Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.11.2018
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

04 sparta skPrvoligové týmy už mají zimní přípravu v plném proudu a dá se říci, že se dostávají do její vrcholné fáze. Druhý tým prvoligové tabulky, pražská Sparta absolvovala turnaj na Kanárských ostrovech a čtyři další domácí přípravné zápasy vesměs se slovenskými týmy. Tento týden ji čekají dva soupeři - ve středu Jihlava a ve čtvrtek 1.SK Prostějov!

„O vzájemném přátelském utkání jsme uvažovali už v létě, tam je ale poměrně málo času a sladit termínové kalendáře první ligy se třetí lze jen obtížně. Když se ozval František Jura před zimní přípravou, dohodli jsme se,“ připomněl cestu vedoucí k vzájemnému strahovskému duelu vedoucí mužstva Sparty Miroslav Baranek.

Sparta sehrála první přípravný zápas den po Třech králích, kdy porazila druholigovou Vlašim. Na následném turnaji v rámci soustředění na Kanárských ostrovech utrpěla zatím jedinou porážku od Eindhovenu, naopak porazila skotský Celtic. Minulý týden dvakrát remizovala s Žilinou a Trenčínem, s Trnavou vyhrála 2:1. Den před přátelákem s „eskáčkem“ změří Sparta síly s dalším účastníkem první ligy, Jihlavou. „Na oba zápasy využijeme celý náš současný kádr s tím, že jednotlivé posty promícháme, určitě nebudeme stavět něco jako ´áčko´ či ´béčko´,“ ujistil Baranek. „Prostějov vnímáme jako tým pohybující se výkonnostně na pomezí druhé a třetí ligy, podle toho také k utkání přistoupíme,“ nepředjímá jakékoliv podcenění vedoucí týmu Sparty.

Ligové souboje prostějovského fotbalu se slavnými pražskými „S“ jsou notně vousaté – pravidelně se hráči potkávali v předválečných ročnících. Teoreticky jsme se mohli potkat ještě v ročníku 1975/1976, kdy Sparta jedinkrát v historii sestoupila do 2. československé ligy, Prostějov v ní ale tenkrát nehrál.

„Jestli jsme se někdy střetli třeba v nějakém přátelském utkání, se nám asi jen tak dohledat nepodaří,“ pokrčil rameny trenér František Jura na dotaz, kdy naposled došlo ke konfrontaci prostějovského fotbalu se Spartou. I to je důvod k tomu, aby si tato generace prostějovských fotbalistů čtvrteční zápas řádně vychutnala.

PROSTĚJOVSKÝ Večerník bude jak u tohoto atraktivního duelu, tak i celého soustředění „eskáčka“ v Praze. Už příště se můžete těšit nejen na exkluzivní reportáže, ohlasy, ale i fotogalerie a videa!

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments