Druhé mistrovské utkání v sezóně basketbalistům Prostějova totálně nevyšlo. Na půdě brněnské rezervy propadli úplně ve všem. Od začátku ztráceli a nedokázali soupeře ani na okamžik zastavit.

V souboji dvou mladých týmů se od začátku hrál rychlý basketbal. První kok zaznamenal Nosek, v následujících minutách měli přesto více ze hry domácí hráči a v polovině 6. minuty vedli 16:6, když dokázali trestat fauly Orlů a také jejich malou úspěšnost na obranném doskoku. Drtivý nápor Brna nezastavil ani oddechový čas. Po osmi minutách hosté prohrávali 6:26 a čtvrtinu ztratili v poměru 6:32.

Po další minutě už Hanáci ztráceli na svého soupeře rovných třicet bodů. Brno naprosto dominovalo. Už do poločasu zaznamenali čtyřiatřicet doskoků a proměnili devět trojek. Jejich soupeř se prakticky k ničemu zásadnímu nedostal. Alespoň na 20 bodů se Orli dostali až v předposlední minutě poločasu, když se z dálky trefil Kaštil. Po dvou třetinách bylo za stavu 60:20 pro Brno rozhodnuto.

Také vstup do třetí čtvrtiny patřil domácím, kteří svůj náskok ve 26. minutě natáhli až na rozdíl čtyřiceti devíti bodů (72:23). Až pak viditelně polevili a poctivě střídali kompletní soupisku. Orlům ani to nepomohlo, periodu prohráli o pět bodů a do poslední části vstupovali za stavu 32:77.

Ani čtvrtou desetiminutovku nedokázali basketbalisté Prostějova vyhrát a dosáhnout alespoň na dílčí úspěch. Povedlo se jediné – Orli nedovolili Brnu, aby se dostalo k hranici stovky, to ovšem domácím radost z vysokého vítězství nezkazilo. (lv)

ÚSTY TRENÉRA

Michal Pešta – BCM Orli Prostějov:

„Z naší strany to byla katastrofa. Bojovnost, která nás zdobila proti svitavským Turům, byla pryč. Brno nás jednoznačně přejelo, u všeho jsme byli o dvě vteřiny později. Soupeř kvůli tomu neměl ani jednu těžkou střelu, na doskoku si dělal, co chtěl. Absolutně nic nám nefungovalo, každý měl problém sám se sebou, což se na hře projevilo. Máme celý týden na čem pracovat, snad to zlepšíme.“

1. LIGA BASKETBALISTŮ, SKUPINA VÝCHJOD – 2. KOLO

Basket Brno U 23 – BCM Orli Prostějov

94:48 (32:6, 60:20, 77:32)

Nejvíce bodů Brna: Houzar 19, Kubín 18, Musil 13

Sestava a body Prostějova: Nosek 16, Klepač 11, Jenčík, Havel 6, Slavík, Kaštil, Varsík 3, Sabol, Schneider, Kalisz, Komárek. Trenér: Michal Pešta

Trojky: 11:3. Fauly: 16:17. Trestné hody: 13/22 – 9/16. Doskoky: 54:41.

1. LIGA BASKETBALISTŮ-SKUPINA VÝCHOV

Ostatní výsledky 2. kola: FASTAV Zlín – Tuři Svitavy 85:89 (20:25 37:49 58:58), Basketbal Olomouc – BK Opava B 60:89 (13:13 27:34 44:55), BC Nový Jičín – Snakes Ostrava 76:84 (25:18 43:40 62:67), Královští sokoli – BK VIVIDBOOKS Pardubice 100:70 (25:17, 54:37, 78:54).

TABULKA:

1. BK Opava B          2          2          0          167:132          4

2. Tuři Svitavy          2          2          0          176:141          4

3. Basket Brno U23   2          1          1          172:140          3

4. Královští sokoli     2          1          1          172:148          3

5. Basketbal Olomouc          2          1          1          155:143          3

6. BC Nový Jičín       2          1          1          167:166          3

7. BK Pardubice        2          1          1          162:178          3

8. Snakes Ostrava      2          1          1          138:171          3

9. Fastav Zlín            2          0          2          167:180          2

10. BCM Orli Prostějov     2          0          2          104:181          2

KAM PŘÍŠTĚ

3. kolo, pátek 29. září, 19.00 hodin: Snakes Ostrava – FASTAV Zlín (neděle 1. 10., 17:00), BK Opava B – BC Nový Jičín (19:30), BK VIVIDBOOKS Pardubice – Basketbal Olomouc, BCM Orli Prostějov – Královští sokoli, Tuři Svitavy – BASKET Brno U23 (neděle 1. 10. 2023 18:00)