Sváteční čtvrteční podvečer znamenal první zápas na domácím ledě pro hokejisty SK Prostějov 1913, kteří od nové sezóny přišli s novinkou v podobě týmu mužské kategorie. V historicky prvním duelu na své půdě tak přivítali soupeře z Uherského Hradiště a zkušená domácí sestava neměla slitování. Svého soupeře zasypala hned dvanácti brankami, takže více než osm set fanoušků mohlo jít spokojeně domů.

Hned od prvních minut bylo jasné, že domácí neponechali nic náhodě a svého soupeře chtěli co nejdříve zlomit. Už při pohledu na střídačky, které byly zcela jinak obsazeny, bylo jasno, že i síly by měly být především na domácí straně. Po šancích Černého, Meidla a Fialy se na branku ještě čekalo, ale ve čtvrté minutě už poprvé na domácím ledě zazněla siréna pro vstřelenou branku, o kterou se postaral Houdek, jenž po nahrávce Zabloudila neměl příliš náročnou úlohu – 1:0. V početní nevýhodě byl pak poprvé v permanenci i brankář Sedlář. Krátce po konci vyloučení však přišel druhý gól, kdy se prosadil Korhoň. Ten při akci tři na jednoho zvolil střelu na bližší tyč – 2:0. Skvělou desetiminutovku pečetil ještě Fiala střelou z mezikruží – 3:0.

O potvrzení jasné dominance se ve třinácté minutě postaral Černošek, kterého pokus propadl až za záda brankáře hostů – 4:0. Chvilkové umlčení domácích fans přišlo po brance hostů, kdy se ranou z voleje trefil Větříšek – 4:1. Třetinu snů ale uzavřeli domácí a krásná branka Berčáka znamenala klid před brankou – 5:1.

V dalším průběhu bylo patrné, že Uherské Hradiště s okleštěnou sestavou nestačí domácímu tempu a postupně jim dochází dech. Eskáčko mělo šance nejprve v přesilovce, ale branka padla až krátce po ní, kdy zamířil přesně Štefka po nahrávce kapitána Duby – 6:1. Další početní výhodu už domácí využili, kdy Korhoň i přes faul stihl poslat puk mezi betony brankáře, kromě zvýšení skóre pokračovala i přesilovka – 7:1. Osmou branku přidal Berčák po rychlé souhře a po dvou třetinách už se tak nemuselo ani dohrávat.

Před skvělou návštěvou ale nechtěli hokejisté Prostějova polevit a ve třetí části si vzal v úvodu slovo Meidl, který během necelých tří minut přidal dvě branky a skóre tak upravil na dvojciferný stav – 10:1. Občas si zákrok stihl připsat i brankář Sedlář, ale povětšinu času to byla hra kočky s myší. Hosté se nedokázali prosadit ani z výhody o dva muže, kterou měli celé dvě minuty, kdy předčasně do sprch odešel Novosad za svůj zákrok.

Po skončení početní nevýhody o dva muže úřadoval potřetí v zápase Korhoň a připsal si tak historicky první hattrick nového celku – 11:1. I poslední branka přišla v oslabení a postaral se o ni další dvoubrankový střelec Fiala. Konec už se ve velmi uvolněné atmosféře jen dohrával a domácí si užili společně s fanoušky první děkovačku.

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913:

„Nastoupili jsme v nejsilnější možné sestavě, protože jsme při premiéře doma nechtěli ponechat nic náhodě. To se nám povedlo. Byli jsme jednoznačně lepší a jsem rád, že k tomu kluci takto přistoupili a předvedli snad velmi dobrý hokej i pro fanoušky, kterých dorazilo opravdu hodně. Máme z toho obrovskou radost.“

Lukáš KAŠNÝ – HC Uherské Hradiště:

„Není moc co hodnotit… My jsme přijeli pouze s kompletními dvěma pětkami a na kvalitu soupeře to v žádným případě stačit nemohlo, což výsledek jasně ukázal. Hrálo se před parádní kulisou a domácí zaslouženě zvítězili.“

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA – 3. kolo

SK Prostějov 1913 - HC Uherské Hradiště

12:1 (5:1, 3:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 4. Houdek (Zabloudil, Zítka), 8. Korhoň (Kropáč), 9. Fiala (Berčák, Pokorný), 12. Černošek (Novosad), 19. Berčák (Meidl), 26. Štefka (Duba), 30. Korhoň (Duba, Černošek), 33. Berčák (Fiala, Meidl), 42. Meidl (Berčák, Fiala), 45. Meidl (Píchal, Houdek), 54. Korhoň (Peštuka), 56. Fiala (Berčák, Pokorný). Rozhodčí: Pavel – Frais, Voznička. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Oslabení: 2:0. Diváků: 815.

Sestava Prostějova: Sedlář – Kropáč, Peštuka, Velička, Jedlička, Houdek, Pokorný, Černošek – Fiala, Novosad, Meidl, Zítka, Korhoň, Čuřík, Černý, Duba, Zabloudil, Berčák, Štefka, Píchal. Trenér: Michal Janeček.

Sestava Uherského Hradiště: Jakubčík – Mišťúrik, Tischer, Fridrich, Beneš, Řezníček – Skřivánek, Vogl, Kopáč, Pippal, Petřík, Větříšek, Pavlůsek. Trenér: Lukáš Kašný.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA

Ostatní výsledky 3. kola: Uherský Ostroh – Boskovice 9:5, Uherský Brod – Blansko 3:4 pp, Břeclav – Brumov-Bylnice 14:4.

Ostatní výsledky 4. kola: Blansko – Břeclav 9:3, Uherský Brod – Boskovice 4:2, Kroměříž – Uherský Ostroh 7:3.

1. Uherský Brod                             4                 3                 0                 1                 0                 19:10         10

2. Kroměříž                                     3                 3                 0                 0                 0                 29:9           9

3. SK Prostějov 1913                3                 3                 0                 0                 0                 23:6          9

4. Blansko                    4                 2                 1                 0                 1                 24:23         8

5. Uherský Ostroh                         4                 2                 0                 0                 2                 27:19         6

6. Břeclav                     4                 1                 0                 1                 2                 24:25         4

7. Uherské Hradiště  3                 0                 1                 0                 2                 7:22           2

8. Boskovice                                    3                 0                 0                 0                 3                 8:23           0

9. Brumov-Bylnice                         4                 0                 0                 0                 4                 10:34         0

KAM PŘÍŠTĚ

5. kolo, sobota 7. října, 17.00 hodin: Uherský Brod – Kroměříž, Břeclav – Boskovice, Uherské Hradiště – Brumov, SK Prostějov 1913 – Blansko (neděle 8. října, 17.00).