Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

K další vzájemné konfrontaci dvou regionálních mužstev před startem fotbalového jara došlo uplynulou sobotu mezi celky Určic a Klenovic na Hané. V podzimní části, kdy se oba týmy taktéž utkaly v přípravné fázi, se z vítězství 2:0 radovali svěřenci Pavla Zbožínka. Tentokrát si klenovická družina spravila chuť debaklu z minulého týdne a zápas s množstvím branek uhrála ve svůj prospěch.

Kouč Klenovic Horák musel využít služeb i hráčů nedávné minulosti či let budoucích, vinou zranění některých opor tak byl nucen se sestavou opět hýbat. Na druhé straně se v úvodní sestavě objevil také určický trenér, jenž si připomněl svá úspěšná fotbalová léta. Klenovice se v úvodu musely vypořádat s vysokým presinkem svého soupeře, který jim dělal nemalé potíže. Určickým ke gólu ale přeci jen chyběl větší důraz v brankovišti. Ten naopak prokázali hráči Klenovic po zahrávaném rohu a ujali se vedení. Očividně zaskočené Určice se snažily dál tvořit hru, Klimeše ale překonat nedokázaly. To rychlé kontry na straně druhé byly mnohem nebezpečnější. Jeden takový znamenal zvýšení náskoku, aby vzápětí došlo na snížení, zásluhou přesné rány určického snajpra. Do poločasu se ovšem skóre měnilo ještě jednou a to opět ve prospěch svěřenců Vladimíra Horáka.
Ve druhé půli se na hřiště dostali i náhradníci, aby tak všichni hráči měli možnost dostatečně se připravit na blížící se ostrý start krajských soutěží. Hned po pár vteřinách mohlo být s Určickými ještě hůř, skvělý zákrok vytasil gólman Hýbl. Na další kontr Klenovic už však byl i on krátký a ránu na zadní tyč zneškodnit nedokázal. Zápas i za tohoto stavu pokračoval na prostějovské umělce ve vysokém tempu. Slovo dostali také střelci Určic, kteří nejprve snížili na dvoubrankový rozdíl, aby se pak prosadili ještě dvakrát. Ovšem klenovické mužstvo ještě předtím navýšilo své vedení, radovalo se tak na konci utkání z těsného vítězství.
Určice zajíždí tuto sobotu do Konice, Klenovice ve stejný den prověří Plumlov na umělce Za Místním nádražím v Prostějově. (jp)

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Určice 5:4
Sestava Určic: Hýbl - Slezák, P. Zbožínek, Frehar, Paul - O. Halouzka, Menšík, Hanzelka, Krajíček - P. Halouzka, Jožka. Střídali: Žáček, Bureš, Šnajdr. Trenér: Pavel Zbožínek.
Sestava Klenovic: Klimeš - Spálovský, César, T. Zbožínek, Popelka - Frys, Dreksler, Šlézar, Grepl - Prokop - Štěpánek. Střídali: Prášil, Maňák. Trenér: Vladimír Horák.

HLASY TRENÉRŮ
Pavel ZBOŽÍNEK – TJ Sokol Určice:
„Zápas určitě splnil to, co jsme od něj očekávali. Byl to náš druhý přípravný zápas, hrálo se v tempu s kvalitním soupeřem. Branky padly spíše po systémových chybách, které na tréninku řešíme agresivněji, tentokrát jsme je řešili zbytečně složitě. Snažili jsme se hrát celý zápas aktivně s vysokým presinkem, což bylo fyzicky náročné. Máme ale mladé hráče a na tom bychom chtěli určitě zapracovat.“
Vladimír HORÁK – TJ Sokol Klenovice na Hané:
„Oproti minulému týdnu rozhodně spokojenost, utkání bylo oboustranně kvalitní, ve vysokém tempu. Měli jsme tam dobré kombinační okamžiky, kluci makali na sto procent. Jen mě mrzí ty obdržené branky z prostředí malého vápna, ale prosadili jsme se víckrát než soupeř, tak nakonec dobré.“

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...