Dobré odpoledne, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

04 sparta skPrvoligové týmy už mají zimní přípravu v plném proudu a dá se říci, že se dostávají do její vrcholné fáze. Druhý tým prvoligové tabulky, pražská Sparta absolvovala turnaj na Kanárských ostrovech a čtyři další domácí přípravné zápasy vesměs se slovenskými týmy. Tento týden ji čekají dva soupeři - ve středu Jihlava a ve čtvrtek 1.SK Prostějov!

„O vzájemném přátelském utkání jsme uvažovali už v létě, tam je ale poměrně málo času a sladit termínové kalendáře první ligy se třetí lze jen obtížně. Když se ozval František Jura před zimní přípravou, dohodli jsme se,“ připomněl cestu vedoucí k vzájemnému strahovskému duelu vedoucí mužstva Sparty Miroslav Baranek.

Sparta sehrála první přípravný zápas den po Třech králích, kdy porazila druholigovou Vlašim. Na následném turnaji v rámci soustředění na Kanárských ostrovech utrpěla zatím jedinou porážku od Eindhovenu, naopak porazila skotský Celtic. Minulý týden dvakrát remizovala s Žilinou a Trenčínem, s Trnavou vyhrála 2:1. Den před přátelákem s „eskáčkem“ změří Sparta síly s dalším účastníkem první ligy, Jihlavou. „Na oba zápasy využijeme celý náš současný kádr s tím, že jednotlivé posty promícháme, určitě nebudeme stavět něco jako ´áčko´ či ´béčko´,“ ujistil Baranek. „Prostějov vnímáme jako tým pohybující se výkonnostně na pomezí druhé a třetí ligy, podle toho také k utkání přistoupíme,“ nepředjímá jakékoliv podcenění vedoucí týmu Sparty.

Ligové souboje prostějovského fotbalu se slavnými pražskými „S“ jsou notně vousaté – pravidelně se hráči potkávali v předválečných ročnících. Teoreticky jsme se mohli potkat ještě v ročníku 1975/1976, kdy Sparta jedinkrát v historii sestoupila do 2. československé ligy, Prostějov v ní ale tenkrát nehrál.

„Jestli jsme se někdy střetli třeba v nějakém přátelském utkání, se nám asi jen tak dohledat nepodaří,“ pokrčil rameny trenér František Jura na dotaz, kdy naposled došlo ke konfrontaci prostějovského fotbalu se Spartou. I to je důvod k tomu, aby si tato generace prostějovských fotbalistů čtvrteční zápas řádně vychutnala.

PROSTĚJOVSKÝ Večerník bude jak u tohoto atraktivního duelu, tak i celého soustředění „eskáčka“ v Praze. Už příště se můžete těšit nejen na exkluzivní reportáže, ohlasy, ale i fotogalerie a videa!

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments