Dobrý večer, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Jestliže všichni v 1.SK Prostějov po blamáži s Hulínem slibovali, že jedinou nápravou může být šest bodů z následujících dvou zápasů, pak se snaha zúročila pouze částečně. Nepříliš zaplněné hlediště sledovalo v sobotním odpoledni oboustranně matný fotbal, kde se o jediné vzrušení staral až příliš hlučný fanoušek hostí. Jinak krásy utkání šestého kola MSFL nepobralo vůbec a chudý výsledek toho budiž dokladem...

Klubové vedení nakonec realizovalo myšlenku, která se objevila ihned po konci utkání s Hulínem, a sice že vstupné na příští domácí utkání bude zdarma a výpadek příjmů nahradí kabina. Chvályhodná myšlenka se ale ve světle souvisejících sportovních podniků může jevit lehce alibisticky. V Prostějově sice žádná akce vyloženě nekolidovala, ale v sousední Olomouci hrála atraktivní Slavia a příznivce hokeje zase táhl start první ligy s tradičním derby v nedalekém Přerově. Možná stálo za to posunout začátek utkání na dřívější dobu po vzoru olomoucké Holice.
Takto zápas tak sledovalo pouze zhruba dvě stě padesát diváků, což je návštěva na místní poměry podprůměrná. Soupeř, který se po dopoledním utkání dostal na poslední místo tabulky, atraktivitu jistě nezvýšil. Přestože se regionální Mohelnice pokouší jít cestou obou pražských „S“, dvě nejnovější čínské akvizice to zřejmě nevytrhnou.
Na rozdíl od minulého zápasu měl trenér Oldřich Machala k dispozici téměř celý kádr s výjimkou Píchala, který teprve začíná trénovat. Na lavičce už byl dokonce i srbský forvard Petrović, který má teprve teď vyřízené veškeré administrativní náležitosti. V základu dal ale kouč důvěru navlas stejné sestavě jako o týden dřív v Uherském Brodě.
První poločas nabídl nejvíc vzruchu až v samotném závěru, o což se zasloužil střídající Hirsch. Ten teprve tři minuty předtím nuceně nahradil Šteigla, který si v souboji podvrtnul kotník. „Přišlo to zcela nečekaně, takže jsem nebyl ani rozcvičený. Každopádně to byla velká škoda, měl jsem takovou šanci zakončit,“ mrzelo po zápase stálici v prostějovském dresu, která se pomalu dává zdravotně do pořádku. Úvahy na téma, jestli se místo kličky mělo střílet z první, byly po zápase jako ve všech podobných případech zcela bezpředmětné.
Do utkání značně promlouval ostrý vítr, který měli ve druhém poločase domácí v zádech. Také proto vybízel trenér o přestávce k intenzivní střelbě ze střední vzdálenosti. Apel zůstal až na jednu dvě výjimky nevyslyšen. „Také z tohoto důvodu jsem poslal ve druhém poločase na hřiště Fládra, který umí dobře vystřelit,“ vysvětloval po zápase Machala, hráč ovšem trenérovy naděje nenaplnil.
Nedařila se ani kombinační hra, takže vlastně zůstává vše při starém: eskáčko se vždy ochotně přizpůsobilo hře soupeře. V tom je naděje do nadcházejícího zápasu, tentokrát diametrálně odlišného. A Prostějov by měl z tohoto faktu něco do tabulky vytěžit.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne