Ke své historicky nejhorší podzimní části ve 2. lize mužů ČR směřují házenkáři Sokola II Prostějov. V 10. kole aktuálního ročníku 2023/2024 je favorizovaný celek HBC Olomouc 1966 přehrál 33:26 (19:11), když ke korekci výsledku z dvouciferného gólového rozdílu došlo až na konci střetnutí. Bez ohledu na to poražení zůstávají předposlední ve skupině Jižní Morava s pouhými dvěma získanými body.

Průběžně druzí domácí do zápasu vtrhli jako těhotná žena do nemocnice těsně před porodem. Po jedenácti minutách vedli 7:2 a nijak moc početná sestava hostů nestíhala. Potom se Ordeltovi svěřenci trochu rozjeli, v následné pasáži úvodního poločasu drželi krok (10:6, 13:8).

Duel však předčasně rozhodl úsek před přestávkou a těsně po ní. Olomoučtí vyvíjeli značný tlak, prostějovští plejeři opakovaně chybovali. A po trháku HBC na 21:11 vlastně nebylo co řešit. Ačkoliv outsider nic nezabalil, naopak pěti trefami za sebou (22:12 – 22:17) nečekaně vnesl do dění ještě zápletku.

Solidně skórovali Aleš Javůrek (6), Jiří Kosina i Šimon Hudeček (oba 5), což papírově silnější kolektiv vyburcovalo z letargie. Odpověď pak byla razantní a měla podobu definitivního rozhodnutí trhákem na 31:20 pět minut před koncem. Načež Sokol II zlepšeným finišem zrušil hrozící debakl.

Prostějovští házenkáři uzavřou první polovinu této druholigové sezóny v sobotu 2. prosince od 16.00 hodin proti juniorům Litovle doma v hale RG a ZŠ Otto Wichterleho PV.

HÁZENÁ

2. liga házenkářů, skupina JM 2023/2024 - 10. kolo

HBC Olomouc 1966 – Sokol II Prostějov 33:26 (19:11)

Brankový sled: 1:1, 4:1, 7:2, 8:4, 10:4, 10:6, 13:6, 13:8, 15:8, 17:9, 17:11, 21:11, 22:12, 22:17, 27:17, 27:19, 29:19, 31:20, 31:22, 32:24, 33:26.

Rozhodčí: Florián a Přikryl. Vyloučení: 6:6. Sedmičky: 2/1:4/1. Diváci: 70.

Nejvíc branek Olomouce: Kašpar 6/1, Filipec 5, Slovák, Buršík a Lešanský 4.

Sestava a branky Prostějova: M. Micka, Kaštyl – Korsa 3, Kintr 1, Bečička 2, Hudeček 5, Šestořád, Nakládal 2, Hromek 1, Javůrek 6, Kosina 5/1, Jurečka 1. Trenér: Svatopluk Ordelt.