Dobré odpoledne, dnes je úterý 19.9.2017
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Foto: internet

Umírněná euforie zavládla v táboře hokejových Zubrů po vítězně zvládnutém derby v 1. dějství nového ročníku WSM ligy. Přerovský kolektiv udolal tradičního soka 2:0 a jeho členové mohli střídmě slavit vstupní tříbodový zisk.

„Všichni si tuhle výhru užíváme. A já tím víc, že se nám opět podařilo Prostějov porazit,“ usmíval se kouč HC Kamil Přecechtěl svým lišáckým způsobem. Znovu potvrdil, že řežby o Hanou prostě umí, ať stojí na kterékoliv straně. „Je však potřeba uznat, že šlo o hodně vyrovnaný zápas. Co jej rozhodlo? Že jsme čtyřicet minut v první a poslední třetině zodpovědně plnili to, co jsme si před utkáním řekli. V těchto fázích jsme byli důslední, zatímco během druhé části nás hosté dost přehrávali. Tři body nakonec máme my a s tím jsme samozřejmě moc spokojení,“ zdůraznil Přecechtěl zvaný „Prcek“.
Nejvíc pochválil agilní útočnou formaci Procházka - Pšurný - Fořt, leč kvalitu podpořenou maximální bojovností i obětavostí předvedli všichni jeho svěřenci. Proto dokázali dobře hrající Jestřáby přemoci. „Byl to vyrovnaný zápas, typický pro začátek ligy, kdy mají všichni spoustu sil. Zvítězil šťastnější tým,“ hodnotil přerovský forvard Milan Procházka. Dramatický mač definitivně poslal domácím směrem svou trefou na 2:0. „Na obou stranách bylo hodně šancí, ale skoro žádné proměněné. My jsme dali aspoň ty dva góly a díky tomu vyhráli, právě to rozhodlo. Prostějov jsme přitom dostávali do střetnutí naším častým vylučováním, dokonce měl soupeř dvě krátké přesilovky pět na tři. Naštěstí jsme je i všechno ostatní ubránili,“ oddechl si Procházka.
ZUBR v sobotním večeru křepčil nad premiérovým úspěchem v započaté sezóně, navíc s cennou krajskou nadhodnotou. Naopak prostějovským dravcům nezbývalo, než překousnout zklamání ze zahajovacího derby klopýtnutí.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Burza práce a vzdělání
 • klobasy
 • Atletická velká cena
 • Plumlovské Vinobraní
 • john crane
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak se vám líbily PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Fantazii se meze nekladou

O přípravách instalace sochy sedícího Jiřího Wolkera na lavičce na náměstí T. G. Masaryka Večerník již informoval. Autor sochy architekt Miloš Karásek z Bratislavy se ale Večerníku svěřil, že jeho dalším plánem je čůrající Hanačka před Zlatou bránou. Proč ne? Velmi dobrý a originální nápad! 

 

To myslí vážně?! 

I když je na vzestupu a přestože to pod jeho vedením dotáhla na první příčku světového žebříčku, rozhodla se tenistka Karolína Plíšková, že zčistajasna ukončí spolupráci s trenérem prostějovského klubu Davidem Kotyzou. Prý kvůli neshodám ve strategii. Stále více se proslýchá, že tu „strategii“ určuje pouze jistý Hrdlička...

Osobnost týdne

BARBORA POLÁKOVÁ 
Největší hvězdou kulturního programu v rámci Hanáckých slavností na prostějovském náměstí byla bezesporu Barbora Poláková. Herečka a zpěvačka při svém koncertu pochopitelně nemohla opomenout svůj největší hit. „Nafrněné“ tleskalo zaplněné náměstí včetně jejího manžela Pavla Lišky s dcerou. 

38 02 polakova copy

Číslo týdne

86


Do bojů o poslanecké mandáty vysílá v Olomouckém kraji své kandidáty celkem šestadvacet politických stran a hnutí. A na listinách jsme objevili hned šestaosmdesát želízek v ohni z prostějovského regionu. Kdo z nich uspěje a dostane se do Parlamentu ČR? 

Výrok týdne

„NA CO BYCH

SI TU KNÍŽKU

KUPOVALA, KDYŽ

JI NEPOUŽIJI...“

Jedna ze studentek mířících ráno do školní lavice jasně odpověděla kamarádce, proč si nehodlá obstarat jednu z učebnic českého jazyka...