Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Městskými penězi suverénně nejvíce protěžovaný oddíl v Prostějově, ovšem zároveň také různými eskapádami ve formě sporů s obchodními partnery, nevyřešenou mládeží či neplněním závazků vůči Českému svazu ledního hokeje a kapitánovi M. Venkrbcovi, dosti pošramocenou pověstí zatížen. To je LHK Jestřábi Prostějov. Generální manažer A“-team s.r.o. Jaroslav Luňák, který má pronajatou licenci pro start ve WSM lize, vyhlásil další válku. Tentokrát Večerníku. Uplynulou středu se stalo již podruhé, co pracovník bezpečnostní agentury nepustil redaktora Večerníku na mistrovské utkání, tentokrát proti Karlovým Varům. Proč?

Těžko říct. Kontroverzní boss se doposud neobtěžoval sdělit redakci relevantní důvod svého počínání a omezil se buďto na zástupné vysvětlení nebo osobní urážky. Ostatně s tímto stylem jeho jednání mají zkušenosti už snad všichni, kdo s Luňákem přišli do styku. „Je to svérázný člověk, se kterým není lehké vyjít,“ svěřil se nám vysoce postavený muž z podnikatelského prostředí. A s tímto názorem není rozhodně osamocen.


Zpět k aktuální anabázi, která vznikla jako blesk z čistého nebe. PROSTĚJOVSKÝ Večerník spolupracuje s hokejovým klubem, ať už jej vedl kdokoliv, od konce minulého století. První záznamy se datují za časů HKC, pokračovalo se s BHS, HC, dřívějšími i nynějšími Jestřábi. Někdy bylo partnerství exkluzivní, někdy se pohybuje na standardní bázi. Před letošní sezónou jsme se rozhodli, že mít nadstandardní dohodu s Jaroslavem Luňákem nepřináší našim čtenářům nic navíc. Veškeré předchozí úmluvy totiž končily vždy jen na slibech. Řada vyřčených monžostí se totiž ztratila v prachu. V minulosti byl Večerník dokonce i postaven před vskutku „mimořádnou“ nabídku, když generální manažer LHK Jestřábi chtěl po redakci finanční úplatu za poskytování zpravodajství a rozhovorů!
Ale to je minulost. Současnost byla taková, že jsme stáli o čistý a profesionální vztah na bázi redakce a sportovního klubu. I přestože tedy neexistovala žádná dohoda o mediálním partnerství na sezónu 2017/2018, nadále jsme klubu poskytovali hodnotný servis a fanouškům nabízeli dvoustránkové zpravodajství. To je v porovnání s konkurencí po celé republice vysoký nadstandard.
Jak už jsme však informovali v minulém vydání před týdnem, náš sportovní redaktor nebyl vpuštěn na zdejší zimní stadión před utkáním 23. kola WSM ligy mezi Prostějovem a Třebíčí. Zatímco od začátku sezóny k tomu vždy bez problémů stačila novinářská průkazka, najednou ochranka u vchodu nepovolila vstup se zdůvodněním, že má pokyn pouštět jen média, která to mají s vedením klubu domluvené. Byl to šok! Na dotaz, proč se tak stalo, jsme byli odkázáni na Jaroslava Luňáka. Generálního manažera jsme oslovili telefonicky, avšak neúspěšně, tak jsme zvolili formu SMS zprávy. Dostalo se nám až dlouho po skončení duelu odpovědi: „Asi nemáte akreditaci a smlouvu jako ostatní média.“ Následně došlo k výměně postojů, kdy J. Luňák Večerníku nejprve oznámil, že nám nemá potřebu nic oznamovat a prý jestli chceme někam jít zadarmo, máme zavolat a domluvit se... Pane Luňáku, na co si to hrajete? My jsme chtěli pouze profesionálně vykonat svoji práci, informovat veřejnost o konání veřejné události, na což máme i dle Občanského zákoníku nejen svaté právo, ale dokonce i povinnost. Nadále jsme se chtěli domluvit po dobrém, ale dozvěděli jsme se, že jsme trapní...
Doufali jsme, že poté co hokejový boss ujišťoval, že šlo o administrativní záležitost a nic se vlastně nestalo, v následnou dohodu. A že jde skutečně jen o nedorozumění. Bohužel celá kauza pokračovala tím nejhorším možným způsobem. Jaroslav Luňák v dalších dnech nezvedal šéfredaktorovi Večerníku telefon ani neodpovídal na jeho esemesky žádající o vysvětlení. Chtěli jsme vědět, jak si představuje další spolupráci. A pak se rozhodnout. Jenže místo odpovědi, což je slušností pro každého řádně vychovaného člověka, si Luňák dokonce zablokoval volající číslo Petra Kozáka, tudíž se neustále ozýval obsazovací tón. Z jiného mobilu jsme vyzvánění zaslechli, ale k hovoru ani po opakovaných pokusech z různých čísel nedošlo.
Načež po uplynutí celých tří dnů tímto způsobem přišlo další domácí střetnutí LHK, tentokrát ve středu 22. listopadu proti Karlovým Varům. A situace se zamezením přístupu redaktora Večerníku na prostějovský „zimák“ se úplně stejně zopakovala. Opět předložení novinářské průkazky, zase odmítavé stanovisko ochranky u vchodu. S totožným zdůvodněním: pouštět jen média, která to mají domluvené s oddílovým vedením. Tím pádem nám bylo už podruhé za sebou bezprecedentně zamezeno, abychom mohli osobně informovat o zápase prostějovských hokejistů na vlastním ledě. Proto o slavném vítězství 4:2 nad lídrem prvoligové soutěže nenajdete bohužel na těchto stránkách (skoro) ani řádek.
Vzhledem k tomu, co všechno se dělo, a že veškeré řízení LHK má ve své rozhodovací pravomoci Jaroslav Luňák, je naprosto jasné, kdo za celou kauzou stojí. Muž, který před třemi lety přímo na radnici sliboval prostějovským zastupitelům, že brzy vybojuje s klubem extraligu, již sice vypumpoval městskou pokladnu o hezkou řádku milionů korun (letos jich dostal rovných deset!), ale také stačil rozhádat řadu lidí pohybující se kolem nejpopulárnějšího sportu v regionu. Ještě v živé paměti je, jakým způsobem vyhnal trenéra Přecechtěla a musel doslova uprosit Jiřího Vykoukala, aby se po své rezignaci do oddílu vrátil. Dobře ví, že bez něj by už žádní Jestřábi nebyli.
Zajímavé také je, že za veřejné peníze má dle smlouvy s magistrátem Jaroslav Luňák kromě jiného zabezpečit maximální propagaci klubu i města v médiích. A tento bod smlouvy svými současnými kroky jednoznačně nedodržuje, či dokonce přímo porušuje! Nepustit na hokejové utkání redaktora nejčtenějšího periodika v regionu je jen důkazem toho, že Luňák o zmíněnou propagaci vůbec nestojí. Ale brát deset milionů korun ročně, to mu zřejmě nečiní žádný problém...
Jaroslav Luňák se prostě chová jako car, který je přesvědčen, že mu snad patří celý zimní stadion. To se ale mýlí! I když mu nikdo nemůže upřít zásluhy na zajištění prvoligového týmu včetně přilákání řady kvalitních plejerů, tak další manažerské věci by si prostě a jednoduše mohl odpustit.
Nabízí se ale otázka, proč to všechno?! Když pomineme skutečnost, že již v minulosti měl Luňák tendence vyhrožováním a agresivním projevem slova ovlivńovat text soukromých novin, tak v letošní sezóně nedošlo k žádné kontroverzi. A pokud prvnímu muži Jestřábů vadilo zpravodajství ohledně pokuty od ČSLH, tak by si měl uvědomit, že v první řadě jsme dělali jen svoji práci, nota bene když tato kauza proběhla všemi médii po celé České republice. A jestli si skutečně Luňák myslí, že budeme psát jen to, co si zrovna on v tu dnaou chvíli přeje, tak to se šeredně plete. Večerník hodlá i nadále informovat o všech událost maximálně objektivně, dění kolem prostějovského hokeje nevyjímaje. A jednání „mrtvého brouka“, které nám první muž prostějovského hokeje ukázal v posledních dnech, to se dá považovat maximálně tak za projev slabošství. A zakázat mluvit s Večerníkem všem v klubu, to už je snad mimo realitu. LHK Jestřábi jsou snad jediným subjektem, který svoji veřejnou činnost sám popírá. Pane Luňáku, ptáme se tedy veřejně: O CO VÁM JDE?! A co na to magistrát a politici, vám se tato prezentace štědře dotovaného sportu líbí?
Poznámka: Večerník je připraven v této schizofrenní situaci nadále zasednou ke společnému stolu a v zájmu čtenářů a hokejových fanoušků najít cestu ke vzájemné spolupráci. V opačném případě se může stát, že Jestřábi ze stránek nejčtenějšího regionálního periodika minimálně na čas zmizí.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-2 #5 Michal 2017-12-05 11:22
To je trošku moc jako!
Přesně tak, si kupte lístek za 80,-.
Bez pana Luňáka by tu nic nebylo. Radši pište o jiných...
Citovat
+5 #4 Alenka B. 2017-12-02 00:56
Michal Kadlec CO SI EXKLUZIVNĚ HRAJE NA INVESTIGATIVNÍH O NOVINÁŘE?

