Dobrý večer, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 tomigaJiž třetí sezonu působí ve funkci předsedy klubu Michal Tomiga. Přestože se především ve druhé polovině jeho angažmá hovořilo o nejrůznějších změnách, post šéfa LHK Jestřábi nadále patří muži s hluboko do historie sahajícím rodokmenem. A to i přes ekonomické trable, kterými Jestřábi od loňské sezóny procházejí.. „Situace není jednoduchá pro nikoho,“ uvědomuje si stále více Michal Tomiga. Ten musel na přelomu starého a nového roku řešit nepříjemné strasti uvnitř klubu, po kterých sáhl k odvolání hlavního kouče a sekretáře klubu. Naopak v trenérských kabinách přivítal staronovou tvář, Radomíra Kužílka! Do šatny „áčka“ se pak natrvalo nastěhoval další navrátilec Martin Kotásek.

Hned zkraje nového roku jste zveřejnili rozhodnutí o personálních změnách v realizačních týmech LHK Jestřábi. Můžete tyto změny zrekapitulovat a zdůvodnit?

„Ano, z pozice trenéra juniorského týmu a sekretáře byl odvolán Michal Janeček. S tím souvisely veškeré drobné úpravy. A proč? Bohužel, došlo k určitému lidskému selhání, které jsme si vyříkali, ale nemohlo to zůstat z mé strany bez odezvy...“

Jak dlouho jste tyto kroky promýšleli a co vás k nim vedlo?

„Celý prosinec jsem veškerou situaci i všechny další možné kroky konzultoval s ostatními trenéry. Jsou věci, které ale nechci prezentovat na veřejnosti. My jsme si celou situaci již vysvětlili a doufám, že do budoucna z toho u určitých lidí nastane potřebné ponaučení.“

Z funkce kouče juniorky i sekretáře klubu se ale neodvolává každý den, Michal Janeček je navíc Prostějovanem. Můžete být přece jen konkrétní? Co můžete říct na Janečkovu adresu?

„V listopadu jsem Michala povýšil na post trenéra juniorky, protože za poslední dobu udělal velký trenérský pokrok. Bohužel, se stalo co se stalo a musel jsem reagovat na jeho činy. Po zvážení celé situace nejsem nakonec neřešil celou věc výpovědí, ale v uvozovkách jen přesuny mezi jednotlivými mládežnickými družstvy. Osobně mne to mrzí, ale jak už jsem řekl, doufám, že se z toho ponaučí a od května bude zase plnohodnotným trenérem našeho klubu.“

Zbrusu novým lodivodem juniorského výběru se stal známý trenér Radomír Kužílek, jenž působil u mládeže HC Sparta Praha. Jak se vám jej podařilo zlákat?

„Radek odešel z rodinných důvodů z pražské Sparty, aby byl blíž rodině. Původně měl nastoupit v jiném moravském klubu. Protože se dozvěděl, že tu má nastoupit k mládežnickému týmu jiný kouč, ozval se mi a nabídl mi do konce dubna své služby.“

Jaké budou Kužílkovi pravomoce?

„Radek má silnou pozici v zákulisí českého hokeje a já toho hodlám využít. Jeho velkou výhodou je, že důvěrně a dobře zná místní prostředí, v Prostějově je skoro jako doma, zná všechny trenéry, většinu hráčů a navíc zde působí jeho bratr. Proto očekávám, že jeho adaptace bude hladká i rychlá. Co se týče výhod Kužílkových kontaktů, tak prvním krokem by mělo být jednodenní soustředění reprezentace do šestnácti let u nás v Prostějově. Následovat bude i další akce pořádané ČSLH.“

Povinnosti sekretáře nově a dle zprávy webu jen prozatímně spadají na hlavu pánů Kužílka a Zachara. Jakou máte představu o fungování sekretariátu? A jak to bude do budoucna?

„Já určitou představu měl, ale bohužel ta nebyla naplněna. Uvidíme jak se s mou představou oba páni poperou... (úsměv)“

Novinkou je také angažování útočníka Kotáska, kterého uvolnil Přerov. Proč jste se tak rozhodli? A co byste řekl na adresu Martina Kotáska?

„Martin skutečně skončil v Přerově, je hráčem Zlína a protože máme se Zlínem dobré vztahy, nebylo po zranění Novosada žádný problém se se Zlínem a Martinem, který měl zájem jít do Prostějova již v minulých letech, domluvit. Očekáváme od něj zkvalitnění hra třetí formace a vedení mladých hráčů.“

S týmem trénuje i gólman Sedlář. Je šance na jeho návrat do prostějovské svatyně?

„Dalibor je bez angažmá a tady má jen možnost s námi trénovat. Zatím jsme spolupráci nepodepsali a ani se o ni pořádně nebavili. Brankářskou dvojici máme momentálně stabilizovanou. Jak se ale říká, nikdy neříkej nikdy...

Volný je údajně také Jan Krajíček. Neuvažujete o jeho službách?

„Prozatím ne.“

Jaké další změny ještě mohou "A"-tým potkat?

„Sháníme stále dva obránce, kteří by zapadli do týmu, ale bohužel na trhu s hráči nejsou... (pokrčí rameny) Proto musíme vychovávat své vlastní odchovance a dávat jim šanci.“

Co dalšího je nového v LHK Jestřábi?

„O ničem nevím...“

Co připravujete v prvních měsících nového roku?

„Především to bude oslava sto let hokeje v Prostějově a chystáme také nějaký program pro diváky na ledě...“

Nedávno uplynuly poslední vteřiny roku 2012, jak jste s ním byl coby šéf klubu spokojen?

„To by měli hodnotit diváci a ostatní...(úsměv) Já jsem rád, že hokej tu ještě je, protože celkově sport prožívá dosti těžké ekonomické problémy v celém státě. Co se týče týmu, jsem rád, že hrajeme na špicích tabulek a posunujeme mladé hráče nahoru, do vyšších kategorií.“

Jak hodnotíte dosavadní vystoupení "A"-týmu ve druhé lize i ostatních celků ryze v letošním ročníku?

„Hrajeme s mladým týmem a je tam vidět tvrdá práce trenéra Zachara. U mládežnických týmů jsem rád, že i rodiče se zapojili do chodu klubu a pomáhají svým trenérům a nejsou jen kritiky.“

Hodně se spekuluje o situaci v LHK Jestřábi. Jak je na tom klub ekonomicky?

„Žádný klub nemůže v dnešní době říct, že je stoprocentně v klidu. Ze dna na den může jakýkoliv partner odstoupit od smlouvy a nesplnit svůj závazek, tak jak se to stalo minulý rok nejenom nám , ale i ostatním klubům v jakémkoliv sportu. Jsem rád, že jsem sehnal obchodní partnery, kteří plní své slovo a pomáhají hokej v Prostějově udržet na určité úrovni. Za to jim patří dík a velké poděkování. Bohužel, ekonomicky jsme pouze na takové úrovni, jaká je možná v našem regionu a proto hrajeme s takovými hráči, kteří jsou ekonomicky dostupní pro náš klub. Vím, že by si diváci přáli, ale i za svoji podporu hokeji zasloužili, vyšší soutěž, ale bohužel nejde všechno uskutečnit...“

Co byste rád řekl závěrem? 

„Aby diváci a fanoušci hokeje nevěřili hned všemu, co slyší. Je dost lidí, co nejen hokeji, ale sportu jako takovému nepřejí. Ať dojdou se podívat na seniorský i mládežnický hokej a uvidí sami, kolik odchovanců tu hraje. Jak ti mladí od první třídy až po juniory jsou šikovní. Zároveň bych chtěl všem poděkovat za podporu a doufat, že při příležitosti stoletých oslav hokeje v Prostějově se potkáme na zimním stadionu a společně si zatleskáme. Vždyť i po sto letech tady máme stále hokej. Není moc měst, kdy se hokej dožil skoro nepřetržitě takového výročí a za to jak městu,tak  sponzorům a fanouškům patří velké DÍK.“

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments