Poslední utkání v přípravě čekalo na divizní Kostelec na Hané. Utkání proti účastníkovi jihomoravského krajského přeboru i přes prohru bylo v konečném výsledku hodnoceno trenérem Lubomírem Kelucem pozitivně. Teď už se bude Kostelec připravovat na vstup do jarní části divize, kdy ho čeká venku Rýmařov. Naopak první přátelské utkání odehrála rezerva Kostelce na Hané. Soupeřem jí byl Sokol Vícov, který loni postoupil do I.B třídy. Utkání přineslo celkem 4 branky a spoustu šancí, hlavně na straně Vícova. Šťastnější byl ale nakonec Kostelec. V rámci zimního soustředění pak čekal poslední přípravný duel na Určice, které poslední zkoušku zvládly úspěšně. Bez úspěchu v důsledku posledních minut dopadly naopak Otaslavice, které nestačily na Lužice.

FC Boskovice

FC Kostelec na Hané

5:3(4:2)

Branky Kostelec: Škrabal, Skalník, Holub

Sestava Kostelce: Hradečný – Fajstl, Popelka, Zbožínek – Ondroušek, Klimeš, Gábor, Škrabal, Skalník – Preisler, Holub.

Hodnocení trenéra Kostelce na Hané Lubomíra Keluce: „Podle hráčů, co jsme měli k dispozici na utkání, jsme zkusili hrát na tři obránce a musím říct, že to bylo nejspíš nejpovedenější utkání. Dařilo se nám hrát hodně nahoře, a to i přesto, že jsme se střetli s asi nejkvalitnějším soupeřem v rámci přípravy, který by se rozhodně neztratil ani v divizi. Měl výborně nacvičené herní a standardní situace. Po jedné takové jsme inkasovali, kdy musím smeknout, jak standardku Boskovice sehrály a naše hráče postavily pouze do role komparzistů. Následně jsme opět po chybě v komunikaci obdrželi druhý gól. Navzdory dvěma obdrženým brankám se ale kluci zvedli a vzápětí se nám podařilo srovnat. Pak ale opět přišla chyba v koncovce, kdy jsme měli dát na 3:2 z našeho pohledu po brejkové situaci. To se nestalo a z následného brejku soupeře jsme vzápětí inkasovali. A za minutu to bylo 4:2 pro Boskovice. Druhý poločas jsme se vrátili ke hře na 4 obránce. Padly ještě dvě branky, jedna na každé straně, hrálo se nahoru – dolů. Kdyby to ve finále skončilo 6:6, nikdo by se nemohl divit. Ale se hrou a pojetím zápasu jsem byl velice spokojený. Jediné, co bych zmínil, je občasná nevyrovnanost jednotlivců, kdy své výkony často nejsou schopni zopakovat a jsou nekonzistentní, pak určitá měkkost našich hráčů, kdy nejsou kolikrát schopní dát soupeřům najevo, kdo je na hřišti pánem. Tady bych, ač to nedělám často, vypíchl výkony Jakuba Ondrouška, který nastavuje laťku v týmu velice vysoko. A pokud se ostatním podaří se k němu dorovnat, o budoucnost v divizi strach nemám.‘‘

TJ Sokol Bernartice

TJ Sokol Určice

4:6

Sestava Určic: Sohlich – Horák, Rus, Vaverka, Mariánek, Halouzka, Piňos, Valina, Bureš, Mašek, Gottwald, Menšík, Němčík, Krajíček, Navrátil, Slezák. Trenér: Petr Gottwald.

Hodnocení trenéra Určic Petra Gottwalda: „Zápas jsme brali jako součást soustředění. Nevěděli jsme, co nás čeká, ale jisté pro nás bylo, že se jednalo o poslední přátelské utkání před začátkem jarní části krajského přeboru. Utkání se neslo v duchu divoké přestřelky, zejména první poločas byl celkem divočina, kdy nám to trochu skřípalo v obraně, ale ve druhém poločase si to všechno sedlo, soupeře jsme pak již k ničemu nepouštěli a mohli jsme přidat ještě spoustu gólů. Splnilo to svůj účel, vyhrálo se a vytíženost hráčů byla na maximum.‘‘

FC Kostelec na Hané „B“

TJ Sokol Vícov

3:1 (1:0)

Branky: Doležel, Grulich, Kučera – Dostál.

Sestava Kostelce na Hané „B“: Drčka – Tichý, Chytil, Světlík, Synek, Lužný – Doležel, Tinka, Piňos, Vymazal, Kučera – Kastner, Grulich, Pírek, Něnička. Trenér: David Pírek.

Sestava Vícova: Drexa – M. Pliska, Rajnoha, Baránek, Lasovský – Ježek, Dostál, Humpolíček, Bošek – P. Pliska, Pagáč. Trenér: Miroslav Krutovský.

Hodnocení trenéra Kostelce na Hané Davida Pírka: „Utkání jsme výsledkově zvládli. I přes hodně absencí jsme předvedli slušný výkon a mužstvo ukázalo, že příprava k něčemu byla. První poločas byl ale určitě lepší Vícov, byl více na míči, dostával se do šancí, které ale neproměnil. Naopak po jeho chybě jsme šli do vedení my. Do druhého poločasu jsem udělal pár změn a vrátil hráče na svoje obvyklé pozice. Ten byl z naší strany herně lepší a začali jsme místy i tlačit. Pak se nám podařilo vstřelit i druhou branku. Soupeř to více otevřel a v závěru snížil. Šancí měl ale více než dost. A kdybychom tento zápas prohráli, asi by se ve finále nikdo nedivil. Fotbal to byl ale od obou mužstev dobrý a koukatelný.“

Hodnocení trenéra Vícova Miroslava Krutovského: „Z naší strany to bylo po výsledkové stránce nepovedené utkání. Herně to ale špatné nebylo. Při obdržených brankách mi tam chyběl větší důraz při zakládání soupeřových akcí. V obou poločasech jsme si vytvořili dost příležitostí na to, abychom tento zápas dotáhli do vítězného konce. Soupeř byl po této stránce více efektivní. Taková utkání bychom ale měli zvládat.‘‘

Sokol Otaslavice

FC Lužice

3:5 (1:1)

Branky Otaslavic: Vogl, Chvojka, Hon.

Sestava Otaslavic: Drábek – L. Kaláb, M. Kaláb, Maňák, Šoc – Chvojka, Dreksler, Vogl, Tkáč – Hon, Drmola. Střídali: Pospíšil, Kolařík, Glouzar, Žárský, Sokele. Trenér: Jiří Hon.

Hodnocení trenéra Otaslavic Jiřího Hona: „Čekal nás další přátelský duel na konci soustředění, které jsme absolvovali v Petrově nad Desnou, kde nás čekala především fyzická příprava, na niž jsme využili tamní kopce a krásné okolí. Řekl bych, že proti kvalitnímu soupeři jsme se i přes tréninkové dávky dokázali dlouho po fyzické stránce držet a vedli o dvě branky. Posledních dvacet minut už na nás ale dolehla únava a soupeř trestal naše zbytečně chyby, kterých se musíme v soutěžních zápasech vyvarovat. I přes výsledek jsem ale velmi spokojený s celým soustředěním, kdy se dobře potrénovalo a utužil se i kolektiv. Snad se aspoň v podobných počtech budeme do konce přípravy pravidelně scházet.“