Tady vyhrožuje, protože ví, že se mu nic nestane, ale jiným poleze tak do řiti, že bude mít celé své dlouhé a hubené tělo obaleno exkrementy radničních prdelí obého pohlaví. Bože, kdy tato symbioza rathausu a žumpy novinářské skončí? Snad i s hokejem?!
Citovat
-6 #3 čtenář 2017-12-01 17:10
Večernik má v tomto přpadě naprostou pravdu .
Citovat
-2 #2 BoB 2017-11-29 14:12
Kadlec, ožrala Kozák, nevpuštěnej redaktor. Na co si to hrajete? Na redaktory? Pan Luňák má titul doktora a pokud píšete o slušném vychování a sami p. doktora oslovujete strohým Luňáku, tak si takříkajíc [zakázané slovo]te do vlastní huby. Vy nemáte 80,-Kč na vstupenku jako ostatní? V době on-line přenosů, po utkání ihned aktualizované informace na hokej.cz v sekci WSM, kdy do hodiny po konci utkání jsou zveřejněny důležité informace si vy pisálci, kterým tyto informace zveřejnit trvá i několik dní po utkání hrajete na co? Na nepostradatelné ? Tak to si buďte jisti, že nejste. Stavím vás ve svých očích na úroveň Jakuba Čecha, to je asi tak stejnej redaktor jako vy.
Citovat
+6 #1 Rašková ml. 2017-11-29 06:17
"Jestřábi ze stránek nejčtenějšího regionálního periodika minimálně na čas zmizí" Už je minimálně NAČASE!!! :P Uraženej Večerníček :P
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...