Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

K další vzájemné konfrontaci dvou regionálních mužstev před startem fotbalového jara došlo uplynulou sobotu mezi celky Určic a Klenovic na Hané. V podzimní části, kdy se oba týmy taktéž utkaly v přípravné fázi, se z vítězství 2:0 radovali svěřenci Pavla Zbožínka. Tentokrát si klenovická družina spravila chuť debaklu z minulého týdne a zápas s množstvím branek uhrála ve svůj prospěch.

Kouč Klenovic Horák musel využít služeb i hráčů nedávné minulosti či let budoucích, vinou zranění některých opor tak byl nucen se sestavou opět hýbat. Na druhé straně se v úvodní sestavě objevil také určický trenér, jenž si připomněl svá úspěšná fotbalová léta. Klenovice se v úvodu musely vypořádat s vysokým presinkem svého soupeře, který jim dělal nemalé potíže. Určickým ke gólu ale přeci jen chyběl větší důraz v brankovišti. Ten naopak prokázali hráči Klenovic po zahrávaném rohu a ujali se vedení. Očividně zaskočené Určice se snažily dál tvořit hru, Klimeše ale překonat nedokázaly. To rychlé kontry na straně druhé byly mnohem nebezpečnější. Jeden takový znamenal zvýšení náskoku, aby vzápětí došlo na snížení, zásluhou přesné rány určického snajpra. Do poločasu se ovšem skóre měnilo ještě jednou a to opět ve prospěch svěřenců Vladimíra Horáka.
Ve druhé půli se na hřiště dostali i náhradníci, aby tak všichni hráči měli možnost dostatečně se připravit na blížící se ostrý start krajských soutěží. Hned po pár vteřinách mohlo být s Určickými ještě hůř, skvělý zákrok vytasil gólman Hýbl. Na další kontr Klenovic už však byl i on krátký a ránu na zadní tyč zneškodnit nedokázal. Zápas i za tohoto stavu pokračoval na prostějovské umělce ve vysokém tempu. Slovo dostali také střelci Určic, kteří nejprve snížili na dvoubrankový rozdíl, aby se pak prosadili ještě dvakrát. Ovšem klenovické mužstvo ještě předtím navýšilo své vedení, radovalo se tak na konci utkání z těsného vítězství.
Určice zajíždí tuto sobotu do Konice, Klenovice ve stejný den prověří Plumlov na umělce Za Místním nádražím v Prostějově. (jp)

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Určice 5:4
Sestava Určic: Hýbl - Slezák, P. Zbožínek, Frehar, Paul - O. Halouzka, Menšík, Hanzelka, Krajíček - P. Halouzka, Jožka. Střídali: Žáček, Bureš, Šnajdr. Trenér: Pavel Zbožínek.
Sestava Klenovic: Klimeš - Spálovský, César, T. Zbožínek, Popelka - Frys, Dreksler, Šlézar, Grepl - Prokop - Štěpánek. Střídali: Prášil, Maňák. Trenér: Vladimír Horák.

HLASY TRENÉRŮ
Pavel ZBOŽÍNEK – TJ Sokol Určice:
„Zápas určitě splnil to, co jsme od něj očekávali. Byl to náš druhý přípravný zápas, hrálo se v tempu s kvalitním soupeřem. Branky padly spíše po systémových chybách, které na tréninku řešíme agresivněji, tentokrát jsme je řešili zbytečně složitě. Snažili jsme se hrát celý zápas aktivně s vysokým presinkem, což bylo fyzicky náročné. Máme ale mladé hráče a na tom bychom chtěli určitě zapracovat.“
Vladimír HORÁK – TJ Sokol Klenovice na Hané:
„Oproti minulému týdnu rozhodně spokojenost, utkání bylo oboustranně kvalitní, ve vysokém tempu. Měli jsme tam dobré kombinační okamžiky, kluci makali na sto procent. Jen mě mrzí ty obdržené branky z prostředí malého vápna, ale prosadili jsme se víckrát než soupeř, tak nakonec dobré.“

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments