Třinácté kolo nabídla Moravskoslezská divize žen o tomto víkendu. První jarní body si vybojovaly fotbalistky Protivanova, které v jubilejním zápase mohly slavit domácí jasnou výhru. Naopak s jasnou porážkou přijely z půdy Vlkoše ženy Mostkovic, které si tak na první jarní body ještě musí počkat.

Vlkoš

Mostkovice

6:1 (3:0)

Branky: 7. a 90. Kovaříková, 25., 49., a 77. Lungová, 30. Dohnálková – 88. Horáková. Rozhodčí: Svoboda – I. Zima, Z. Zima. Diváků: 21.

Sestava Mostkovic: Ptáčníková – Lisická, Burešová, Vaverková, Šišková – Karafiátová, Kraváková, Nováčková, Barešová – Horáková, Holubová. Střídaly: Pišťáková, Janurová. Trenér: Ondřej Milar.

Hodnocení trenéra Mostkovic Ondřeje Milara: „Zápas jsme nezačali špatně, nicméně jak plynuly minuty, tak nás holky z Vlkoše začaly stále více přehrávat. Naše děvčata se musí především přestat bát udělat chybu a pokoušet se o lepší kombinace i za cenu ztráty míče. Vlkoš si vítězství zasloužil. My musíme na těchto aspektech zapracovat a zlepšit to.“

Protivanov

Tečovice

7:1 (2:1)

Branky: 36. Mikulová, 45. Brožovičová, 57. N. Ptáčníková, 58. a 73. Průchová, 77. Šimeková, 88. Smyčková. Rozhodčí: Hubáček. Diváků: 55.

Sestava Protivanova: Tempírová – Mikulová, E. Ptáčníková, Stejskalová, Kostíková – N. Ptáčníková, Brožovičová, Šimeková, Smyčková – Průchová, Trubáková. Střídaly: Nimrichtrová. Trenér: Bronislav Ptáčník.

Hodnocení kapitánky Protivanova Terezy Smyčkové: „Dnes jsme odehrály náš jubilejní padesátý zápas od vzniku ženského týmu. Náležitě jsme si to chtěly užít. Začátek nám ale tedy vůbec nevyšel. Tečovice poctivě bránily od první minuty, a i dopředu hrozily. Dokázaly jsme si vytvořit řadu tutových příležitostí, ale ta koncovka byla žalostná. Navíc v 18. minutě rozvlnily síť naší brány soupeřky po mojí fatální chybě ve středu velkého vápna. Tečovice vedly 1:0. Čisté konto dokázaly udržet až do 36. minuty, kdy se do míče opřela naše obránkyně při rozehrávce z rohového kopu. Srovnáváme na 1:1. Do poločasu se nám navíc podařilo vstřelit vedoucí gól. Do kabin odcházíme za stavu 2:1. Druhý poločas už vypadal z naší strany o mnoho lépe. Své na tom udělala i odcházející fyzická zdatnost soupeřek, které nás nechávaly mnohem více hrát. V 57. minutě trefujeme uklidňující branku na 3:1 a začínáme kontrolovat hru. O minutu později je ještě veseleji. 4:1. Do konce zápasu ještě přidáváme a ostřelujeme branku soupeřek, které velmi podržela brankářka během celého zápasu. Přesto ještě 3x loví míč ze své brány a my jsme tak mohly jubileum náležitě oslavit.“

MSDŽ – B

13. kolo: Bezměrov – Holešov 0:11 (0:5). Branky: 5., 41. a 80. Rýdlová, 7. a 20. Samsonová, 17. Ševčíková, 48. Křenková, 64. Stavjaníková, 70. Hradilová, 75. Šiblová, 90. Slezáčková. ŽK: 67. Hradilová. * Vlkoš – Mostkovice 6:1 (3:0). Branky: 7. a 90. Kovaříková, 25., 49. a 77. Lungová, 30. Dohnálková – 88. Horáková. * Kras - Březůvky 0:7 (0:1). Branky: 8., 58. a 83. Hanáková, 53. a 76. Ondrašíková, 63. Chudárková, 74. Jahodová. * Protivanov - Tečovice 7:1 (2:1). Branky: 36. Mikulová, 45. Brožovičová, 57. Ptáčníková, 58. a 73. Průchová, 77. Šimeková, 88. Smyčková – 18. Králíková.

1          Holešovské holky          13        10        2          1          90:7     32

2          Březůvky          13        9          1          3          74:21    28

3          Vlkoš    13        8          1          4          61:28    25

4          Protivanov        13        6          4          3          39:22    22

5          Mostkovice       13        5          3          5          27:33    18

6          Kras     13        5          1          7          19:38    16

7          Bezměrov         13        3          0          10        20:68    9

8          Tečovice           13        0          0          13        4:117    0