Jediný zápas byl na programu o uplynulém víkendu. Původně v Čechovicích se měla odehrát dohrávka 13. kola Přeboru OFS Prostějov alias II. třídy mezi domácím „béčkem“ a rivalem z Konice. Kvůli nevyhovující ploše v sychravém počasí se oba kluby dohodly, že hrát se bude na umělé trávě, ale v Konici. Favoritem tedy byli nečekaní pořadatelé utkání, kteří pokukují po předních příčkách tabulky okresního přeboru.

A tuto roli také potvrdili. Po poločase vedli díky střele z vápna 1:0, díky podařené hlavičce Jaromíra Rusa ve druhé půli pak navýšili na 2:0. Čechovice měly rovněž šance na vstřelení branky, žádnou ale neproměnily.

Úvod zápasu byl poměrně hektický. V 5. minutě nejdříve přišla šance domácích, z protiútoku se ale málem radovaly Čechovice. Ránu Faltýnka ale zblokovala obrana. Čechovice následně měly sérii rohů. Ovšem bez úspěchu. Už v 8. minutě pak otevřeli skóre domácí. Akci zahájenou po pravé straně dovedl ke gólové dokonalosti zakončením zblízka Lukáš Ryp – 1:0. Poté se dění na hřišti na chvíli uklidnilo, i když ve 12. minutě střílel z úhlu hostující Klimeš – netrefil.

Sedmnáctá minuta mohla znamenat vyrovnání. Po hře rukou přišla na řadu standardka z hranice vápna. K ní se postavil kapitán Čechovic Jan Naicler, hradbu těl prostřelil, míč ale lízl jen tyčku. Krátce nato se mohli domácí dostat do trháku, František Bílý prošel celým polem, ke střele už se ale nedostal. Podobně se krátce nato vedlo KořenkoviDvě minuty před první půlhodinou přišla pokažená rozehrávka domácích, k míči se dostal Obručník, nemířil však přesně. Ve 36. minutě nevyužila Konice standardku z dobré střelecké vzdálenosti. Následně měli domácí více míč na kopačkách. Minutu nato Faltýnek poslal po křižném pasu Naiclera míč do brankáře. V závěru poločasu měl dobrou šanci Lukáš Ryp. Z úhlu ale nebyl se svou střelou přesný.

Druhý poločas mohla Konice začít navýšením skóre. Doseděl ale stihl France připravit o šanci. V 58. minutě se dostal Rus po rohu k míči, hlavou jej poslal vedle. Po hodině hry měly Čechovice sérii náznaků šancí, dařilo se jim zastavovat nahrávky od Konice na půlce hřiště a na čarách. Do šancí se ale tým Josefa Šteigla nedostával. V 66. minutě hosté vyprodukovali prudkou ránu z úhlu, brankář si ale bližší tyč pohlídal. Krátce nato Patrik Krása z otočky nemířil přesně a hned po něm se podobně dařilo Petrovi Mrňkovi. Jeho pokus ale vytáhl brankář na roh a z něj následně Konice znovu udeřila. Na míč si totiž naskočil Jaromír Rus a poslal jej hlavou pod břevno – 2:0. Hosté mohli záhy snížit. Ale nebylo jim přáno, Klimeš se sice protáhl podél brankové čáry ke střílené nahrávce na druhou tyč, tam ale nebyl nikdo na teč či dorážku. V 78. minutě šel Jan Cetkovský po straně sám na brankáře, nepodařilo se mu ale zakončení. Konice však nadále měla více ze hry. A mohla udeřit po standardní situaci potřetí, a znovu Jaromírem Rusem, který hlavičkoval těsně vedle. Za špatně pohlídaného hráče soupeře pak dost ostře vynadal kapitán Čechovic svým spoluhráčům. Hosté už však nestihli ani snížit. Naopak čtyři minuty před koncem mohly inkasovat znovu, Franc ale prudkou ránou přestřelil branku.

