Dobrý večer, dnes je čtvrtek 13.12.2018
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

O tomto víkendu odstartuje na osmi trávních Fortuna Moravskoslezská liga. S trochou nadsázky se dá říci, že v jarní části se bude v třetí nejvyšší soutěži na Moravě hrát i o zástupce východu republiky ve FNL. Nebylo by asi příliš vhodné, aby se druhý rok po sobě nenašel žádný zájemce o postup. Trumfy v ruou drží prostějovské eskáčko, v těsném závěsu jsou však i další.


Podíváme-li se na tabulku po podzimní části tímto pohledem, můžeme zřejmě vyloučit zástupce z Vysočiny. Velké Meziříčí mělo skvělý úvod, dlouho jednoznačně třetí lize kralovalo, v závěru ale přišla dlouho očekávaná krize. I v případě umístění na nejvyšší příčce není příliš pravděpodobné, že by se tento klub zachoval jinak než v minulém ročníku Uničov.

Jediným opravdovým konkurentem 1.SK Prostějov v boji o postup se tak jeví Hanácká Slavia Kroměříž, která o postup do druhé ligy několikrát projevila zájem. V Kroměříži se i díky bývalým hráčům eskáčka sešel solidní tým, který se celý podzim pohyboval na pomyslných stupních vítězů, a není vyloučeno, že se pokusí z třetího místa o útok na příčky nejvyšší.
Do umístění na předních místech mohou ještě promluvit čtvrtý Vyškov, který sice přišel o Koudelku, zato má pořád prostějovského Matochu a rozhodl se experimentovat s hráči černé pleti. Leckomu může zamotat hlavu i Líšeň, která si po celou dobu držela stabilní výkonnost, a vyskočit nahoru by mohl také Hulín.
V suterénu tabulky je nejvíce ohroženým druhem 1.HFK Olomouc, korupční kauzou zmítající se Mohelnice a nováček z Petřkovic. Klidný ale nemůže být ani obhájce triumfu z předcházející sezóny Uničov, který přezimoval devátý jen s osmi body náskoku před sestupovými pozicemi. Dole bude rozhodně horko. A nebude to jen sluníčkem...


Vše před jarní částí MSFL najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku z pondělí 12. března

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments