Na nešťastné číslo třináct nedošlo. Házenkáři Sokola II Prostějov po dvanácti porážkách za sebou konečně zvítězili, když v 18. kole 2. ligy mužů JM 2023/24 urvali dvoubodový zisk na půdě Nových Bránic. Zásluhou pro ně příznivého výsledku 22:24 (12:12) utnuli černou sérii proher a posunuli se ze dna tabulky na průběžné jedenácté místo.

Novobránický tým je desátý, což pro dlouhodobě strádající Hanáky znamenalo reálnou šanci přerušit těžkou krizi. Během prvního poločasu vyrovnaného střetnutí se téhle naděje jakž takž drželi, když oboustranně padalo málo branek a soupeři se několikrát vystřídali ve vedení (2:1, 5:7, 10:8). Do šaten o přestávce se šlo za nerozhodného stavu 12:12.

Hostující mančaft do pauzy střelecky táhl sedmigólový Jiří Kosina, jehož nejvíc podporoval Šimon Hudeček. Důležitá byla i solidní defenziva, kterou prostějovská družina po změně stran ještě upevnila. Přesto mač dlouho spěl k další prostějovské porážce.

Jihomoravané totiž ve druhé půli otočili ze 14:15 na 16:15 a následně pořád vedli, několikrát rozdílem dvou tref (naposledy 21:19). Ještě necelých pět minut před koncem panoval stav 22:21, ale úplný závěr ovládli Ordeltovi svěřenci. Směrem k obratu na finálních 22:24 rozhodla jak jejich zlepšená obrana, tak Hudečkova kanonáda.

HÁZENÁ

2. liga mužů JM 2023/24, 18. kolo

Sokol Nové Bránice – Sokol II Prostějov 22:24 (12:12)

Brankový sled: 2:1, 2:3, 4:4, 4:6, 5:7, 7:7, 10:8, 12:10, 12:13, 14:15, 16:15, 17:17, 19:17, 21:19, 21:21, 22:24.

Rozhodčí: Krobothová a Smékal. Vyloučení: 1:3. Sedmičky: 3/2:4/2. Diváci: 150.

Nejvíc branek Nových Bránic: Procházka 7, Weber 4, Oulehla 4/2, Světlík 3.

Sestava a branky Prostějova: Sladovník, Provaz – Jurik 1, Jurík 2, Korsa, Bečička, Kaštyl, Hudeček 9, Šestořád, Čižmárik 1, J. Grepl, Javůrek, Nesvadba, Kosina 8/2, Jurečka 3. Trenéři: Svatopluk Ordelt a Tomáš Jurík.