No konečně! Házenkáři Sokola II Prostějov až na pátý pokus v probíhající sezóně premiérově bodovali díky triumfu 23:32 (13:13) na půdě papírově nejslabšího celku 2. ligy mužů JM 2023/24, kterým je Legata Hustopeče. Podzimní vítězství číslo jedna znamenalo posun z jedenáctého místa tabulky na desáté.

První poločas byl plný větších zvratů. Nejprve vedli domácí 2:0, vzápětí otočili hosté na 2:4. A když si po okamžitém srovnání (4:4) vzali dvougólový náskok zpět, aby jej drželi delší dobu, tak potom vůbec nezvládli pasáž mezi 20. až 29. minutou. Tam se iniciativy znovu chopil soupeř a náhle to z 8:10 bylo 13:11.

Naštěstí Hanáci měli produktivní dvojici Šimon Hudeček (8 branek) a Marek Šuba (6), alespoň třikrát se za ně během zápasu střelecky prosadilo dalších šest plejerů! Hlavně díky této ofenzivní produkci tak prostějovský mančaft vystřihl rozhodující obrat. A to šesti trefami za sebou (17:16 – 17:22) od 37. do 46. minuty.

Družstvo z Přerovska se pak sice ještě nevzdávalo (21:25), ovšem vaz mu definitivně zlomil nový nápor rozjetého Sokola II na 21:29. K velice dobrému útoku přidal neméně kvalitní defenzivu, nadále zvyšoval svůj náskok (nejvíc 22:32 dvě minuty před koncem) a výsledkové prokletí aktuálního soutěžního ročníku zlomil suverénním způsobem.

KUPON:

2. liga házenkářů, skupina JM - 5. kolo

Legata Hustopeče – Sokol II Prostějov

23:32 (13:13)

Brankový sled: 2:0, 2:4, 4:4, 4:6, 8:10, 10:10, 13:11, 13:13, 17:16, 17:22, 18:24, 20:24, 21:25, 21:29, 22:32, 23:32.

Rozhodčí: Klvaňa a Weber. Vyloučení: 3:4. Sedmičky: 3/1:3/1. Diváci: 65.

Nejvíc branek Hustopečí: D. Semerád 5, E. Semerád a Kopa 4, Pláteník 3.

Sestava a branky Prostějova: Hromek, M. Micka – Sikora 3, Jurik 3, Nakládal 3, Korsa, Kintr 3, Pokorný, Hudeček 8, Šuba 6, Černý 3/1, J. Grepl, Javůrek, Jurečka 3. Trenér: Svatopluk Ordelt.