Dobré poledne, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Necelé tři měsíce trvající zimní přestávka ve druhé lize mužů ČR 2017/18 se chýlí ke konci a házenkáři Sokola Kostelec na Hané tak nezadržitelně směřují k pokračování v jihomoravské skupině své soutěže. V rámci přípravy odehráli doma na palubovce Městské sportovní haly jeden přátelský duel.

Minulý pátek skončil jejich vítězstvím 36:31 nad staršími dorostenci Karviné. „Výsledek nebyl tolik důležitý. Zápas měl vyloženě tréninkový charakter, když soupeře hned druhý den čekal přípravný turnaj a my jsme vzhledem k mládí protihráčů, tím pádem jejich menší silové vybavenosti nechodili do soubojů úplně naplno. Důležité bylo, aby se pokud možno nikdo nezranil,“ upozornil kostelecký kouč David Ševčík.Jeho svěřenci měli i tak o něco navrch. „Protočili jsme všechny členy mužského kádru a navíc ještě i některé dorostence, aby si každý dostatečně zahrál. Celkově mělo utkání slušné tempo na solidní úrovni a myslím, že splnilo svůj účel jak pro nás, tak pro karvinské kluky,“ shrnul Ševčík.Další přátelský mač měli Sokolové absolvovat na půdě prvoligové Litovle, ovšem z tohoto měření sil nakonec sešlo. „Nedohodli jsme se na termínu. Škoda, mohli jsme se střetnout s hodně kvalitním týmem. Teď uvidíme, jestli se ještě něco naskytne, nebo půjdeme do prvního souboje odvetné části druhé ligy s Ivančicemi přímo už bez dalšího přáteláku,“ odtušil Ševčík směrem k blížícímu se šlágru proti lídrovi tabulky na vlastním hřišti (neděle 18. února, 10:30 hodin).Do té doby budou kostelečtí muži každopádně pokračovat v plné přípravě. „Dál trénujeme třikrát týdně, všechno běží dobře a podle plánu. Od kondice jsme postupně přešli k herním věcem a těm se momentálně věnujeme už v maximální míře,“ přiblížil trenér. Bohužel ale musel ohlásit jednu hráčskou ztrátu, možná dokonce dvě. „Co se mančaftu týče, z pracovních důvodů skončil zkušený Karel Diviš, který v jarní části do mistrovských bojů určitě nezasáhne. A hlavně pro naši obranu to bude citelná absence. Pro změnu kvůli rodině ohlásil konec kariéry také Martin Švec, další ostřílený borec. S ním jsme se však předběžně domluvili, že ve druhé půlce této sezóny ještě v zápasech vypomůže,“ prozradil Večerníku zajímavé novinky David Ševčík.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments