Dost překvapivě vede Sokol Telnice 2. ligu mužů JM 2022/2023. Hodně těží především ze specifického domácího prostředí, které je pro každého soupeře velmi nepříjemné. Házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK jej však v 16. dějství soutěže málem prolomili, k cenné remíze na horké venkovní půdě jim při výsledku 29:27 (16:12) nechybělo mnoho.

Do hostující sestavy se po dvouzápasové absenci vrátil kanonýr Marek Dostál a na plac šel jako hrající kouč Jan Ševčík (za nepřítomnosti hlavního trenéra Davida Ševčíka, jeho otce). Tím dost vzrostla ofenzivní údernost Hanáků, kteří čtyři minuty v úvodu vedli. Pak sice Jihomoravané otočili z 2:3 na 6:3, ale v dalším průběhu střetnutí nijak přehnaně nedominovali.

Citelně je provětrával právě zmíněný Dostál, autor dvanácti zápasových gólů. Toho doplňovali rovněž jmenovaný Ševčík (4) i někteří další, směrem dopředu to ze strany hákáčka byla poměrně slušná útočná produkce. A když se po přestávce zdařilo vylepšit též obrannou činnost, zdánlivě jednoznačný špíl (13:10, 17:12) se rázem zdramatizoval.

Kostelečtí ve druhém poločase snížili na 20:17, posléze se dotáhli zkraje 49. minuty až do dvoubrankového kontaktu (24:22). A byť favorit zase nasadil k trháku, vzápětí se necelé čtyři minuty před koncem opět zjevila šance TJ bodovat (27:22 – 27:25). Nicméně víc už telnická družina vzdorujícímu mančaftu nedovolila, závěr si pohlídala na finálních 29:27.

KUPON:

2. liga házenkářů, skupina JM 2022/2023 - 16. kolo

Sokol Telnice – TJ Sokol Kostelec na Hané HK

29:27 (16:12)

Brankový sled: 2:3, 6:3, 6:5, 7:7, 10:8, 11:10, 13:10, 14:12, 17:12, 20:15, 20:17, 22:19, 24:19, 24:22, 27:22, 27:25, 29:27.

Rozhodčí: Jonáš a Rusanov. Vyloučení: 5:5. Sedmičky: 4/3:2/2. Diváci: 56.

Nejvíc branek Telnice: Knol 8, Lengál 7/2, Popela 6, Vykouřil 5/1.

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – Prášil, Milar, Popelka 2, Dostál 12, Podhrázský 3, Hanták, Musil, Knápek 3/2, Albrecht, J. Oščádal, O. Oščádal 3, Palička, Ševčík 4. Trenér: Jan Ševčík.