Kdo by to byl čekal, že už ve druhém zápase jarní části fotbalové divize uvidí diváci takovou podívanou. V Kostelci se o ni postaraly oba celky a zápas snad kromě větších emocí na hřišti a karet nabídl úplně všechno. Hned sedm branek, jednu neuznanou, vynucená střídání, ale i řadu dalších fotbalových momentů. Přestože tři čtvrtiny zápasu měli navrch po herní stránce hosté, tak díky skvělé efektivitě a vynikajícímu brankáři Bártovi nakonec mohli slavit zdejší příznivci. Kostelec udělal další veledůležitý krok do klidného středu tabulky.

Z pohledu na tabulku byly karty už před zápasem rozdány poměrně jasně a hostující Vsetín šel do zápasu v roli favorita. Domácí Kostelec ale po výhře v úvodním kole nechtěl dát svou kůži lacino a myslel na další body, kterými by venkovní úspěch potvrdil. Domácí pak nemuseli řešit výraznější komplikace se sestavou a kouč si tak měl z čeho vybírat. U hostů scházel především Vítek, který v minulém kole dostal červenou kartu.

Když bychom začali koncem první půle, tak se většina fanoušků v Kostelci divila, že na tabuli svítí nerozhodný stav. Hosté ze Vsetína totiž ukázali svou kvalitu a drželi domácí v kleštích, k čemuž jim notně pomáhal i silný vítr. Kromě tří větších šancí to ale bylo marné dobývání, a naopak domácí dokázali z minima vytěžit maximum. Do kabin mohli jít s nadějí, že ve druhé půli to zase pomůže jim.

Obraz hry se po změně stran skutečně změnil a dost tomu pomohla rychlá branka Kostelce, když šel podruhé v zápase do vedení. Poté následovala snaha hostů o dobývání, ale dlouhé míče domácích na Preislera při silném větru měly účinek a čtvrt hodiny před koncem přišla silná pětiminutovka Kostelce. Už se zdálo, že o výsledku je definitivně rozhodnuto, ale hosté nic nezabalili. V závěru bylo ještě pořádně horko všem příznivcům.

Už první minuty ukázaly, že hosté si budou chtít odvézt všechny body, na svého soupeře doslova vletěli. První dvě vážné situace ale Kostelec přežil a po deseti minutách se hra trochu uklidnila, kdy domácí čekali, co soupeř vymyslí. Snažili se spíše čekat na případné brejky. Silného protivětru se dokonce povedlo i využít, kdy Gábor odcentroval a míč po delším čase našel Konečný, který ho uklidil o břevno do branky – 1:0. Poté přišla až do konce první půle pasáž, kdy Vsetín tlačil, ale ani pomoc větru ho dlouho nedostávala do větších šancí. Jedinou velkou šanci zlikvidoval Bárta, když byl včas na zemi a míč na přední tyč vytáhl na roh. Už se zdálo, že do poločasu domácí přežijí, ale v nastavení přišlo zasloužené srovnání. Mezi beky se uvolnil Mlýnek a trefil kolem brankáře přesně – 1:1.

Ve druhém poločase měli první šanci hráči Kostelce, ale nevyužili ji. Ta druhá už brankou ale skončila. Stoper hostů čekal až příliš dlouho s rozehrávkou a míč mu vypíchl Škrabal, který následně schytal kosu a sudí neváhal. Míč si postavil Skalník a ranou doprostřed vrátil vedení Kostelci – 2:1. Pojistku mohl kapitán přidat o chvíli později, ale na brankáře si tentokrát nepřišel. Obrovskou šanci na srovnání následně odmítl Bárta po skvělém zákroku po ráně Strachoně. V 73. minutě bylo dokonce i srovnáno, ale dorážka po přímém kopu přišla podle asistenta sudího z ofsajdu. Hned z rozehrávky tak pláchl Preisler a přidal pojistku – 3:1. A do už tak veselé atmosféry ještě přidal o tři minuty později Skalník, který navedl míč a díky teči obránce se mohl radovat z druhé branky v zápase – 4:1.

Ani stav 4:1 ale nezlomil favorita a dál se tlačil za dramatizací zápasu. V 81. minutě se to povedlo Matyášovi, ke kterému se dostal propadený míč ve vápně. Mířil přesně – 4:2. V první minutě nastavení přidal další trefu Hnilo – 4:3. A ještě v posledních sekundách mířili hosté těsně mimo.

Tři branky jsou dost, ale před výkonem brankáře Michala Bárty museli smeknout klobouk i protihráči v čele s trenérem. Nešlo jen o to, že během utkání pochytal řadu dalších velkých šancí, ale byl i stěžejní postavou pro správnou organizaci a jeho výkopy i výhozy našly vždy určeného adresáta.

Kouči domácích neudělaly vrásky a další šediny jen poslední minuty, ale už i úvodní poločas. Během něj totiž musel lodivod hned třikrát střídat, což je také málo vídaná situace. „Ondrouškovi škublo ve svalu a nechtěli jsme, aby z toho bylo ještě něco vážnějšího. Za něj tam šel Kořenovský a ten nemohl pokračovat kvůli kolenu po půli. Ve 30. minutě jsme raději střídali i Konečného, který říkal, že je zavzdušněný a měl dříve potíže se srdcem, takže to se taky nevyplatilo riskovat,“ prozradil otevřeně po utkání Lubomír Keluc.

Velmi přátelská. I z tábora hostů dorazilo pár fanoušků, kteří však bez větších emocí zapadli mezi domácí příznivce. Podle zápisu o utkání bylo nahlášených 220 osob, což zní jako solidní návštěvnost, ale podle našeho názoru mohlo být diváků ještě více. I na hřišti chtěly hrát oba celky fotbal, k čemuž pomohl i velmi dobrý výkon sudích.

DIVIZE – sk. E

17. kolo:  Slavičín – HFK Olomouc 3:2 (0:2). Branky: 51. Goňa, 63. Naňák, 92. Juřica – 12. Purzitidis, 38. Novotný. ŽK: 37. Pjajko, 68. Naňák – 68. Svrčina, 82. Purzitidis. * Nové Sady – Skaštice 0:0. ŽK: 31. Krátký, 47. Foukal, 65. Dokoupil – 51. Menšík, 60. Kvasnička, 91. Vrba. * Holešov – Bzenec 0:1 (0:1) NEDOHRÁNO. Branka: 24.Kasala. ŽK: 34. Gettler. * Přerov – Baťov 2:0 (1:0). Branky: 29. Repček, 72. Caletka. ŽK: 52. Čtvrtníček, 76. Kocian, 86. Horák – 51. Sotolář, 61. Bršlica. * Šternberk – Kozlovice 0:3 (0:2). Branky: 31. a 45. Vyhlídal, 68. Smrček. ŽK: 46. Knebl, 52. Drmola – 55. Michl. * Strání – Nový Jičín 3:0 (2:0). Branky: 10. Hruboš, 37. Miklovič, 63. Michalec. ŽK: 78. Spáčil – 35. Mwakona. * Všechovice - Rýmařov 2:1 (1:0). Branky: 25. Bezděk, 90. Skácel – 60. Adamčík. ŽK: 6. Cubo, 77. Lasovský – 13. Kocúr, 45. Furik, 58. Kršek. * Kostelec na Hané - Vsetín 4:3 (1:1). Branky: 19. Konečný, 53. a 77. Skalník, 74. Preissler – 45. Mlýnek, 81. Matyáš, 91. Hnilo. ŽK: 85. Skalník – 66. Venený.

1          Strání   16        14        0          2          48:14    42

2          KOZLOVICE     16        12        2          2          33:13    38

3          Vsetín   17        10        3          4          32:18    33

4          Bzenec             16        10        2          4          38:16    32

5          Slavičín            17        9          1          7          28:31    28

6          Holešov            16        8          0          8          40:28    24

7          ŠTERNBERK    17        7          3          7          20:29    24

8          Nové Sady        17        6          5          6          29:29    23

9          Kostelec na Hané          17        7          0          10        26:34    21

10        Všechovice       17        5          4          8          39:37    19

11        Skaštice           17        5          4          8          24:33    19

12        HFK Olomouc   17        5          4          8          17:26    19

13        Rýmařov           17        4          6          7          28:34    18

14        Baťov   17        4          3          10        23:30    15

15        Přerov 17        4          3          10        14:34    15

16        Nový Jičín         17        3          2          12        12:45    11