Strhující bitva jako řemen ozdobila 11. kolo 2. ligy mužů JM 2023/24, tedy poslední na podzim. Házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK při loučení s první polovinou sezóny vlastně celý zápas neustále prohrávali se suverénně vedoucím celkem tabulky z Újezdu u Brna, jejich manko místy dosahovalo až sedmi branek.

Přesto fantastickou stíhací jízdou dotáhli, pak srovnali a nedlouho před koncem vedli o dvě trefy! Aby soupeř v úplném závěru stanovil remízu, pro domácí přesto velmi cennou.

Začátek střetnutí, to byla ofenzivní smršť. Oboustranně. Favorité výborně útočili i stříleli, ale to Hanáci také, díky čemuž se góly sypaly stejně vydatně jako sníh venku pod bíle zataženou oblohou. Za hákáčko řádili hlavně Ondřej Oščádal a Rostislav Podhrázský, částečně se k nim přidali i Jan Ševčík s Markem Dostálem.

Zásluhou jejich kanonády držel kostelecký tým krok, byť neustále těsně ztrácel. Pořád však opakovaně vyrovnával až do stavu 11:11 ve 20. minutě, teprve pak silní hosté odskočili. Na rozdíl od HK je totiž nepotkal výpadek, naopak dál pokračovali ve svém parádním představení. A únikem na 12:18 si zařídili výrazný, zároveň uklidňující náskok.

Nicméně Ševčíkovi svěřenci vůbec nerezignovali. Místo toho nepřestávali bojovat, ještě více se vyhecovali, přímo z nich sálala obrovská chuť vrátit se do utkání. Jenže Jihomoravané nijak nepolevovali, a když o část své převahy přišli (15:22 – 18:22), znovu ji opětovným zvýšením otáček získali zpátky (20:24 – 20:27).

Do konce v tu dobu zbývalo jen něco přes čtvrt hodiny, nic tedy nenasvědčovalo možnému obratu nepříznivého průběhu, který ohromnou nezdolností hanácké party přesto nastal. Mnohem lépe pracující obrana držela Újezd na distanc (především si pozorněji hlídala časté přihrávky na pivota) a skvěle se rozchytal Jan Mayer, jenž navíc posílal parťáky do bleskových trháků.

Přesnou palbu Podhrázského (neomylně proměňoval sedmičky) a O. Oščádala přitom podpořili Dostál, Jan Milar, Jan Oščádal i Dušan Knápek. A ztráta maximálně makajícího Kostelce doslova mizela před očima (23:27, 25:28, 27:29). S blížícím se závěrem navíc parádní výkon hostitelů gradoval, což vedlo k super pětibrankové šňůře z 27:30 na 32:30 necelé dvě minuty před koncem! Škoda že úplný finiš patřil po dechu sotva lapajícím lídrům soutěže, zachránila je sedmička v čase 59.43. I tak ovšem domácí borci sklidili za svůj heroický boj aplaus spokojených fanoušků z hlediště.

HÁZENÁ

2. liga házenkářů, skupina JM - 11. kolo

TJ Sokol Kostelec na Hané HK – TJ Sokol Újezd u Brna

32:32 (14:19)

Brankový sled: 2:3, 5:5, 5:7, 6:8, 8:8, 9:10, 11:11, 11:13, 12:18, 14:18, 14:21, 15:22, 18:22, 20:24, 20:27, 23:27, 25:29, 27:29, 32:30, 32:32.

Rozhodčí: Novák a Švábenský. Vyloučení: 5:4. Sedmičky: 4/4:4/4. Diváci: 150

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – Prášil, Milar 3, Popelka 1, Dostál 4, Podhrázský 9/4, Hanták 1, Musil, Knápek 2, Albrecht, J. Oščádal 2, M. Grepl 1, O. Oščádal 7, Palička, J. Ševčík 2. Trenéři: David Ševčík a Martin Grulich.

Nejvíc branek Újezdu u Brna: Kachlík 10/4, Krošík 7, Jankovič a Gajda 5.

ÚSTY TRENÉRA

David ŠEVČÍK - TJ Sokol Kostelec na Hané HK:

„V prvním poločase jsme si kvalitní Újezd nechali utéct horší obranou na rozdíl šesti branek, což byl velký handicap. Po přestávce jsme opakovaně prohrávali dokonce o sedm gólů, ale kluci nepřestali bojovat, dali do toho srdce. Výrazně zlepšili obrannou činnost, nutili soupeře k chybám a dál výborně útočili, což asi hosté moc nečekali. Dostali se pod náš tlak, my jsme jejich chyby dokázali trestat. A z mínus sedmi jsme vynikajícím závěrem sami vedli dvě minuty před koncem o dvě branky! Škoda úplné koncovky, přesto je pro nás získaný bod za remízu po takovém průběhu a proti takovému soupeři roven vítězství. Újezd zatím všechno vyhrál, my jsme mu jako první sebrali aspoň bodík. Největší radost přitom mám z přístupu kluků, jak velice chtěli a bojovali, zvedli se z velké ztráty, týmově se drželi navzájem. Nedali kůži zadarmo, vydřeli remízu. Za mě proto velká spokojenost.“