Příští týden už vypuknou i nižší krajské a nejvyšší okresní soutěž a fotbalisté tak měli poslední možnost vyzkoušet svou formu a vyladit detaily na ostrý start. Podle představ se to povedlo fotbalistům Kralic, kteří dokázali zvítězit proti Hněvotínu. Jednoznačnou záležitostí dopadl duel mezi Klenovicemi a rezervou Kostelce. Brodek u Prostějova pak také proti okresnímu soupeři z Nezamyslic nezaváhal.

FC Hněvotín

FC Kralice na Hané

1:3 (0:3)

Branky Kralic: 2x Hlačík, Komaný

Sestava Kralic: Voláček – Jurtík, Hlačík, Němčík, Novotný – Otáhal, Schwarz, Fink, Stolín – Komaný, Cibulka.

Hodnocení trenéra Kralic Petra Mrázka: „Sešli jsme se v solidní sestavě a v prvním poločase jsme to odehráli se základní jedenáctkou, která by mohla hrávat pravidelně. První poločas jsme vyhráli 3:0, pak jsme to protočili a branku jsme obdrželi. Účel, aby si zahráli všichni, to ale splnilo. Hráli jsme na dobrém terénu, počasí vyšlo a zápas z naší strany nabídl dobré fotbalové akce. Z trenérského hlediska převládá spokojenost.“

Klenovice nadělily sedmičku

Nedělní dopoledne si zpestřilo generálkou na blížící se jarní část sezóny mužstvo Klenovic, které se perou o nejvyšší příčku v I.B třídě, a rezerva Kostelce na Hané, která míří za postupem z okresního přeboru. Dnes to však byla pro lídra okresního přeboru těžká zkouška, která vyzněla jednoznačně pro družinu kouče Vladimíra Horáka.

Nerovný terén sváděl spíše k nakopávaní, to se ale příliš nedělo ani z jedné strany. I toto byla dobrá zkouška na možné terény v úvodních kolech, ačkoliv letošní březnové počasí je přírodě velmi nakloněno. Nějaké nepřesnosti ať už v důsledku zmiňovaného terénu, či zvykání si na velké hřiště a přírodní terén po zimní pauze se v utkání objevily, přesto bylo vidět i mnoho pohledných akcí s gólovým efektem. Docela brzy šli do vedení fotbalisté Klenovic, brzy přidali i další trefu. I Kostelec se snažil odpovídat po rychlých kontrech, ale nevedlo se mu dostávat až do zakončení. Do poločasu pak přidal favorit ještě další tři branky a bylo jasno, jak duel dopadne.

I ve druhé půli se hrálo v podobném duchu jako v prvním poločase a Klenovice byly dál aktivnějším celkem, jenž si vytvářel i řadu šancí. Dlouho však odolával hostující brankář. Až v samém závěru se povedlo přidat další dvě trefy, kdy si nejprve dal Kostelec vlastní branku a následně ještě přesně zamířil Martin Hirsch.

TJ Sokol Klenovice

FC Kostelec na Hané

7:0 (5:0)

Branky: 3x Všianský, 2x Hirsch, Zapletal, vlastní.

Sestava Klenovic: Polák – Bridzik, Cesar, Procházka, Popelka – Nehera, Rozehnal, Hirsch, Spálovský – Zapletal, Všianský. Střídali: Buček, Chlud, Grepl.

Sestava Kostelce: Drčka – Synek, Tichý, Baláš, Světlík – Piňos, Doležel, Tinka, Holoubek – Kastner, Lužný.

Hodnocení trenéra Kostelce na Hané Davida Pírka: „Těžko se hodnotí utkání, které prohrajete o 7 branek. Sestava nebyla ideální, měl jsem 8 omluvenek a z nich jsou to někteří stěžejní hráči. Na to se ale nechci vymlouvat, protože i tak jsme měli utkání zvládnout lépe. Terén byl těžký, ale pro obě strany stejný. Nám chyběl větší klid na kopačkách, chvílemi se mi zdálo, že kluci nechtějí hrát a jsou zbytečně bojácní. Musím ale vyzdvihnout Klenovice, protože je vidět, že jsou na tom fotbalově velice dobře. Zápas se nesl opravdu v přátelském duchu. Snad si z toho oba celky aspoň něco vzaly. Byla to facka, protože s takovým přístupem od některých by nás porazil i průměrný tým z naší soutěže. Ve finále jsem rád, že přišla.‘‘

FK Brodek u Prostějova

TJ Haná Nezamyslice

3:0

Branky: 2x Janura, Doležel

Hodnocení kapitána Brodku u Prostějova Jaromíra Matouška: „Zápas se hrál na trávě, takže jsme si všichni zvykali. Utkání bylo takové nemastné – neslané. Moc nám to kombinačně nešlo. Přes to všechno jsme ale zápas kontrolovali a kvalitativně jsme byli na lepší úrovni.“

Hodnocení trenéra Nezamyslic Marka Pavelky: „Nebyli jsme úplně v plné sestavě, bylo hodně absencí. Utkání bylo však z mého pohledu, kromě úvodu, docela vyrovnané. Soupeř měl sice více gólových příležitostí, ale my jsme si nějaké vypracovali. Hráli jsme s hodně dorostenci, jsme rádi, že se chytli.“