Dobrý večer, dnes je středa 22.11.2017
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO Skvělá reprezentace. Žákovský fotbalový výběr Sokola Olšany získal prestižní trofej. Na pětidenním fotbalovém festivalu v polské Svídnici si došli svěřenci trenéra Michala Uhříka pro prvenství, když za sebou nechali špičkové domácí celky a z devíti zápasů jich sedm vyhráli, jednou remizovali a pouze jedinkrát odešli ze hřiště poraženi!

Silný ročník 2005, jenž kraloval v okresním přeboru, ovládl domácí mezinárodní turnaj a dobyl i krajské finále dané kategorie, se prosadil i v zahraničí. Dominanci olšanského celku stvrdily i individuální ceny. Adam Špangr se stal s jedenácti brankami nejlepším střelcem turnaje, jako nejlepšího gólmana vybrali pořadatelé Ondřeje Lobodáše. „Vnímám to jako další velký úspěch tohohle výjimečného ročníku. Turnaj měl výbornou fotbalovou úroveň a náš výkon měl vzestupnou tendenci,“ usmíval se kouč Michal Uhřík.

Cesta za pozdějším triumfem začala pozvolně středečními třemi zápasy. Nejprve si Olšanští poradili s domácím Polonia-Stal Świdnica 2:0, následovala porážka 1:2 s AP Żyrardów a bezbranková remíza s GKS I Bełchatów. O den později už se hráči z Hané aklimatizovali a své soupeře přejeli rozdílem třídy: GKS II Bełchatów 3:0 a běloruský FK Smorgon 5:1. V pátek přišly další dva duely, tentokrát bez inkasované branky: MKS Żory 1:0 a Gryf Świdnica 6:0. Shodou okolností se s oběma těmito soupeři utkali Olšanští i o den později v medailových bojích. V semifinále zopakovali šestibrankovou výhru s Gryf Świdnica a v titulovém utkání porazili MKS Żory 3:0!

V Polsku hájil barvy Olšan i mladší tým ročníku 2006. Ten skončil na deváté příčce, když měl bilanci čtyř výher, dvou remíz a dvou porážek. Na úvod si kluci zastříleli, když rozdrtili MKS Żory I poměrem 8:0. Ve čtvrtek se z výhry neradovali. Nejprve těsně podlehli týmu GKS I Bełchatów 3:4, následně remizovali s ukrajinským Černomorcem Oděsa 2:2 a stejným výsledkem skončil i duel s krajany z Hranic. O den později začali porážkou s poslkým Piotrcovia Piotrków Tryb. 1:3, následně přestříleli MKS Żory III 8:3 a rekordním poměrem vyprovodili MKS Żory I – 20:0! Turnaj završili výhrou 4:1 s domácím Gryf Świdnica.

Olšany v Polsku reprezentovali následující hráči: Lobodáš, Pán, Adamík – L. Uhřík, Kořenovský, Svoboda, Novotný - J. Zapletal, Špangr, Komišák, Otruba, Gábor, Koláček, Šindler, T. Kesel, Zifčák – J. Uhřík, L. Kesel, Parák a Dočkal. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově