Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Necelé tři měsíce trvající zimní přestávka ve druhé lize mužů ČR 2017/18 se chýlí ke konci a házenkáři Sokola Kostelec na Hané tak nezadržitelně směřují k pokračování v jihomoravské skupině své soutěže. V rámci přípravy odehráli doma na palubovce Městské sportovní haly jeden přátelský duel.

Minulý pátek skončil jejich vítězstvím 36:31 nad staršími dorostenci Karviné. „Výsledek nebyl tolik důležitý. Zápas měl vyloženě tréninkový charakter, když soupeře hned druhý den čekal přípravný turnaj a my jsme vzhledem k mládí protihráčů, tím pádem jejich menší silové vybavenosti nechodili do soubojů úplně naplno. Důležité bylo, aby se pokud možno nikdo nezranil,“ upozornil kostelecký kouč David Ševčík.Jeho svěřenci měli i tak o něco navrch. „Protočili jsme všechny členy mužského kádru a navíc ještě i některé dorostence, aby si každý dostatečně zahrál. Celkově mělo utkání slušné tempo na solidní úrovni a myslím, že splnilo svůj účel jak pro nás, tak pro karvinské kluky,“ shrnul Ševčík.Další přátelský mač měli Sokolové absolvovat na půdě prvoligové Litovle, ovšem z tohoto měření sil nakonec sešlo. „Nedohodli jsme se na termínu. Škoda, mohli jsme se střetnout s hodně kvalitním týmem. Teď uvidíme, jestli se ještě něco naskytne, nebo půjdeme do prvního souboje odvetné části druhé ligy s Ivančicemi přímo už bez dalšího přáteláku,“ odtušil Ševčík směrem k blížícímu se šlágru proti lídrovi tabulky na vlastním hřišti (neděle 18. února, 10:30 hodin).Do té doby budou kostelečtí muži každopádně pokračovat v plné přípravě. „Dál trénujeme třikrát týdně, všechno běží dobře a podle plánu. Od kondice jsme postupně přešli k herním věcem a těm se momentálně věnujeme už v maximální míře,“ přiblížil trenér. Bohužel ale musel ohlásit jednu hráčskou ztrátu, možná dokonce dvě. „Co se mančaftu týče, z pracovních důvodů skončil zkušený Karel Diviš, který v jarní části do mistrovských bojů určitě nezasáhne. A hlavně pro naši obranu to bude citelná absence. Pro změnu kvůli rodině ohlásil konec kariéry také Martin Švec, další ostřílený borec. S ním jsme se však předběžně domluvili, že ve druhé půlce této sezóny ještě v zápasech vypomůže,“ prozradil Večerníku zajímavé novinky David Ševčík.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments