Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Necelé tři měsíce trvající zimní přestávka ve druhé lize mužů ČR 2017/18 se chýlí ke konci a házenkáři Sokola Kostelec na Hané tak nezadržitelně směřují k pokračování v jihomoravské skupině své soutěže. V rámci přípravy odehráli doma na palubovce Městské sportovní haly jeden přátelský duel.

Minulý pátek skončil jejich vítězstvím 36:31 nad staršími dorostenci Karviné. „Výsledek nebyl tolik důležitý. Zápas měl vyloženě tréninkový charakter, když soupeře hned druhý den čekal přípravný turnaj a my jsme vzhledem k mládí protihráčů, tím pádem jejich menší silové vybavenosti nechodili do soubojů úplně naplno. Důležité bylo, aby se pokud možno nikdo nezranil,“ upozornil kostelecký kouč David Ševčík.Jeho svěřenci měli i tak o něco navrch. „Protočili jsme všechny členy mužského kádru a navíc ještě i některé dorostence, aby si každý dostatečně zahrál. Celkově mělo utkání slušné tempo na solidní úrovni a myslím, že splnilo svůj účel jak pro nás, tak pro karvinské kluky,“ shrnul Ševčík.Další přátelský mač měli Sokolové absolvovat na půdě prvoligové Litovle, ovšem z tohoto měření sil nakonec sešlo. „Nedohodli jsme se na termínu. Škoda, mohli jsme se střetnout s hodně kvalitním týmem. Teď uvidíme, jestli se ještě něco naskytne, nebo půjdeme do prvního souboje odvetné části druhé ligy s Ivančicemi přímo už bez dalšího přáteláku,“ odtušil Ševčík směrem k blížícímu se šlágru proti lídrovi tabulky na vlastním hřišti (neděle 18. února, 10:30 hodin).Do té doby budou kostelečtí muži každopádně pokračovat v plné přípravě. „Dál trénujeme třikrát týdně, všechno běží dobře a podle plánu. Od kondice jsme postupně přešli k herním věcem a těm se momentálně věnujeme už v maximální míře,“ přiblížil trenér. Bohužel ale musel ohlásit jednu hráčskou ztrátu, možná dokonce dvě. „Co se mančaftu týče, z pracovních důvodů skončil zkušený Karel Diviš, který v jarní části do mistrovských bojů určitě nezasáhne. A hlavně pro naši obranu to bude citelná absence. Pro změnu kvůli rodině ohlásil konec kariéry také Martin Švec, další ostřílený borec. S ním jsme se však předběžně domluvili, že ve druhé půlce této sezóny ještě v zápasech vypomůže,“ prozradil Večerníku zajímavé novinky David Ševčík.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments