Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

O tomto víkendu odstartuje na osmi trávních Fortuna Moravskoslezská liga. S trochou nadsázky se dá říci, že v jarní části se bude v třetí nejvyšší soutěži na Moravě hrát i o zástupce východu republiky ve FNL. Nebylo by asi příliš vhodné, aby se druhý rok po sobě nenašel žádný zájemce o postup. Trumfy v ruou drží prostějovské eskáčko, v těsném závěsu jsou však i další.


Podíváme-li se na tabulku po podzimní části tímto pohledem, můžeme zřejmě vyloučit zástupce z Vysočiny. Velké Meziříčí mělo skvělý úvod, dlouho jednoznačně třetí lize kralovalo, v závěru ale přišla dlouho očekávaná krize. I v případě umístění na nejvyšší příčce není příliš pravděpodobné, že by se tento klub zachoval jinak než v minulém ročníku Uničov.

Jediným opravdovým konkurentem 1.SK Prostějov v boji o postup se tak jeví Hanácká Slavia Kroměříž, která o postup do druhé ligy několikrát projevila zájem. V Kroměříži se i díky bývalým hráčům eskáčka sešel solidní tým, který se celý podzim pohyboval na pomyslných stupních vítězů, a není vyloučeno, že se pokusí z třetího místa o útok na příčky nejvyšší.
Do umístění na předních místech mohou ještě promluvit čtvrtý Vyškov, který sice přišel o Koudelku, zato má pořád prostějovského Matochu a rozhodl se experimentovat s hráči černé pleti. Leckomu může zamotat hlavu i Líšeň, která si po celou dobu držela stabilní výkonnost, a vyskočit nahoru by mohl také Hulín.
V suterénu tabulky je nejvíce ohroženým druhem 1.HFK Olomouc, korupční kauzou zmítající se Mohelnice a nováček z Petřkovic. Klidný ale nemůže být ani obhájce triumfu z předcházející sezóny Uničov, který přezimoval devátý jen s osmi body náskoku před sestupovými pozicemi. Dole bude rozhodně horko. A nebude to jen sluníčkem...


Vše před jarní částí MSFL najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku z pondělí 12. března

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne