Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

O tomto víkendu odstartuje na osmi trávních Fortuna Moravskoslezská liga. S trochou nadsázky se dá říci, že v jarní části se bude v třetí nejvyšší soutěži na Moravě hrát i o zástupce východu republiky ve FNL. Nebylo by asi příliš vhodné, aby se druhý rok po sobě nenašel žádný zájemce o postup. Trumfy v ruou drží prostějovské eskáčko, v těsném závěsu jsou však i další.


Podíváme-li se na tabulku po podzimní části tímto pohledem, můžeme zřejmě vyloučit zástupce z Vysočiny. Velké Meziříčí mělo skvělý úvod, dlouho jednoznačně třetí lize kralovalo, v závěru ale přišla dlouho očekávaná krize. I v případě umístění na nejvyšší příčce není příliš pravděpodobné, že by se tento klub zachoval jinak než v minulém ročníku Uničov.

Jediným opravdovým konkurentem 1.SK Prostějov v boji o postup se tak jeví Hanácká Slavia Kroměříž, která o postup do druhé ligy několikrát projevila zájem. V Kroměříži se i díky bývalým hráčům eskáčka sešel solidní tým, který se celý podzim pohyboval na pomyslných stupních vítězů, a není vyloučeno, že se pokusí z třetího místa o útok na příčky nejvyšší.
Do umístění na předních místech mohou ještě promluvit čtvrtý Vyškov, který sice přišel o Koudelku, zato má pořád prostějovského Matochu a rozhodl se experimentovat s hráči černé pleti. Leckomu může zamotat hlavu i Líšeň, která si po celou dobu držela stabilní výkonnost, a vyskočit nahoru by mohl také Hulín.
V suterénu tabulky je nejvíce ohroženým druhem 1.HFK Olomouc, korupční kauzou zmítající se Mohelnice a nováček z Petřkovic. Klidný ale nemůže být ani obhájce triumfu z předcházející sezóny Uničov, který přezimoval devátý jen s osmi body náskoku před sestupovými pozicemi. Dole bude rozhodně horko. A nebude to jen sluníčkem...


Vše před jarní částí MSFL najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku z pondělí 12. března

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...