Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 sparta skPrvoligové týmy už mají zimní přípravu v plném proudu a dá se říci, že se dostávají do její vrcholné fáze. Druhý tým prvoligové tabulky, pražská Sparta absolvovala turnaj na Kanárských ostrovech a čtyři další domácí přípravné zápasy vesměs se slovenskými týmy. Tento týden ji čekají dva soupeři - ve středu Jihlava a ve čtvrtek 1.SK Prostějov!

„O vzájemném přátelském utkání jsme uvažovali už v létě, tam je ale poměrně málo času a sladit termínové kalendáře první ligy se třetí lze jen obtížně. Když se ozval František Jura před zimní přípravou, dohodli jsme se,“ připomněl cestu vedoucí k vzájemnému strahovskému duelu vedoucí mužstva Sparty Miroslav Baranek.

Sparta sehrála první přípravný zápas den po Třech králích, kdy porazila druholigovou Vlašim. Na následném turnaji v rámci soustředění na Kanárských ostrovech utrpěla zatím jedinou porážku od Eindhovenu, naopak porazila skotský Celtic. Minulý týden dvakrát remizovala s Žilinou a Trenčínem, s Trnavou vyhrála 2:1. Den před přátelákem s „eskáčkem“ změří Sparta síly s dalším účastníkem první ligy, Jihlavou. „Na oba zápasy využijeme celý náš současný kádr s tím, že jednotlivé posty promícháme, určitě nebudeme stavět něco jako ´áčko´ či ´béčko´,“ ujistil Baranek. „Prostějov vnímáme jako tým pohybující se výkonnostně na pomezí druhé a třetí ligy, podle toho také k utkání přistoupíme,“ nepředjímá jakékoliv podcenění vedoucí týmu Sparty.

Ligové souboje prostějovského fotbalu se slavnými pražskými „S“ jsou notně vousaté – pravidelně se hráči potkávali v předválečných ročnících. Teoreticky jsme se mohli potkat ještě v ročníku 1975/1976, kdy Sparta jedinkrát v historii sestoupila do 2. československé ligy, Prostějov v ní ale tenkrát nehrál.

„Jestli jsme se někdy střetli třeba v nějakém přátelském utkání, se nám asi jen tak dohledat nepodaří,“ pokrčil rameny trenér František Jura na dotaz, kdy naposled došlo ke konfrontaci prostějovského fotbalu se Spartou. I to je důvod k tomu, aby si tato generace prostějovských fotbalistů čtvrteční zápas řádně vychutnala.

PROSTĚJOVSKÝ Večerník bude jak u tohoto atraktivního duelu, tak i celého soustředění „eskáčka“ v Praze. Už příště se můžete těšit nejen na exkluzivní reportáže, ohlasy, ale i fotogalerie a videa!

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments