Dobrý podvečer, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 tomigaJiž třetí sezonu působí ve funkci předsedy klubu Michal Tomiga. Přestože se především ve druhé polovině jeho angažmá hovořilo o nejrůznějších změnách, post šéfa LHK Jestřábi nadále patří muži s hluboko do historie sahajícím rodokmenem. A to i přes ekonomické trable, kterými Jestřábi od loňské sezóny procházejí.. „Situace není jednoduchá pro nikoho,“ uvědomuje si stále více Michal Tomiga. Ten musel na přelomu starého a nového roku řešit nepříjemné strasti uvnitř klubu, po kterých sáhl k odvolání hlavního kouče a sekretáře klubu. Naopak v trenérských kabinách přivítal staronovou tvář, Radomíra Kužílka! Do šatny „áčka“ se pak natrvalo nastěhoval další navrátilec Martin Kotásek.

Hned zkraje nového roku jste zveřejnili rozhodnutí o personálních změnách v realizačních týmech LHK Jestřábi. Můžete tyto změny zrekapitulovat a zdůvodnit?

„Ano, z pozice trenéra juniorského týmu a sekretáře byl odvolán Michal Janeček. S tím souvisely veškeré drobné úpravy. A proč? Bohužel, došlo k určitému lidskému selhání, které jsme si vyříkali, ale nemohlo to zůstat z mé strany bez odezvy...“

Jak dlouho jste tyto kroky promýšleli a co vás k nim vedlo?

„Celý prosinec jsem veškerou situaci i všechny další možné kroky konzultoval s ostatními trenéry. Jsou věci, které ale nechci prezentovat na veřejnosti. My jsme si celou situaci již vysvětlili a doufám, že do budoucna z toho u určitých lidí nastane potřebné ponaučení.“

Z funkce kouče juniorky i sekretáře klubu se ale neodvolává každý den, Michal Janeček je navíc Prostějovanem. Můžete být přece jen konkrétní? Co můžete říct na Janečkovu adresu?

„V listopadu jsem Michala povýšil na post trenéra juniorky, protože za poslední dobu udělal velký trenérský pokrok. Bohužel, se stalo co se stalo a musel jsem reagovat na jeho činy. Po zvážení celé situace nejsem nakonec neřešil celou věc výpovědí, ale v uvozovkách jen přesuny mezi jednotlivými mládežnickými družstvy. Osobně mne to mrzí, ale jak už jsem řekl, doufám, že se z toho ponaučí a od května bude zase plnohodnotným trenérem našeho klubu.“

Zbrusu novým lodivodem juniorského výběru se stal známý trenér Radomír Kužílek, jenž působil u mládeže HC Sparta Praha. Jak se vám jej podařilo zlákat?

„Radek odešel z rodinných důvodů z pražské Sparty, aby byl blíž rodině. Původně měl nastoupit v jiném moravském klubu. Protože se dozvěděl, že tu má nastoupit k mládežnickému týmu jiný kouč, ozval se mi a nabídl mi do konce dubna své služby.“

Jaké budou Kužílkovi pravomoce?

„Radek má silnou pozici v zákulisí českého hokeje a já toho hodlám využít. Jeho velkou výhodou je, že důvěrně a dobře zná místní prostředí, v Prostějově je skoro jako doma, zná všechny trenéry, většinu hráčů a navíc zde působí jeho bratr. Proto očekávám, že jeho adaptace bude hladká i rychlá. Co se týče výhod Kužílkových kontaktů, tak prvním krokem by mělo být jednodenní soustředění reprezentace do šestnácti let u nás v Prostějově. Následovat bude i další akce pořádané ČSLH.“

Povinnosti sekretáře nově a dle zprávy webu jen prozatímně spadají na hlavu pánů Kužílka a Zachara. Jakou máte představu o fungování sekretariátu? A jak to bude do budoucna?

„Já určitou představu měl, ale bohužel ta nebyla naplněna. Uvidíme jak se s mou představou oba páni poperou... (úsměv)“

Novinkou je také angažování útočníka Kotáska, kterého uvolnil Přerov. Proč jste se tak rozhodli? A co byste řekl na adresu Martina Kotáska?

„Martin skutečně skončil v Přerově, je hráčem Zlína a protože máme se Zlínem dobré vztahy, nebylo po zranění Novosada žádný problém se se Zlínem a Martinem, který měl zájem jít do Prostějova již v minulých letech, domluvit. Očekáváme od něj zkvalitnění hra třetí formace a vedení mladých hráčů.“

S týmem trénuje i gólman Sedlář. Je šance na jeho návrat do prostějovské svatyně?

„Dalibor je bez angažmá a tady má jen možnost s námi trénovat. Zatím jsme spolupráci nepodepsali a ani se o ni pořádně nebavili. Brankářskou dvojici máme momentálně stabilizovanou. Jak se ale říká, nikdy neříkej nikdy...

Volný je údajně také Jan Krajíček. Neuvažujete o jeho službách?

„Prozatím ne.“

Jaké další změny ještě mohou "A"-tým potkat?

„Sháníme stále dva obránce, kteří by zapadli do týmu, ale bohužel na trhu s hráči nejsou... (pokrčí rameny) Proto musíme vychovávat své vlastní odchovance a dávat jim šanci.“

Co dalšího je nového v LHK Jestřábi?

„O ničem nevím...“

Co připravujete v prvních měsících nového roku?

„Především to bude oslava sto let hokeje v Prostějově a chystáme také nějaký program pro diváky na ledě...“

Nedávno uplynuly poslední vteřiny roku 2012, jak jste s ním byl coby šéf klubu spokojen?

„To by měli hodnotit diváci a ostatní...(úsměv) Já jsem rád, že hokej tu ještě je, protože celkově sport prožívá dosti těžké ekonomické problémy v celém státě. Co se týče týmu, jsem rád, že hrajeme na špicích tabulek a posunujeme mladé hráče nahoru, do vyšších kategorií.“

Jak hodnotíte dosavadní vystoupení "A"-týmu ve druhé lize i ostatních celků ryze v letošním ročníku?

„Hrajeme s mladým týmem a je tam vidět tvrdá práce trenéra Zachara. U mládežnických týmů jsem rád, že i rodiče se zapojili do chodu klubu a pomáhají svým trenérům a nejsou jen kritiky.“

Hodně se spekuluje o situaci v LHK Jestřábi. Jak je na tom klub ekonomicky?

„Žádný klub nemůže v dnešní době říct, že je stoprocentně v klidu. Ze dna na den může jakýkoliv partner odstoupit od smlouvy a nesplnit svůj závazek, tak jak se to stalo minulý rok nejenom nám , ale i ostatním klubům v jakémkoliv sportu. Jsem rád, že jsem sehnal obchodní partnery, kteří plní své slovo a pomáhají hokej v Prostějově udržet na určité úrovni. Za to jim patří dík a velké poděkování. Bohužel, ekonomicky jsme pouze na takové úrovni, jaká je možná v našem regionu a proto hrajeme s takovými hráči, kteří jsou ekonomicky dostupní pro náš klub. Vím, že by si diváci přáli, ale i za svoji podporu hokeji zasloužili, vyšší soutěž, ale bohužel nejde všechno uskutečnit...“

Co byste rád řekl závěrem? 

„Aby diváci a fanoušci hokeje nevěřili hned všemu, co slyší. Je dost lidí, co nejen hokeji, ale sportu jako takovému nepřejí. Ať dojdou se podívat na seniorský i mládežnický hokej a uvidí sami, kolik odchovanců tu hraje. Jak ti mladí od první třídy až po juniory jsou šikovní. Zároveň bych chtěl všem poděkovat za podporu a doufat, že při příležitosti stoletých oslav hokeje v Prostějově se potkáme na zimním stadionu a společně si zatleskáme. Vždyť i po sto letech tady máme stále hokej. Není moc měst, kdy se hokej dožil skoro nepřetržitě takového výročí a za to jak městu,tak  sponzorům a fanouškům patří velké DÍK.“

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments