Víkend ve znamení hned dvojice regionálních soubojů, takový byl poslední víkend v rámci „A“ skupiny I.B třídy, kde se odehrálo šestnácté pokračování. V Klenovicích se radovali domácí a dostali se tak do čela tabulky. Brodek nadále stoupá tabulkou, když si tentokrát poradil doma s Dubem. Dramatické bylo i derby v Mostkovicích, kde každý chvilku tahal pilku, aby se nakonec zrodila remíza.

Mostkovice

Vrchoslavice

3:3 (1:0).

Branky: 10. a 55. Kupka, 84. Bleša (vl.) – 50. Petr Horák, 54. Pavel Horák, 90. Panáček. Rozhodčí: Antoníček – Jelínek, Kovalský. ŽK: 58. Foret – 82. Matoušek. Diváci: 77.

Sestava Mostkovic: Zapletal – Kupka (90. Mikšovič), Milar, Němeček, Drábek – Foret, Jančík, Vojtíšek, Ošlejšek (73. Dadák) – Hanák, Jurný (57. Skoumal). Trenér: Ondřej Milar.

Sestava Vrchoslavic: Matoušek – Jašek (71. Churý), Lakomý, Strašák, Bleša – Vévoda (24. Panáček), Petr Horák, Flora, Fialka – Pavel Horák, Neckář. Trenér: Michal Olšanský.

Hodnocení trenéra Mostkovic Ondřeje Milara: Zápas byl velmi nízké úrovně. První poločas jsme sice více drželi míč, ale do větších šancí jsme se moc nedostávali, přesto se nám ale povedlo jít do kabin s vedením. Výsledkově se zápas dvakrát přelil na jednu a druhou stranu během druhého poločasu, nakonec jsme v poslední minutě inkasovali z penalty a zápas tak skončil remízou, kde se body dělily.“

Hodnocení kapitána Vrchoslavic Vladimíra Fialky: „Úvod patřil jasně domácím, kteří nás nepouštěli k míči a dali po standardce i první branku. Potom se ale hra vyrovnávala. Do poločasu se už skóre neměnilo a ani moc nebylo z čeho. Ve druhé půli se nám povedlo brzo srovnat a jít i do vedení. O to jsme ale hned po autovém vhazovaní a podběhnutí přišli. Soupeř pak dokázal po rohu otočit a zdálo se, že si body doma nechá. Předtím ještě neproměnil penaltu. My jsme ale v závěru dostali taky možnost penalty a povedlo se nám srovnat. Chvíli jsme mysleli i na tři body, ale nakonec i ten bod bereme.“ (jaf)

Sokol Brodek u Prostějova

Sokol Dub nad Moravou

2:0 (2:0)

Branky: 41. Nehera, 45. Kordzik. Rozhodčí: Hoffman – Dokoupil, Vláčil. Žluté karty: 46. Grulich, 60. Frys, 62. Jelínek, 77. Janura – 44. Künstler, 57. Pazdera, 85. Kaiser. Diváků: 100.

Sestava Brodku u Prostějova: Vystavěl – Zatloukal, Frys, J. Matoušek, Mudrla – Nehera (75. Jelínek), Kediulych, Grulich, Kordzik (46. Harazin) – Dvořák, Janura (87. Gregovský). Trenér: Tomáš Bureš.

Hodnocení kapitána Brodku u Prostějova Jaromíra Matouška: „Dnes jsme museli začít bez velké opory Harazina, ale k zápasu jsme přistoupili soustředěně. Soupeř měl možná více ze hry, ale pouze 20 metrů od naší brány a k větším šancím se nedostal. Výborná obrana a spolehlivý výkon brankáře nám po 40 minut zajistily klid. Ke konci jsme se štěstím dali gól, který nás zvedl. A ve 45. minutě jsme kopali trestný kop asi z 35 metrů, kdy jsem já vypustil strašnou ránu směrem k bráně a Kordzik z dorážky dal na 2:0. Druhý poločas přijel Harazin a obrana byla ještě lepší a organizace na vysoké úrovni. I když se opticky zdálo, že soupeř má více ze hry, z naší strany byla kontrola zápasu. Opět hráli pouze po vápno. Všechny chci pochválit a dnes rád zmíním Vystavěla v bráně a Fryse v obraně.“

18. kolo: Brodek u Prostějova – Dub nad Moravou 2:0 (2.0). Branky: 41. Nehera, 45. Kordzik. ŽK: 46. Grulich, 60. Frys, 62. Jelínek, 77. Janura – 44. Kunstler, 57. Pazdera, 85. Kaiser. * Hustopeče nad Bečvou – Radslavice 2:3 (0:2). Branky: 82. Hajlman, 90. Štaffa – 3. Škrabák, 25. a 53. Suchánek. ŽK: 16. Shvydkyi, 45. Kopecký, 79. Dorazil – 64. Šimeček, 80. Suchomel. * Klenovice – Otaslavice 3:2 (2:2). Branky: 10. Spálovský, 25. a 76. Hirsch – 4. Vogl, 31. Hon. ŽK: 33. Zapletal, 88. Hirsch – 45. Gerneš, 49. Dreksler, 57. Smékal, 62. Vogl. * Újezdec – Horní Moštěnice 1:4 (0:1). Branky: 76. Zbožínek – 10. Zedek, 73. Suchánek, 81. Ďopan, 90. Jano. ŽK: 64. Jankovič – 8. Vašinka, 87. Frode. * Domaželice – Tovačov 1:4 (1:1). Branky: 31. Bakala – 32. Novák, 52. Pasz, 88. Štimpl, 78. Zatloukal. ŽK: 19. Talla, 63. Tichavský, 90. Bakala – 57. Válek, 79. Zatloukal. * Mostkovice – Vrchoslavice 3:3 (1:0). Branky: 10. a 55. Kupka, 84. Bleša (vl.) – 50. Pe.Horák, 54. Pa.Horák, 90. Panáček. ŽK: 58. Foret – 82. Matoušek. * Troubky – Ústí 3:2 (1:0). Branky: 25. Polepil, 53. Pecha, 90. Němčák – 86. a 88. Šnejdrla. ŽK: 54. Stoklásek, 82. Koller – 50. Palacký, 85. Klvaňa.

1 Sokol Klenovice 18 11 4 3 48:24 37

2 Sokol Ústí 18 10 5 3 59:28 35

3 Sokol Horní Moštěnice 18 11 2 5 52:29 35

4 Sokol Otaslavice 18 10 3 5 46:36 33

5 Sokol Dub nad Moravou 18 10 2 6 48:27 32

6 SK Radslavice 17 9 5 3 37:18 32

7 Sokol Brodek u Prostějova 17 9 3 5 45:33 30

8 Sokol Tovačov 18 5 5 8 38:53 20