Příjemnou noc, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva

FOTOGALERIE: Kdo sledoval sobotní odpolední „masakr“ Prostějova s Maloměřicemi a chtěl si trochu vylepšit náladu, měl možnost vypravit se v neděli dopoledne do Kostelce na Hané, kde místní házenkáři hostili brněnské Bohunice. V tomto případě šlo o vyrovnaný souboj, v němž domácí až na jednu výjimku tahali po celý zápas za delší konec a v dramatické koncovce utekli soupeři na tříbrankový rozdíl.

V utkání čtrnáctého kola jihomoravské skupiny druhé ligy na sebe narazily dva celky ze středu tabulky, což slibovalo napínavou podívanou. Domácí si v průběhu prvního poločasu budovali slušný polštář, v obtížných pasážích, zejména v oslabení, je výbornými zákroky podržel brankář Mayer. „Honza je standard, to je inteligentní gólman, i Pavel Navrátil mu sekundoval velmi dobře, myslím si, že nás vzadu hodně podrželi. Ani obrana nebyla zas až tak špatná, jako první jarní zápas s Ivančicemi. Pokud je střela tečovaná, je to pro brankáře zase jednodušší,“ ohodnotil výkon obou mužů mezi tyčemi Milan Varhalík, jeden z dvojice kosteleckých trenérů. Čtyřbrankový náskok jeho týmu se ale do přestávky scvrkl na dvě branky a hrozilo, že se hosté dostanou do hry.
Jenže mělo být hůř. Hosté se postupně dostali až na kontaktní branku, během pár minut srovnali ze stavu 20:17 až na 20:20. Osm minut před koncem se dokonce poprvé a naposled v zápase dostali do vedení 22:21. Zaplněná hala včetně emotivní hlasatelky hnaly domácí borce za obratem a vítězstvím. To se nakonec podařilo. Hodně k tomu přispěl Lukáš Říčař, který to na pivotu dobře odbránil. „Zachytili jsme tři balóny, které nám pomohly strhnout vedení zase na naši stranu, a pak jsme to už doválčili,“ viditelně si oddechl domácí kouč.
Díky této výhře Kostelec na Hané přeskočil bodově svého soupeře a srovnal bilanci vítězství i porážek na sedm. Po víkendovém volnu se Kostelec představí v Brně na palubovce rezervy SKKP.

HLAS TRENÉRA
Milan VARHALÍK - asistent trenéra Sokol Kostelec na Hané:
„Když jsme v prvním poločase vedli o pět branek, myslel jsem si, že se to přelije na naši stranu a budeme hrát v klidu a pohodě. Pak jsme udělali tři individuální chyby za sebou a Bohunice se dotáhly na rozdílové dvě branky v poločase. To zase není bůhvíjaký náskok, zvlášť když my musíme a oni mohou. Soupeř to také otočil a za kritický moment utkání považuji pasáž, kdy jsme prohrávali o gól, ale mančaft ukázal sílu a zápas zvrátil ve svůj prospěch. V závěrečných pasážích dobře zachytal Navrátil, chytil sedmičku i některé střely. Pro nás to bylo utkání se šťastným koncem. Dva body jsou doma, to je důležité!“

HÁZENÁ
2. liga mužů JM – 14. kolo
Sokol Kostelec na Hané – Tatran Bohunice 26:23 (16:14)
Rozhodčí: Koleček, Kramoliš. ŽK: 3:2. Vyloučení: 4:2. Sedmičky: 2:3. Diváci: 80.
Sestava a branky Kostelce: Mayer, Navrátil - Prášil 4/0, Přikryl 6/0, Hochvald, Popelka, Smékal 1/0, Dostál 1/0, Kopečný, Podhrázský 2/0, Válek 7/2, Varhalík 3/0, Švec 2/0, Říčař. Trenéři: David Ševčík a Milan Varhalík

Další výsledky 14. kola: Telnice - Brno B 29:30, Kuřim - Ivančice 35:33, Napajedla - V. Meziříčí nehlášeno, Cerekev - Juliánov nehlášeno.

15. kolo, neděle 18. března 2018, 17.00:
Maloměřice – Kuřim (sobota 17.3., 17.00), Ivančice – Dolní Cerekev (sobota 17.3., 17.00), Brno „B“ – Kostelec na Hané, Bohunice – Prostějov, Juliánov – Velké Meziříčí, Telnice – Napajedla.