Říjen přináší eskáčku atraktivní soupeře. V rámci 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítali Hanáci na domácí půdě exprvoligovou Karvinou a pustili se do ní opravdu zostra. Pak se však hra srovnala a diváci mnoho vzrušení na hřišti neviděli. To si oba týmy nechaly až do závěrečné čtvrthodiny. Nejprve střídající Koudelka svou neopakovatelnou střelou otevřel skóre, jenže tři minuty před vypršením normální hrací doby Karviná srovnala. A byli to právě Slezané, kteří v čtyřminutovém nastavení sahali po výhře. Jenže po ukázkovém „vyjetí“ z obranné standardní situace zakončil brejk s přehledem Zapletal a modrobílá radost mohla propuknout naplno!

Prvních dvacet minut dominovali jednoznačně domácí, jenže ze svého tlaku vytěžili pouze náznak šance Torfiqa. Brankář hostů Neuman pak včasným vyběhnutím zhatil jinak pohlednou akci domácích. Když už se hra na pohled srovnala, hrozili hosté pouze centrovanými míči do šestnáctky, které si v klidu posbíral brankář Bárta. Ani ojedinělé střelecké pokusy na obou stranách se mezi tři tyče nevešly.

Do druhého poločasu hosté dvakrát vystřídali, zásadní efekt na herní projev to ale nemělo. Oběma gólmanům začalo přece jen postupně přibývat práce, Bárta se vytáhl po střele Zedníčka. Po hodině hry byla blíž první brance Karviná, po rohu šla Durosinmiho hlavička pouze do břevna. A tak se nakonec radovali domácí. Koudelka po zhruba deseti minutách pobytu na hřišti vypálil zpoza velkého vápna na branku a trefil podle svých nejlepších zvyklostí šibenici – 1:0.

Trenér hostů reagoval nasazením zkušeného útočníka Papadopulose a jeho svěřenci začali dotírat na Bártovu branku. Ten ale držel domácí naděje na tři body. Ty mohly ještě povyskočit po Pincově samostatné akci, gólovou radost mu ale zhatil pohotový stoper doslova v poslední možné chvíli. Jenže po dalším rohovém kopu už bylo srovnáno. Prodloužený míč na zadní tyči zužitkoval Bartl, který hlavičkou překonal Bártu – 1:1.

Vzápětí se dostal do výborné šance zprava Kušej, Neuman však další změnu skóre nepřipustil. Čtyřminutové nastavení vyznívalo pro Slezany, kteří si vypracovali dvě slibné šance, přičemž Durosinmiho pokus bravurně vyrazil na roh Bárta. Po jeho rozehrání vyvezl míč do bezpečí Bialek, a dokonce založil rychlou protiakci, na jejímž konci rovněž střídající Zapletal podél gólmana rozhodl o vítězství domácích – 2:1! Vzápětí sudí odpískal konec zápasu, který domácím barvám přinesl třetí tříbodový zisk.

Pavel ŠUSTR - 1.SK Prostějov:

„Právě tyto těžké zápasy se tak trochu učíme hrát a zvládat, když tady máme plno mladých kluků. Jsem rád, že jsme se po neúspěších dokázali znovu nastartovat. V Jihlavě jsme se už trochu rozjeli. Začínáme od těch základních věcí. Nechtěl bych probírat průběh zápasu, jsem rád, že ti noví a mladší kluci nacházejí svou tvář. Začali chápat, že fotbal je o tom, že se musí pracovat a bojovat, běhat a sprintovat, srážet se, a k tomu pak můžeme přidávat fotbal. Vítězství je především oceněním pro kluky, kteří tomu věřili do poslední minuty a zápas zvládli rozhodnout ve svůj prospěch.“

Radomír KORYTÁŘ - MFK Karviná:

„Chtěli jsme tady vyhrát, ale štěstí, které nám pomohlo v minulém zápase s Opavou, se od nás tentokrát odvrátilo. Prvních patnáct minut jsme si zvykali na zdejší terén, pak jsme byli lepším týmem, po změně stran jsme soupeře přehrávali. Právě v té době paradoxně padla první branka zápasu. V závěru jsme dokázali srovnat, a ještě v nastaveném čase jsme měli dvě gólové šance, domácím tehdy pomohl brankář. Pro nás to nakonec dobře nedopadlo.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 12. kolo

1.SK Prostějov – MFK Karviná 2:1 (0:0)

Branky: 74. Koudelka, 90.(+4) Zapletal – 87. Bartl.

Rozhodčí: Volek – Hurych, Mojžíš. Žluté karty: 58. Kulig, 66. Zapletal – 55. Bartl.

Střely na branku: 5:4. Střely mimo branku: 5:5. Rohové kopy: 4:5. Držení míče: 48%_52%

sestava Prostějova: Bárta – Stříž, Schaffartzik, Bialek, Bolf – Kušej, Šumbera, Kulig, Ščedryj (63. Koudelka), Bartolomeu (63. Zapletal) – Torfiq (67. Pinc). Trenér: Pavel Šustr.

sestava Karviné: Neuman – Mikuš, Soukeník, Šindelář, Žídek – Budínský (90. Boháč), Žák (76. Papadopulos) – Memić (46. Zedníček), Málek, Rezek (46. Bartl) – Durosinmi. Trenér: Radomír Korytář

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Dohrávka 11. kola: Olomouc „B“ – Slavia Praha „B“ 4:0 (1:0). Branky: 68. a 75. Zlatohlávek, 35. Vraštil, 90+2. Fabiánek. Žluté karty: 70. Zlatohlávek – 25. Šmiga

Ostatní výsledky 12. kola: Opava – Líšeň 1:2 (1:1). Branky: 43. Kramář – 23. Pašek, 51. Sokol. Žluté karty: 39. Bílek, 79. Yunis * Třinec – Jihlava 1:1 (0:1). Branky: 70. Straňák – 28. Křivánek. Žluté karty: 89. Holík – 46. Zoubele, 81. Křivánek, 90.(+2) Araujo. Červená karta: 66. Juřena (T). * Dukla Praha – Táborsko 1:0 (0:0). Branky: 47. Kozel. Žluté karty: 35. Barac – 65. Plachý, 76. Mach, 85. a 90+3. Nešpor. Červená karta: 90.(+3) Nešpor * Příbram – Vyškov 1:1 (0:0). Branky: 47. Zeronik – 64. Dweh. Žluté karty: 54. Vokřínek * Slavia Praha – Chrudim 0:1 (0:0). Branky: 56. Míka. Žluté karty: 70. Singhateh, 90+1. Švec – 69. Míka, 76. Kejř, 81. Juliš, 89. Látal * Olomouc „B“ – Vlašim 0:5 (0:3). Branky: 5. Smejkal, 26. Lehoczki, 27. vlastní Bednár, 51. Suchan, 90+2. Toula. Žluté karty: 29. Grygar, 54. Langer, 80. Galus – 54. Lehoczki, 70. Toula * Varnsdorf – Sparta Praha „B“ 2:0 (2:0). Branky: 6. Tanko, 27. Ondráček. Žluté karty: 68. Michal – 66. Suchomel.

16. Vlašim      12        3          1          8          20:23   10

13. kolo, neděle 23. října, 15.30 hodin: Jihlava – Slavia Praha „B“ (pátek 21. 10., 17.00), Opava – Příbram (pátek 21. 10., 18.00), Chrudim – Olomouc „B“ (sobota 22. 10., 10.15), Vyškov – Vlašim (sobota 22. 10., 10.15), Karviná – Dukla Praha (sobota 22. 10., 15.00), Líšeň – Prostějov (sobota 22. 10., 15.30), Sparta Praha „B“ – Třinec (10.30), Táborsko – Varnsdorf