Dobré dopoledne, dnes je úterý 21.11.2017
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Jestliže všichni v 1.SK Prostějov po blamáži s Hulínem slibovali, že jedinou nápravou může být šest bodů z následujících dvou zápasů, pak se snaha zúročila pouze částečně. Nepříliš zaplněné hlediště sledovalo v sobotním odpoledni oboustranně matný fotbal, kde se o jediné vzrušení staral až příliš hlučný fanoušek hostí. Jinak krásy utkání šestého kola MSFL nepobralo vůbec a chudý výsledek toho budiž dokladem...

Klubové vedení nakonec realizovalo myšlenku, která se objevila ihned po konci utkání s Hulínem, a sice že vstupné na příští domácí utkání bude zdarma a výpadek příjmů nahradí kabina. Chvályhodná myšlenka se ale ve světle souvisejících sportovních podniků může jevit lehce alibisticky. V Prostějově sice žádná akce vyloženě nekolidovala, ale v sousední Olomouci hrála atraktivní Slavia a příznivce hokeje zase táhl start první ligy s tradičním derby v nedalekém Přerově. Možná stálo za to posunout začátek utkání na dřívější dobu po vzoru olomoucké Holice.
Takto zápas tak sledovalo pouze zhruba dvě stě padesát diváků, což je návštěva na místní poměry podprůměrná. Soupeř, který se po dopoledním utkání dostal na poslední místo tabulky, atraktivitu jistě nezvýšil. Přestože se regionální Mohelnice pokouší jít cestou obou pražských „S“, dvě nejnovější čínské akvizice to zřejmě nevytrhnou.
Na rozdíl od minulého zápasu měl trenér Oldřich Machala k dispozici téměř celý kádr s výjimkou Píchala, který teprve začíná trénovat. Na lavičce už byl dokonce i srbský forvard Petrović, který má teprve teď vyřízené veškeré administrativní náležitosti. V základu dal ale kouč důvěru navlas stejné sestavě jako o týden dřív v Uherském Brodě.
První poločas nabídl nejvíc vzruchu až v samotném závěru, o což se zasloužil střídající Hirsch. Ten teprve tři minuty předtím nuceně nahradil Šteigla, který si v souboji podvrtnul kotník. „Přišlo to zcela nečekaně, takže jsem nebyl ani rozcvičený. Každopádně to byla velká škoda, měl jsem takovou šanci zakončit,“ mrzelo po zápase stálici v prostějovském dresu, která se pomalu dává zdravotně do pořádku. Úvahy na téma, jestli se místo kličky mělo střílet z první, byly po zápase jako ve všech podobných případech zcela bezpředmětné.
Do utkání značně promlouval ostrý vítr, který měli ve druhém poločase domácí v zádech. Také proto vybízel trenér o přestávce k intenzivní střelbě ze střední vzdálenosti. Apel zůstal až na jednu dvě výjimky nevyslyšen. „Také z tohoto důvodu jsem poslal ve druhém poločase na hřiště Fládra, který umí dobře vystřelit,“ vysvětloval po zápase Machala, hráč ovšem trenérovy naděje nenaplnil.
Nedařila se ani kombinační hra, takže vlastně zůstává vše při starém: eskáčko se vždy ochotně přizpůsobilo hře soupeře. V tom je naděje do nadcházejícího zápasu, tentokrát diametrálně odlišného. A Prostějov by měl z tohoto faktu něco do tabulky vytěžit.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově