Nachlup stejným skóre dopadlo druhé utkání v sezóně Chance ligy 2021/2022 mezi Kolínem a Prostějovem. Opět se radoval domácí tým po vítězství 4:2. Bohužel tentokrát bylo v kolonce „domácí“ napsáno Kolín. Ten se díky někdejším prostějovským hráčům, jako jsou Krejčík, Čáp či Piegl, dostal třikrát v zápase do vedení. Dvakrát jej Jestřábi dokázali smazat, potřetí už se to nepodařilo.

Týmy vstoupily do utkání aktivně. První šanci si připsal Veselý, Bláha byl pozorný. Následně si nejprve celky vyměnily tlak v útočném pásmu a poté rychlé protiútoky. Dobrou možnost měl ve 4. minutě Podlaha, ale brankář Kolína stihl zakročit betonem. Prostějov poté dlouho trápily nepřesnosti. Výsledkem byly ofsajdy a ztráty puků. Mohl toho využít Jan Veselý. Ten zakončoval nejprve bekhendem, posléze se po pěkné akci dostal znovu do střely. Bláha byl však připraven. V 11. a zejména v 18. minutě pak měl domácí Zumr dvě velké šance. Ztroskotal však na Bláhovi. A když se ani Zajíc neprosadil, šlo se do šaten za stavu 0:0.

Ve druhé periodě už branky padaly, i když tomu zprvu nic moc nenasvědčovalo. Prostějov totiž nevyužil dvě přesilovky z kraje třetiny. Střílel sice Husák, větší šanci však měl domácí Čížek. A ve 27. minutě domácí udeřili. Čáp obral Jestřába ve středním pásmu o puk a ten nakonec skončil u Lukáše Krejčíka. Někdejší hráč Prostějova zakončil neomylně. Jestřábi však krátce poté využili přesilovku a srovnali, po ose Štefka – Podlaha – Babka se puk díky střele švihem dostal do brány – 1:1. Hra poté nabrala rychlost, týmy si v rychlém sledu připravovaly šance. Opakovaně však na brankáři ztroskotal Veselý a na druhé straně se neujala střela Babky. 36. minuta už ale branku přinesla. Zdeněk Čáp při ní využil rozhození prostějovské obrany. Prostějov už se ve zbytku třetiny na moc nezmohl.

Poslední část začala tlakem Prostějova. Krátce poté už ale tlačil Kolín, a to třeba díky Svobodovi a Matějčkovi. Bez užitku. Zprvu se hodně vylučovalo. Nejprve si oba týmy vyzkoušely přesilovku, pak byla vyloučení zároveň na obou stranách. A právě tehdy Prostějov znovu srovnal. Mrázek se dostal z trestné lavice k puku, objel bránu a naservíroval jej Beránkovi, který už měl snadnou úlohu. Dlouho se poté zdálo, že by mohl vyrovnaný stav vydržet. Jistým varováním byl odraz od brusle Petržilky, puk ale od brány neprošel. V přesilové hře Kolína už však v 55. minutě bodoval Krejčík a potřetí dostal Kolín do vedení. Aby toho nebylo málo, následně Veselý objevil k bráně se blížícího Šafránka a ten se nemýlil – 4:2. Šanci na snížení pak zazdilo další vyloučení Prostějova. Trest pro domácí osm vteřin před koncem už nic neřešil. (sob)

HLASY TRENÉRŮ

Petr MARTÍNEK – asistent trenéra SC Kolín:

„My jsme nesmírně rádi za tři body, protože jsme věděli, že přijede velice silný soupeř. Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, ale kluci tam nechali všechno. Samozřejmě takhle musíme bojovat každý zápas a brát body.“

Aleš TOTTER - LHK Jestřábi Prostějov:

„My jsme nehráli s kotoučem a nedokázali jsme využít více přesilovek. Dali jsme skvělý vyrovnávací gól na 2:2 po ubráněném oslabení, ovšem v závěru to vyvrcholilo naší nedisciplinovaností a dostali jsme dva góly. Je k zamyšlení, že poslední dva zápasy nám hraje nejlépe naše čtvrtá formace a na to budeme samozřejmě reagovat. Domácí si za bojovnost výhru zasloužili.“

Chance liga mužů ČR 2021/2022 – 24. kolo

SC Kolín – LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. L Krejčík (Veselý, Čáp), 36. Čáp (Piegl, Veselý), 55. L. Krejčík (J. Sklenář, Miškář), 58. D. Šafránek (Veselý, Piegl) – 29. Babka (Podlaha, Štefka), 48. P. Beránek (Mrázek).  Rozhodčí: Wagner, Květoň – Jindra, Štofa. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0.

sestava Kolína: Strmeň – Piegl, Čáp, Kachyňa, Čížek, Zorko, Váchal – Jan Veselý, David Šafránek, Král – Jankovský, Miškář, Sklenář – Krejčík, Matějček, Svoboda – Síla, Morong, Petržilka – Zumr. Trenér: Petr Martinek a Jan Šťastný.

sestava Prostějov: Bláha – Husák, Klimíček, Krejčí, Babka, Vala, Zajíc – Beránek, T. Jáchym, Mrázek –  Novák, J. Kloz, Rudovský – Jelínek, Koblížek, Dubský – Podlaha, Janeček,

CHANCE LIGA

23. kolo: Třebíč – Šumperk 4:3 SN (2:0, 0:1, 1:1 – 1:0). Branky: 5. Nedvídek (Poizl), 20. D. Michálek (Vodný), 59. L. Bittner (Střondala, Dočekal), rozh. náj. L. Forman – 17. Vildumetz, 37. Kohút (Spratek, Pěnčík), 55. Kohút (Březák) * Litoměřice – Jihlava 5:1 (2:0, 0:0, 3:1). Branky: 3. Berka (Malát), 16. Válek (J. Holý, Výtisk), 51. Koláček (L. Stehlík, Rouha), 60. J. Jícha, 60. M. Kadlec (Berka) – 59. Zeleňák (F. Seman) * Sokolov – Kolín 5:1 (1:1, 4:0, 0:0). Branky: 3. Strejček (Hašek), 24. Jiskra (Jurčík, Klejna), 30. Kružík (Kverka, Jurčík), 32. T. Rohan (A. Rulík, Šik), 35. D. Přibyl (Kverka, Kružík) – 14. J. Veselý (J. Sklenář) * Slavia Praha – Kadaň 5:0 kontumováno * Přerov – Poruba 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Branky: 3. M. Kratochvil (Herman, Kubeš), 41. Hrdinka (Herman, R. Černý).

24. kolo: Poruba – Vrchlabí 4:5 PP (2:1, 1:2, 1:1 – 0:1). Branky: 6. Vachovec (M. Houdek), 20. Vachovec (Jenyš, Gřeš), 29. Stloukal (Korkiakoski), 56. M. Houdek (Vachovec, Jenyš) – 19. Heřman (Kajínek, T. Kaut), 24. D. Chalupa (O. Rohlík, Koffer), 30. Pochobradský (Heřman, Chrtek), 42. O. Rohlík (J. Zdráhal, O. Vála), 64. Matýs (O. Vála, P. Urban) * Vsetín – Litoměřice 4:5 SN (1:1, 0:1, 3:2 – 0:0). Branky: 5. R. Půček, 46. D. Březina (Klímek, Berger), 51. Rob (Hořanský, Pitule), 53. Berger (Klímek, J. Jenáček) – 12. J. Holý (R. Přikryl, Sihvonen), 21. Válek (R. Přikryl), 52. M. Kadlec (Kracík, Malát), 59. M. Procházka (Kracík, R. Přikryl), rozh. náj. Válek * Šumperk – Sokolov 3:5 (2:1, 0:2, 1:2). Branky: 4. Pěnčík (Drtil, Antoníček), 6. Žálčík (D. Kindl, Drtil), 59. Vachutka (Spratek, Macuh) – 18. Kuťák (Kverka, Kružík), 24. Weinhold (Kverka), 37. Tomi (Pořízek), 52. Kuťák (Kverka), 57. T. Rohan (Tomi) * Benátky nad Jizerou – Ústí nad Labem 1:2 (0:2, 1:0, 0:0). Branky: 40. D. Špaček (Dušek, Aubrecht) – 4. Vrdlovec (Trefný, Trávníček), 19. Š. Bláha (Š. Havránek, Trávníček) * Frýdek-Místek – Havířov 4:0 (1:0, 2:0, 1:0). Branky: 3. Lyszczarczyk (Teper, Klimša), 22. Komorski (Klimša, Lyszczarczyk), 30. Christov (D. Krenželok, D. Bartoš), 45. Komorski * Jihlava – Slavia Praha 4:5 (1:2, 3:1, 0:2). Branky: 4. Fronk (T. Havránek), 27. M. Juda (Cachnín), 36. Kowalczyk (T. Harkabus, Cachnín), 37. Houška (Berčík) – 8. Vlček (Veber), 17. Žejdl, 39. Šteiner (J. Brož, T. Pšenička), 49. Šteiner, 59. Kern * Kadaň – Třebíč 0:5 kontumováno