ÚSTY TRENÉRŮ

Jiří RYP – Sokol Konice „B“:

„Od začátku zápasu jsme to neměli pod kontrolou. Hráči soupeře byli mladí, běhaví a důrazní. A od začátku nám dělali velké problémy. Dali jsme šťastný gól, byly tam další náznaky šancí. Ale nic vyloženého. Jinak výkon od nás byl spíše průměrný. Myslím si, že nás soupeř překvapil rychlým přístupem, neměli jsme čas na přihrávku. A ani jsme tu přihrávku nezvládli nikdy tak, abychom si přesně nahráli do situace, která by vyhrotila útočnou situaci. Točili jsme hodně se sestavou, záměrem bylo protočit všechny hráče, co přišli. Měli jsme tu tedy posilu, na hřiště nastoupil jediný, pravidelně hrající hráč ‚Á´-týmu.“

Josef ŠTEIGL – Sokol Čechovice „B“:

„Hráli jsme prakticky bez posil z ‚áčka‘, hráli ti, kteří chodí na tréninky. A dneska hráli dobře. Přestože prohráli 0:2, byl jsem s nimi spokojený. Je tam spousta věcí, které budou trvat, než se spraví. Jsem u týmu měsíc, ale nějaký pokrok tam je. Zkrátka jsme odehráli zápas s těmi hráči, kteří prostě byli k dispozici. A odehráli to dobře. Už se to začíná rýsovat.“

PŘEBOR OFS PROSTĚJOV;II. TŘÍDA – DOHRÁVKA 13. KOLA

TJ Sokol Konice „B“

TJ Sokol Čechovice „B“

2:0 (1:0)

Branky: 8. L. Ryp, 69. Rus. Rozhodčí: Franc – Domisch, Weisser. Bez žlutých karet. Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:3. Rohové kopy: 4:3. Diváci: 38.

Sestava Konice „B“: Kvapil – Čapka, Rus, L. Bílý, D. Mrňka – P. Mrňka, F. Bílý, Kořenek, Franc – L. Ryp, J. Cetkovský. Střídali: O. Cetkovský, M. Drešr, P. Krása, J. Krása, Studený, Antl, Weisgarber. Trenér: Jiří Ryp.

Sestava Čechovic „B“: E. Drešr – Doseděl, Naicler, Svoboda, Smolka – Zbožil, P. Šteigl, Starý, Klimeš – D. Šteigl, Faltýnek. Střídali: Cetkovský, Obručník, Okleštěk, Motl. Trenér: Josef Šteigl.

PB SCOM krajský přebor muži

14. kolo: Želatovice – Bohuňovice 1:0 (0:0). Branka: 86. Matušík. ŽK: 38. Čtvrtníček, 67. Král, 78. Rybka – 45. Nesvadba, 55. a 56. Čapek, 56. Poláček, 72. Telíšek, 84. Král. ČK: 45. Zehnálek – 56. Čapek. * Určice – Dolany 0:5 (0:2). Branky: 18. Seibert, 36. , 62. a 76. Outlý, 60. Foukal. ŽK: 75. Němčík – 27. Kudýn. ČK: 82. Pírek.

1          FK Medlov        15        14        1          0          51:10    43

2          Sokol Bělotín     15        11        3          1          40:16    36

3          FC Želatovice   15        9          4          2          38:17    31

4          Jiskra Rapotín   15        9          1          5          38:30    28

5          SK Lipová         15        8          1          6          24:24    25

6          FK MOHELNICE           15        7          3          5          27:22    24

7          Brodek u Přerova          15        6          3          6          34:31    21

8          FC Dolany        15        6          2          7          28:32    20

9          Velké Losiny     15        6          1          8          17:24    19

10        Sokol Konice     15        5          3          7          18:24    18

11        Sokol Čechovice           15        5          2          8          25:30    17

12        SULKO-Zábřeh 15        4          3          8          22:25    15

13        TJ Postřelmov   15        4          3          8          14:23    15

14        Sokol Určice     15        3          2          10        13:37    11

15        Sokol Bohuňovice         15        3          1          11        18:29    10

16        TATRAN LITOVEL        15        3          1          11        10:43    10