí přípravné zápasy vesměs se slovenskými týmy. Tento týden ji čekají dva soupeři - ve středu Jihlava a ve čtvrtek 1.SK Prostějov!

„O vzájemném přátelském utkání jsme uvažovali už v létě, tam je ale poměrně málo času a sladit termínové kalendáře první ligy se třetí lze jen obtížně. Když se ozval František Jura před zimní přípravou, dohodli jsme se,“ připomněl cestu vedoucí k vzájemnému strahovskému duelu vedoucí mužstva Sparty Miroslav Baranek.

Sparta sehrála první přípravný zápas den po Třech králích, kdy porazila druholigovou Vlašim. Na následném turnaji v rámci soustředění na Kanárských ostrovech utrpěla zatím jedinou porážku od Eindhovenu, naopak porazila skotský Celtic. Minulý týden dvakrát remizovala s Žilinou a Trenčínem, s Trnavou vyhrála 2:1. Den před přátelákem s „eskáčkem“ změří Sparta síly s dalším účastníkem první ligy, Jihlavou. „Na oba zápasy využijeme celý náš současný kádr s tím, že jednotlivé posty promícháme, určitě nebudeme stavět něco jako ´áčko´ či ´béčko´,“ ujistil Baranek. „Prostějov vnímáme jako tým pohybující se výkonnostně na pomezí druhé a třetí ligy, podle toho také k utkání přistoupíme,“ nepředjímá jakékoliv podcenění vedoucí týmu Sparty.

Ligové souboje prostějovského fotbalu se slavnými pražskými „S“ jsou notně vousaté – pravidelně se hráči potkávali v předválečných ročnících. Teoreticky jsme se mohli potkat ještě v ročníku 1975/1976, kdy Sparta jedinkrát v historii sestoupila do 2. československé ligy, Prostějov v ní ale tenkrát nehrál.

„Jestli jsme se někdy střetli třeba v nějakém přátelském utkání, se nám asi jen tak dohledat nepodaří,“ pokrčil rameny trenér František Jura na dotaz, kdy naposled došlo ke konfrontaci prostějovského fotbalu se Spartou. I to je důvod k tomu, aby si tato generace prostějovských fotbalistů čtvrteční zápas řádně vychutnala.

PROSTĚJOVSKÝ Večerník bude jak u tohoto atraktivního duelu, tak i celého soustředění „eskáčka“ v Praze. Už příště se můžete těšit nejen na exkluzivní reportáže, ohlasy, ale i fotogalerie a videa!

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments