Dobré poledne, dnes je čtvrtek 22.11.2018
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Necelé tři měsíce trvající zimní přestávka ve druhé lize mužů ČR 2017/18 se chýlí ke konci a házenkáři Sokola Kostelec na Hané tak nezadržitelně směřují k pokračování v jihomoravské skupině své soutěže. V rámci přípravy odehráli doma na palubovce Městské sportovní haly jeden přátelský duel.

Minulý pátek skončil jejich vítězstvím 36:31 nad staršími dorostenci Karviné. „Výsledek nebyl tolik důležitý. Zápas měl vyloženě tréninkový charakter, když soupeře hned druhý den čekal přípravný turnaj a my jsme vzhledem k mládí protihráčů, tím pádem jejich menší silové vybavenosti nechodili do soubojů úplně naplno. Důležité bylo, aby se pokud možno nikdo nezranil,“ upozornil kostelecký kouč David Ševčík.Jeho svěřenci měli i tak o něco navrch. „Protočili jsme všechny členy mužského kádru a navíc ještě i některé dorostence, aby si každý dostatečně zahrál. Celkově mělo utkání slušné tempo na solidní úrovni a myslím, že splnilo svůj účel jak pro nás, tak pro karvinské kluky,“ shrnul Ševčík.Další přátelský mač měli Sokolové absolvovat na půdě prvoligové Litovle, ovšem z tohoto měření sil nakonec sešlo. „Nedohodli jsme se na termínu. Škoda, mohli jsme se střetnout s hodně kvalitním týmem. Teď uvidíme, jestli se ještě něco naskytne, nebo půjdeme do prvního souboje odvetné části druhé ligy s Ivančicemi přímo už bez dalšího přáteláku,“ odtušil Ševčík směrem k blížícímu se šlágru proti lídrovi tabulky na vlastním hřišti (neděle 18. února, 10:30 hodin).Do té doby budou kostelečtí muži každopádně pokračovat v plné přípravě. „Dál trénujeme třikrát týdně, všechno běží dobře a podle plánu. Od kondice jsme postupně přešli k herním věcem a těm se momentálně věnujeme už v maximální míře,“ přiblížil trenér. Bohužel ale musel ohlásit jednu hráčskou ztrátu, možná dokonce dvě. „Co se mančaftu týče, z pracovních důvodů skončil zkušený Karel Diviš, který v jarní části do mistrovských bojů určitě nezasáhne. A hlavně pro naši obranu to bude citelná absence. Pro změnu kvůli rodině ohlásil konec kariéry také Martin Švec, další ostřílený borec. S ním jsme se však předběžně domluvili, že ve druhé půlce této sezóny ještě v zápasech vypomůže,“ prozradil Večerníku zajímavé novinky David Ševčík.

Total Comments

  • finsys
  • basic
  • restaurant day
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments