Dobré odpoledne, dnes je středa 23.8.2017
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO Skvělá reprezentace. Žákovský fotbalový výběr Sokola Olšany získal prestižní trofej. Na pětidenním fotbalovém festivalu v polské Svídnici si došli svěřenci trenéra Michala Uhříka pro prvenství, když za sebou nechali špičkové domácí celky a z devíti zápasů jich sedm vyhráli, jednou remizovali a pouze jedinkrát odešli ze hřiště poraženi!

Silný ročník 2005, jenž kraloval v okresním přeboru, ovládl domácí mezinárodní turnaj a dobyl i krajské finále dané kategorie, se prosadil i v zahraničí. Dominanci olšanského celku stvrdily i individuální ceny. Adam Špangr se stal s jedenácti brankami nejlepším střelcem turnaje, jako nejlepšího gólmana vybrali pořadatelé Ondřeje Lobodáše. „Vnímám to jako další velký úspěch tohohle výjimečného ročníku. Turnaj měl výbornou fotbalovou úroveň a náš výkon měl vzestupnou tendenci,“ usmíval se kouč Michal Uhřík.

Cesta za pozdějším triumfem začala pozvolně středečními třemi zápasy. Nejprve si Olšanští poradili s domácím Polonia-Stal Świdnica 2:0, následovala porážka 1:2 s AP Żyrardów a bezbranková remíza s GKS I Bełchatów. O den později už se hráči z Hané aklimatizovali a své soupeře přejeli rozdílem třídy: GKS II Bełchatów 3:0 a běloruský FK Smorgon 5:1. V pátek přišly další dva duely, tentokrát bez inkasované branky: MKS Żory 1:0 a Gryf Świdnica 6:0. Shodou okolností se s oběma těmito soupeři utkali Olšanští i o den později v medailových bojích. V semifinále zopakovali šestibrankovou výhru s Gryf Świdnica a v titulovém utkání porazili MKS Żory 3:0!

V Polsku hájil barvy Olšan i mladší tým ročníku 2006. Ten skončil na deváté příčce, když měl bilanci čtyř výher, dvou remíz a dvou porážek. Na úvod si kluci zastříleli, když rozdrtili MKS Żory I poměrem 8:0. Ve čtvrtek se z výhry neradovali. Nejprve těsně podlehli týmu GKS I Bełchatów 3:4, následně remizovali s ukrajinským Černomorcem Oděsa 2:2 a stejným výsledkem skončil i duel s krajany z Hranic. O den později začali porážkou s poslkým Piotrcovia Piotrków Tryb. 1:3, následně přestříleli MKS Żory III 8:3 a rekordním poměrem vyprovodili MKS Żory I – 20:0! Turnaj završili výhrou 4:1 s domácím Gryf Świdnica.

Olšany v Polsku reprezentovali následující hráči: Lobodáš, Pán, Adamík – L. Uhřík, Kořenovský, Svoboda, Novotný - J. Zapletal, Špangr, Komišák, Otruba, Gábor, Koláček, Šindler, T. Kesel, Zifčák – J. Uhřík, L. Kesel, Parák a Dočkal. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • militaryfest
  • Mikroregion Nemcicko
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak tipujete umístění fotbalistů 1.SK Prostějov po návratu do MSFL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Jsme nejlepší!

Prostějov si aktuálně jako jediné město v Olomouckém kraji udržuje nižší nezaměstnanost, než je celorepublikový průměr. Bez práce je u nás 2 755 lidí, z toho 1 594 žen. Podíl nezaměstnaných se ustálil na rovných třech procentech, což by nám měl závidět celý zbytek republiky. 

 

 
Vyhrála, ale tajemnicí není.

Výběrové řízení na post tajemníka prostějovského magistrátu skončilo neslavně. Konkurz vyhrála přesvědčivě současná vedoucí odboru kanceláře tajemníka Jana Orságová. Nakonec ale odmítla do funkce po Lubomíru Balášovi nastoupit, prý se tak dohodla s primátorkou... 

Osobnost týdne

FRANTIŠEK RINGO ČECH
Známý šoumen zavítal minulou středu do Čech pod Kosířem, kde byl hlavním aktérem divadelního představení Dívčí válka. Populární Ringo divákům ukázal, že ne všechno, co Alois Jirásek napsal, byla pravda...


cech

Číslo týdne

100


V neobyčejné fyzické i duševní svěžesti oslavila 100. narozeniny „první dáma“ Stražiska Linda Wichterlová. Místo aby na své narozeniny odpočívala,
tak pro celou rodinu upekla skvělou buchtu s borůvkami. 

Výrok týdne

„Ještě pět minut toho vyrválu

a budu hluchej jak Smetana!“


Ne všem se zamlouvaly čtvrteční
dva koncerty metalových skupin
na náměstí T. G. Masaryka.
Jeden z občanů si nestačil stěžovat...