Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO Skvělá reprezentace. Žákovský fotbalový výběr Sokola Olšany získal prestižní trofej. Na pětidenním fotbalovém festivalu v polské Svídnici si došli svěřenci trenéra Michala Uhříka pro prvenství, když za sebou nechali špičkové domácí celky a z devíti zápasů jich sedm vyhráli, jednou remizovali a pouze jedinkrát odešli ze hřiště poraženi!

Silný ročník 2005, jenž kraloval v okresním přeboru, ovládl domácí mezinárodní turnaj a dobyl i krajské finále dané kategorie, se prosadil i v zahraničí. Dominanci olšanského celku stvrdily i individuální ceny. Adam Špangr se stal s jedenácti brankami nejlepším střelcem turnaje, jako nejlepšího gólmana vybrali pořadatelé Ondřeje Lobodáše. „Vnímám to jako další velký úspěch tohohle výjimečného ročníku. Turnaj měl výbornou fotbalovou úroveň a náš výkon měl vzestupnou tendenci,“ usmíval se kouč Michal Uhřík.

Cesta za pozdějším triumfem začala pozvolně středečními třemi zápasy. Nejprve si Olšanští poradili s domácím Polonia-Stal Świdnica 2:0, následovala porážka 1:2 s AP Żyrardów a bezbranková remíza s GKS I Bełchatów. O den později už se hráči z Hané aklimatizovali a své soupeře přejeli rozdílem třídy: GKS II Bełchatów 3:0 a běloruský FK Smorgon 5:1. V pátek přišly další dva duely, tentokrát bez inkasované branky: MKS Żory 1:0 a Gryf Świdnica 6:0. Shodou okolností se s oběma těmito soupeři utkali Olšanští i o den později v medailových bojích. V semifinále zopakovali šestibrankovou výhru s Gryf Świdnica a v titulovém utkání porazili MKS Żory 3:0!

V Polsku hájil barvy Olšan i mladší tým ročníku 2006. Ten skončil na deváté příčce, když měl bilanci čtyř výher, dvou remíz a dvou porážek. Na úvod si kluci zastříleli, když rozdrtili MKS Żory I poměrem 8:0. Ve čtvrtek se z výhry neradovali. Nejprve těsně podlehli týmu GKS I Bełchatów 3:4, následně remizovali s ukrajinským Černomorcem Oděsa 2:2 a stejným výsledkem skončil i duel s krajany z Hranic. O den později začali porážkou s poslkým Piotrcovia Piotrków Tryb. 1:3, následně přestříleli MKS Żory III 8:3 a rekordním poměrem vyprovodili MKS Żory I – 20:0! Turnaj završili výhrou 4:1 s domácím Gryf Świdnica.

Olšany v Polsku reprezentovali následující hráči: Lobodáš, Pán, Adamík – L. Uhřík, Kořenovský, Svoboda, Novotný - J. Zapletal, Špangr, Komišák, Otruba, Gábor, Koláček, Šindler, T. Kesel, Zifčák – J. Uhřík, L. Kesel, Parák a Dočkal. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...