Dobré ráno, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta

Hned šestatřicet branek přinesl první poločas duelu mezi Kuřimí a Kostelcem. V druhé půli osmého pokračování druhé házenkářské ligy už přesných pokusů trochu ubylo, přesto se podařilo oběma soupeřům překonat metu třiceti zásahů. A protože závěr vyšel lépe hostům, putovaly oba body na Hanou. A vítězové si polepšili na šestou pozici, jen o bodík více má čtvrté Velké Meziříčí.

„Po celý první poločas jsme vedli o jednu až tři branky, teprve v jeho konci jsme náskok ztratili. Na můj vkus jsme dostali poměrně dost branek, ale na druhou stranu jsme byli také schopni jich hodně dát. Táhli nás Honza Smékal s Rosťou Podhrázským, ten odehrál zatím svůj nejlepší zápas u nás,“ pustil se i do individuálního chválení trenér vítězů David Ševčík.
Ve druhé třicetiminutovce nasadili domácí osobní obranu na Smékala, štafetu od tradičně nejlepšího kanonýra Kostelce ale přebrali ostatní. „Chvíli nám trvalo, než jsme se s tím vypořádali, ale zvládli jsme to velice dobře a navíc se nám zlepšila i obrana. Celý zápas chytal Pavel Navrátil a předvedl velice dobrý výkon,“ oceňoval Ševčík. I nadále se tak hrál otevřený zápas nahoru dolů a průběžné vedení jednoho či druhého týmu nic neznamenalo. Rozhodovalo se až v závěrečných desítkách sekund. „Sedm minut před koncem jsme ztráceli dvě branky, kluci ale šlapali, bojovali a soupeři nepodlehli. Tři minuty před koncem jsme tak už my vedli o čtyři branky a duel jsme dotáhli do vítězného konce,“ poukázal na velký zvrat.
Ani tak výrazné odskočení však automaticky neznamenalo, že je hotovo, Kostelečtí ještě museli prokázat, že opravdu stojí o oba body. „Závěr byl hektický a stál nás všechny hodně sil a nervů. Mysleli jsme si, že je hotovo, domácí si ale vzali time out a dali gól, my jsme naopak ztratili, z protiútoku inkasovali a bylo to už jen o dva. Minutu před koncem jsme trefili tyč a soupeř se trefil, posledních třicet sekund jsme už ale uválčili, i když to bylo hodně nervózní,“ oddechl si.
Po změně stran ocenil střelecký příspěvek Švece s Dostálem i mladíků Koláře s Popelkou, v obraně si vedli výborně Diviš s Kopečným. „A konečně jsme objevili sedmičkáře, poslali jsme třikrát na plac veterána Kocourka a třikrát dal,“ usmíval se spokojený Ševčík.
V součtu individuálních příspěvků i kolektivního výkonu si tak Kostelec i trochu překvapivě odvezl oba body. „Kuřimi jsem se popravdě obával. Má kvalitní tým a dva výborné střelce, Chýlek s Kudlou nám dali dohromady čtrnáct branek. I s tím jsme si ale dokázali poradit,“ poplácal hráče po ramenou.
Kostelec se tak řadí do lepší poloviny tabulky, když je členem našlapané čtyřčlenné skupinky usilující o čtvrté až sedmé místo. „Umístění pro mě není extrémně důležité a neřeším, jestli to bude bedna, nebo šesté až osmé místo. Chceme hrát s mladýma klukama a je pravdou, že takto je to klidnější, získávají sebevědomí. A vidí, že práce má smysl, změna obrany z 1-5 na 6-0 i útočného systému přináší ovoce,“ chválil.
O čtvrté vítězství v řadě se mohou Kostelečtí pokusit v neděli dopoledne, v tradičním domácím čase od půl jedenácté přivítají Dolní Cerekev. Nováček soutěže je zatím osmý, když dokázal porazit Napajedla a Telnici, k tomu přidal remízu s Juliánovem.

Kuřim - Kostelc na Hané 31:32 (18:18)
Rozhodčí: Florián – Netík. ŽK: 1:2. Vyloučení: 5:2. Sedmičky: 0:4. Diváků: 35.
Sestava a branky Kostelce: P. Navrátil, Mayer – Kolář 2, V. Prášil, J. Prášil, Diviš 2, Popelka 2, Smékal 5, Dostál 4, Kopečný 1, Podhrázský 5, Nevrla, Švec 8, Kocourek 3. Trenér: David Ševčík.

Další výsledky 8. kola: Sokol V. Meziříčí - SKKP Brno B 31:14, TJ D.Cerekev - Telnice 37:31, Ivančice - Maloměřice (nehlášeno), Juliánov - Bohunice 21:30.

Kam příště:
9. kolo, sobota 12. listopadu 2017, 17.00: Maloměřice – Napajedla (sobota 11.11., 11.00), Prostějov – Kuřim (sobota 11.11., 16.00), Kostelec na Hané – Dolní Cerekev (10.30), Telnice – Velké Meziříčí, Brno „B“ – Juliánov, Bohunice – Ivančice.

• Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Ceník inzerce

Město už žije zimou.

Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!