Utkání 15. kola 2. ligy mužů JM 2023/24 je čtrnáctou porážkou v sezóně pro házenkáře Sokola II Prostějov. Tentokrát padli na hřišti Telnice, kde navzdory velmi okleštěné sestavě dlouho drželi vyrovnaný průběh. Přesto nakonec prohráli vysoko 35:24 (14:12).

Hanáci jeli k nedělnímu zápasu bez svých obvyklých brankářů, mezi tyče tak musel Jiří Sladovník. Ani do pole nebyli hosté zdaleka v optimálním složení, přesto vstoupili do střetnutí výborně. V 9. minutě vedli 4:6 a soupeř měl s nimi nemalé problémy.

Ty zcela nevymizely ani poté, co Jihomoravané otočili na 11:8, neboť Hanáci v čele s tradičně nejvíc produktivním Jiřím Kosinou hned odpověděli dotažením na rozdíl jediné trefy (11:10). A po přestávce se děly ještě zajímavější věci, protože oslabený Sokol II pokračoval ve svém vzdoru.

Srovnal z 16:13 na 17:17, ještě zkraje 39. minuty prohrával nejtěsnějším poměrem (20:19). Od té chvíle však domácí zlomili mač bleskově nekompromisním způsobem na svou stranu. Prostějovským hráčům totiž docházely síly, tím pádem nestíhali bránit natolik dobře jako předtím. A jejich manko narůstalo až na konečný výsledek tvořící jako obvykle menší debakl.

Příště má ovšem tým Sokola II jedinečnou možnost podruhé v tomto soutěžním ročníku bodovat, protože v sobotu 9. března od 10.00 hodin hostí Hustopeče, které jediné jsou v tabulce ještě pod ním.

HÁZENÁ

2. liga mužů JM 2023/24, 15. kolo

Sokol Telnice – Sokol II Prostějov 35:24 (14:12)

Brankový sled: 2:2, 4:3, 4:6, 6:6, 8:7, 11:8, 11:10, 13:12, 15:12, 16:15, 17:17, 19:17, 20:19, 23:19, 28:20, 29:22, 31:22, 32:24, 35:24.

Rozhodčí: Planka a Smékal. Vyloučení: 4:4. ČK: 57. Gregor (Telnice) po třetím vyloučení. Sedmičky: 2/2:3/2. Diváci: 60.

Nejvíc branek Telnice: Jahoda 8, Lengál 7/2, Vítek 5, Purket 4.

Sestava a branky Prostějova: Sladovník – Jurik 1, Jurík 1, Provaz, Bečička, Hudeček 5, Šestořád, J. Grepl 2, Javůrek 3, Nesvadba, Kosina 10/2, Jurečka 2. Trenéři: Svatopluk Ordelt a Tomáš Jurík.