Dobré poledne, dnes je čtvrtek 21.9.2017
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Jestliže všichni v 1.SK Prostějov po blamáži s Hulínem slibovali, že jedinou nápravou může být šest bodů z následujících dvou zápasů, pak se snaha zúročila pouze částečně. Nepříliš zaplněné hlediště sledovalo v sobotním odpoledni oboustranně matný fotbal, kde se o jediné vzrušení staral až příliš hlučný fanoušek hostí. Jinak krásy utkání šestého kola MSFL nepobralo vůbec a chudý výsledek toho budiž dokladem...

Klubové vedení nakonec realizovalo myšlenku, která se objevila ihned po konci utkání s Hulínem, a sice že vstupné na příští domácí utkání bude zdarma a výpadek příjmů nahradí kabina. Chvályhodná myšlenka se ale ve světle souvisejících sportovních podniků může jevit lehce alibisticky. V Prostějově sice žádná akce vyloženě nekolidovala, ale v sousední Olomouci hrála atraktivní Slavia a příznivce hokeje zase táhl start první ligy s tradičním derby v nedalekém Přerově. Možná stálo za to posunout začátek utkání na dřívější dobu po vzoru olomoucké Holice.
Takto zápas tak sledovalo pouze zhruba dvě stě padesát diváků, což je návštěva na místní poměry podprůměrná. Soupeř, který se po dopoledním utkání dostal na poslední místo tabulky, atraktivitu jistě nezvýšil. Přestože se regionální Mohelnice pokouší jít cestou obou pražských „S“, dvě nejnovější čínské akvizice to zřejmě nevytrhnou.
Na rozdíl od minulého zápasu měl trenér Oldřich Machala k dispozici téměř celý kádr s výjimkou Píchala, který teprve začíná trénovat. Na lavičce už byl dokonce i srbský forvard Petrović, který má teprve teď vyřízené veškeré administrativní náležitosti. V základu dal ale kouč důvěru navlas stejné sestavě jako o týden dřív v Uherském Brodě.
První poločas nabídl nejvíc vzruchu až v samotném závěru, o což se zasloužil střídající Hirsch. Ten teprve tři minuty předtím nuceně nahradil Šteigla, který si v souboji podvrtnul kotník. „Přišlo to zcela nečekaně, takže jsem nebyl ani rozcvičený. Každopádně to byla velká škoda, měl jsem takovou šanci zakončit,“ mrzelo po zápase stálici v prostějovském dresu, která se pomalu dává zdravotně do pořádku. Úvahy na téma, jestli se místo kličky mělo střílet z první, byly po zápase jako ve všech podobných případech zcela bezpředmětné.
Do utkání značně promlouval ostrý vítr, který měli ve druhém poločase domácí v zádech. Také proto vybízel trenér o přestávce k intenzivní střelbě ze střední vzdálenosti. Apel zůstal až na jednu dvě výjimky nevyslyšen. „Také z tohoto důvodu jsem poslal ve druhém poločase na hřiště Fládra, který umí dobře vystřelit,“ vysvětloval po zápase Machala, hráč ovšem trenérovy naděje nenaplnil.
Nedařila se ani kombinační hra, takže vlastně zůstává vše při starém: eskáčko se vždy ochotně přizpůsobilo hře soupeře. V tom je naděje do nadcházejícího zápasu, tentokrát diametrálně odlišného. A Prostějov by měl z tohoto faktu něco do tabulky vytěžit.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Jelínek Svět klobásek
 • Kostelecké vinobraní
 • Atletická velká cena
 • Plumlovské Vinobraní
 • maier
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak se vám líbily PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Fantazii se meze nekladou

O přípravách instalace sochy sedícího Jiřího Wolkera na lavičce na náměstí T. G. Masaryka Večerník již informoval. Autor sochy architekt Miloš Karásek z Bratislavy se ale Večerníku svěřil, že jeho dalším plánem je čůrající Hanačka před Zlatou bránou. Proč ne? Velmi dobrý a originální nápad! 

 

To myslí vážně?! 

I když je na vzestupu a přestože to pod jeho vedením dotáhla na první příčku světového žebříčku, rozhodla se tenistka Karolína Plíšková, že zčistajasna ukončí spolupráci s trenérem prostějovského klubu Davidem Kotyzou. Prý kvůli neshodám ve strategii. Stále více se proslýchá, že tu „strategii“ určuje pouze jistý Hrdlička...

Osobnost týdne

BARBORA POLÁKOVÁ 
Největší hvězdou kulturního programu v rámci Hanáckých slavností na prostějovském náměstí byla bezesporu Barbora Poláková. Herečka a zpěvačka při svém koncertu pochopitelně nemohla opomenout svůj největší hit. „Nafrněné“ tleskalo zaplněné náměstí včetně jejího manžela Pavla Lišky s dcerou. 

38 02 polakova copy

Číslo týdne

86


Do bojů o poslanecké mandáty vysílá v Olomouckém kraji své kandidáty celkem šestadvacet politických stran a hnutí. A na listinách jsme objevili hned šestaosmdesát želízek v ohni z prostějovského regionu. Kdo z nich uspěje a dostane se do Parlamentu ČR? 

Výrok týdne

„NA CO BYCH

SI TU KNÍŽKU

KUPOVALA, KDYŽ

JI NEPOUŽIJI...“

Jedna ze studentek mířících ráno do školní lavice jasně odpověděla kamarádce, proč si nehodlá obstarat jednu z učebnic českého jazyka...