Dobrý večer, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Foto: internet

Umírněná euforie zavládla v táboře hokejových Zubrů po vítězně zvládnutém derby v 1. dějství nového ročníku WSM ligy. Přerovský kolektiv udolal tradičního soka 2:0 a jeho členové mohli střídmě slavit vstupní tříbodový zisk.

„Všichni si tuhle výhru užíváme. A já tím víc, že se nám opět podařilo Prostějov porazit,“ usmíval se kouč HC Kamil Přecechtěl svým lišáckým způsobem. Znovu potvrdil, že řežby o Hanou prostě umí, ať stojí na kterékoliv straně. „Je však potřeba uznat, že šlo o hodně vyrovnaný zápas. Co jej rozhodlo? Že jsme čtyřicet minut v první a poslední třetině zodpovědně plnili to, co jsme si před utkáním řekli. V těchto fázích jsme byli důslední, zatímco během druhé části nás hosté dost přehrávali. Tři body nakonec máme my a s tím jsme samozřejmě moc spokojení,“ zdůraznil Přecechtěl zvaný „Prcek“.
Nejvíc pochválil agilní útočnou formaci Procházka - Pšurný - Fořt, leč kvalitu podpořenou maximální bojovností i obětavostí předvedli všichni jeho svěřenci. Proto dokázali dobře hrající Jestřáby přemoci. „Byl to vyrovnaný zápas, typický pro začátek ligy, kdy mají všichni spoustu sil. Zvítězil šťastnější tým,“ hodnotil přerovský forvard Milan Procházka. Dramatický mač definitivně poslal domácím směrem svou trefou na 2:0. „Na obou stranách bylo hodně šancí, ale skoro žádné proměněné. My jsme dali aspoň ty dva góly a díky tomu vyhráli, právě to rozhodlo. Prostějov jsme přitom dostávali do střetnutí naším častým vylučováním, dokonce měl soupeř dvě krátké přesilovky pět na tři. Naštěstí jsme je i všechno ostatní ubránili,“ oddechl si Procházka.
ZUBR v sobotním večeru křepčil nad premiérovým úspěchem v započaté sezóně, navíc s cennou krajskou nadhodnotou. Naopak prostějovským dravcům nezbývalo, než překousnout zklamání ze zahajovacího derby klopýtnutí.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne