Zápas „blbec“, ale zpytovat svědomí si mohou pouze prostějovští hokejisté sami. Eskáčko prostě a jednoduše utkání o vedoucí místo tabulky Krajské ligy nezvládlo. Svěřenci kouče Michala Janečka neudrželi v nedělním derby nervy na uzdě a neunesli tíhu okamžiku. A to bohužel ani ti nejzkušenější. Přesto přes sedm set diváků v ochozech prostějovského zimního stadionu vidělo v neděli oboustranně bojovný hokej a nebylo snad fanouška SK Prostějov 1913 ani HK Kroměříž, který by se nudil.

V brance domácích dostal před Sedlářem opět přednost Micka. Úvodní šanci měli Prostějované už v první minutě, ale Čuřík sám před gólmanem hostů neuspěl. Micka se vzápětí zapotil při střele přes obránce, kterou šikovně vyslal hostující Podešva. Tento zřetelně nejlepší hráč zápasu poslal Kroměřížany do vedení v 9. minutě – 0:1. Přestože Prostějované o čtyři minuty později zásluhou Štefky srovnali skóre (1:1), byl to opět Podešva, kdo na začátku 16. minuty vrátil Kroměřížským vedení – 1:2.

Na začátku druhé třetiny Prostějovští odehráli naprosto neplodnou přesilovku a přišel krutý trest. Hosté ukázali eskáčku, jak se přesilovky hrají a Jurčou a Zavřelem se dostali do vedení už v poměru 1:4 ze strany SK 1913! Myšlenky na případný debakl ale naštěstí prostějovští hokejisté ještě dokázali zahnat. Přišla totiž nejlepší pasáž utkání z naší strany, a to v rozmezí od 28. do 30. minuty. Po obrovském tlaku domácí zásluhou Berčáka, Černoška a Zabloudila Janečkovi hoši vyrovnali na 4:4 a začínalo se od začátku. Kdo ale v tu chvíli věřil v celkový obrat, byl zklamaný. Přestože eskáčko hrálo ve 33. minutě přesilovku, skórovali v ní hosté, a to hned dvakrát! Z brejků zvýšili na 4:6 postupně Hubík a Augustín. Ještě kapku naděje pak o minutu později vlil domácím do žil snížením Zabloudil a jeho branka na 5:6 měla povzbudit do třetí třetiny.

Všechno ale bylo jinak. Ve 42. minutě eskáčko ve dvojnásobném oslabení dostalo gól od Jergla (5:7) a následovaly další naprosto zbytečné fauly. Přestože ve 48. minutě ještě na rozdíl jediného gólu snížil Štefka (6:7), další nápor Prostějovských byl zmařen nedisciplinovaností a sérií dalších vyloučení. Kapitán Duba a posléze i Čuřík dokonce zamířili do šaten předčasně... Rozhodující branka Jelínka minutu před koncem byla definitivní pojistkou Kroměřížských na první místo v tabulce Krajské ligy – 6:8.

POZÁPASOVÉ HLASY TRENÉRŮ

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913:

„Naprosto souhlasím s tím, že jsme si zápas stoprocentně prohráli sami vlastní nedisciplinovaností. Těch zbytečných vyloučení bylo strašně moc, navíc jsme odehráli třetí třetinu naprosto katastrofálně. Přitom jsme si v šatně během druhé přestávky řekli, že budeme vytvářet tlak na hostující obranu, ovšem za podmínky, že budeme hrát v pěti. Pokud se ale necháme takto trestuhodně vylučovat, nepřehrajeme nikoho! Důležitý souboj o první místo jsme prostě nezvládli.“

Zdeněk BEČKA – HK Kroměříž:

„Vítězství hodnotím jako velmi cenné, když kladně vidím kvality soupeře. Prostějov je zatím nejlepší tým, proti kterému jsme hráli. Naštěstí pro nás nám situaci hodně usnadnil, hráli jsme velké množství přesilovek. Některé fauly domácích vyplynuly hlavně ve třetí třetině z určité frustrace některých jeho hráčů. My jsme z toho těžili. Na druhé straně jsme ale sami dvakrát inkasovali při vlastní přesilovce. Bylo to bojovné utkání.

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA – 7. kolo

SK Prostějov 1913 – HK Kroměříž

6:8 (1:2, 4:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Štefka (Berčák, Jedlička), 28. Berčák (Štefka), 30. Černošek (Novosad, Duba), 30. Zabloudil (Čuřík), 34. Zabloudil (Černý, Čuřík), 48. Štefka – 9. Podešva (Zavřel, Augustín), 16. Podešva (Zavřel, Augustín), 23. Jurča (Augustín, Podešva), 26. Zavřel (Augustín, Matula), 33. Hubík (Matula), 33. Augustín, 42. Jergl (Jelínek, Matula) a 59. Jelínek (Matula, Jergl).

Rozhodčí: Karpíšek – Flegr, Rakus. Vyloučení: 14:4, navíc Duba a Čuřík (oba Pv) 5 minut plus osobní trest do konce utkání. Využití: 0:2. Oslabení: 1:4. Diváků: 723.

Sestava Prostějova: Micka – Kropáč, Peštuka, Pokorný, Jedlička, Houdek, Liška, Černošek – Zabloudil, Duba, Fiala - Novosad, Zítka, Píchal - Černý, Čuřík, Tábor - Štefka, Berčák. Trenér: Michal Janeček.

Sestava Kroměříže: Fajgl – Jergl, Augustín, Rosendorf, Šťastný, Vávra, Strýček – Matula, Jurča, Světlík - Matějka, Podešva, Hradil - Hubík, Zavřel, Jelínek. Trenér: Zdeněk Bečka.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA

Ostatní výsledky 6. kola: Kroměříž – Břeclav 5:4 SN, Uherský Ostroh – Uherský Brod 12:4, Blansko – Uherské Hradiště 5:1, Brum, ov-Bylnice volný los

Ostatní výsledky 7 kola: Břeclav – Uherský Ostroh 4:7, Brumov-Bylnice – Blansko 6:3, Uherské Hradiště – Boskovice 1:5, Uherský Brod volný los

1. HK Kroměříž                       6          5          1          0          0          48:22   17

2. SK Prostějov 1913              6          5          0          0          1          44:17   15

3. Hokej Uherský Ostroh        6          4          0          0          2          46:27   12

4. Dynamiters Blansko HK      7          3          1          0          3          34:36   11

5. HC Uherský Brod                6          3          0          1          2          26:28   10

6. HC Lvi Fosfa Břeclav           7          2          0          2          3          38:40   8

7. HC Brumov-Bylnice             6          2          0          0          4          21:38   6

8. HC Boskovice                      6          1          0          0          5          17:39   3

9. HC Uherské Hradiště          6          0          1          0          5          10:37   2

KAM PŘÍŠTĚ

8. kolo, sobota 21. října, 17.00 hodin: Boskovice – Brumov-Bylnice, Kroměříž – Uherské Hradiště, Uherský Brod – Břeclav, Uherský Ostroh – SK Prostějov 1913 (neděle 22. října, 17.00), Blansko volný los