S velkým odhodláním bodovat odjížděli házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK k duelu 13. dějství 2. ligy mužů JM 2023/24 na hřiště juniorů Tatranu Litovel. Včera večer tam skutečně odehráli naprosto vyrovnané utkání a sahali po remíze, kterou však o chloupek nevybojovali. Soupeř je nakonec porazil těsně 30:29 (14:13).

Zkraje kvalitního střetnutí se skóre přelévalo ze strany na stranu jako na houpačce. Hosté dvakrát těsně vedli (1:2, 3:4), potom opakovaně srovnávali a teprve před přestávkou nabrali trochu větší manko. Nedařilo se jim zcela ubránit Michala Coufala s Radkem Čiklem, hlavně zásluhou této dvojice domácí odskočili z 9:9 na 11:9, posléze 14:11.

Solidně šlapající Hanáci se však nenechali nijak rozhodit. Střelecky se dařilo hned několika borcům od Martina Popelky přes Marka Dostála po Rostislava Podhrázského, ze střední spojky hru opět umně dirigoval Milan Filon coby jarní posila z extraligových Hranic. Brzy po změně stran tak znovu panoval nerozhodný stav (14:14), načež Sokol pokračoval v náporu.

Rezultoval z toho obrat na 15:16, čímž rozjetá parta TJ zdaleka neskončila. Vydařený úsek podpořil několika úspěšnými zákroky brankář Jan Mayer a uprostřed druhé půle tak měli svěřenci trenérského triumvirátu David Ševčík, Martin Grulich, Jan Ševčík navrch 23:25. Slibný vývoj zápasu jim ale v závěru smolně protekl mezi prsty.

Litovelští mladíci tažení devítigólovým Čiklem vystřihli dvě série tří tref za sebou: nejprve na 26:25, vzápětí na 29:26. Hákáčku zde úplně odešla ofenziva, za víc než deset minut skórovala jedinkrát. Ve zbytku bitvy tudíž nepomohla už ani palebná potence Podhrázského, autora celkem deseti zásahů (poloviny ze sedmiček). Byť Kostelečtí ve finiši mohutně stahovali, na plichtu již kvůli nejtěsnějšímu rezultátu 30:29 nedosáhli.

Příště muži HK hostí Maloměřice B, hraje se v sobotu 24. února od 13.30 hodin v městské sportovní hale KnH.

HÁZENÁ

2. liga mužů JM 2023/24, 13. kolo

Tatran Litovel junioři – TJ Sokol Kostelec na Hané HK 30:29 (14:13)

Brankový sled: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4, 7:6, 9:9, 11:9, 12:11, 14:11, 14:14, 15:16, 17:18, 19:20, 22:22, 22:24, 23:25, 26:25, 29:26, 30:27, 30:29.

Rozhodčí: Dalajka a Šohaj. Vyloučení: 5:4. ČK: 57. Knápek (Kostelec). Sedmičky: 2/2:5/5. Diváci: 50.

Nejvíc branek juniorů Litovle: Čikl 8/2, Coufal 6, Štencl 5, Protivánek 3.

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – Prášil, Popelka 4, Dostál 4, Podhrázský 10/5, Koudelka, Musil 3, Knápek 1, Albrecht 2, J. Oščádal 1, M. Grepl 1, Vaněk 2, Filon 1. Trenéři: David Ševčík, Martin Grulich a Jan Ševčík.