Dobré ráno, dnes je úterý 20.2.2018
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO Skvělá reprezentace. Žákovský fotbalový výběr Sokola Olšany získal prestižní trofej. Na pětidenním fotbalovém festivalu v polské Svídnici si došli svěřenci trenéra Michala Uhříka pro prvenství, když za sebou nechali špičkové domácí celky a z devíti zápasů jich sedm vyhráli, jednou remizovali a pouze jedinkrát odešli ze hřiště poraženi!

Silný ročník 2005, jenž kraloval v okresním přeboru, ovládl domácí mezinárodní turnaj a dobyl i krajské finále dané kategorie, se prosadil i v zahraničí. Dominanci olšanského celku stvrdily i individuální ceny. Adam Špangr se stal s jedenácti brankami nejlepším střelcem turnaje, jako nejlepšího gólmana vybrali pořadatelé Ondřeje Lobodáše. „Vnímám to jako další velký úspěch tohohle výjimečného ročníku. Turnaj měl výbornou fotbalovou úroveň a náš výkon měl vzestupnou tendenci,“ usmíval se kouč Michal Uhřík.

Cesta za pozdějším triumfem začala pozvolně středečními třemi zápasy. Nejprve si Olšanští poradili s domácím Polonia-Stal Świdnica 2:0, následovala porážka 1:2 s AP Żyrardów a bezbranková remíza s GKS I Bełchatów. O den později už se hráči z Hané aklimatizovali a své soupeře přejeli rozdílem třídy: GKS II Bełchatów 3:0 a běloruský FK Smorgon 5:1. V pátek přišly další dva duely, tentokrát bez inkasované branky: MKS Żory 1:0 a Gryf Świdnica 6:0. Shodou okolností se s oběma těmito soupeři utkali Olšanští i o den později v medailových bojích. V semifinále zopakovali šestibrankovou výhru s Gryf Świdnica a v titulovém utkání porazili MKS Żory 3:0!

V Polsku hájil barvy Olšan i mladší tým ročníku 2006. Ten skončil na deváté příčce, když měl bilanci čtyř výher, dvou remíz a dvou porážek. Na úvod si kluci zastříleli, když rozdrtili MKS Żory I poměrem 8:0. Ve čtvrtek se z výhry neradovali. Nejprve těsně podlehli týmu GKS I Bełchatów 3:4, následně remizovali s ukrajinským Černomorcem Oděsa 2:2 a stejným výsledkem skončil i duel s krajany z Hranic. O den později začali porážkou s poslkým Piotrcovia Piotrków Tryb. 1:3, následně přestříleli MKS Żory III 8:3 a rekordním poměrem vyprovodili MKS Żory I – 20:0! Turnaj završili výhrou 4:1 s domácím Gryf Świdnica.

Olšany v Polsku reprezentovali následující hráči: Lobodáš, Pán, Adamík – L. Uhřík, Kořenovský, Svoboda, Novotný - J. Zapletal, Špangr, Komišák, Otruba, Gábor, Koláček, Šindler, T. Kesel, Zifčák – J. Uhřík, L. Kesel, Parák a Dočkal. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě