Dlouhá série vítězství hokejistů SK Prostějov 1913, kdy i přes jedinou porážku brali v každém duelu ročníku zatím vždy aspoň bod, nyní skončila. Poměrně překvapivě se jednomu ze dvou favoritů soutěže nepodařilo zvládnout hned první duel nového roku a na půdě Břeclavi padli svěřenci kouče Janečka o jedinou branku. Zaváhání teď budou chtít napravit během dalších dvou utkání, která je čekají v tomto týdnu.

Nástup do utkání přitom hostům vyšel skvěle a hned ve druhé minutě se zásluhou Vyroubala dostali do vedení – 0:1. I v dalších minutách bylo znát, že Prostějov je aktivnějším klubem a Břeclav hrozila spíše z rychlých protiútoků. V 8. minutě to však byli domácí, kdo dokázal srovnat stav zápasu, po přihrávce Juránka se prosadil Gabriška – 1:1.

Druhá polovina první části ale patřila znovu eskáčku a domácí dostalo pod tlak. Opět do vedení se hosté dostali ve 14. minutě, kdy se dokázal prosadit Kropáč, který propálil brankáře Michálka – 1:2. V závěru úvodní dvacetiminutovky pak dovedl skórovat ještě Korhoň a do kabin tak mohli jít daleko spokojenější.

Prostřední třetinu ale naopak začali daleko lépe domácí hráči a najednou to byli oni, kdo převyšoval soupeře lepším pohybem a dělal problémy. Ve 27. minutě snížil na rozdíl jediné branky Lokaj, což dodalo další energii lvům – 2:3. Tlaku však hosté dlouho odolávali, do konce druhé třetiny to ale nedokázali. Ve 38. minutě srovnal Papp – 3:3. A aby toho nebylo málo, tak v poslední minutě skóre dokonce otočil Hrbatý – 3:4.

Do třetí části šel favorit se ztrátou. Tu chtěl rychle smazat a soupeře zavřít v jeho pásmu, ale očekávaný a kýžený tlak se tentokrát nekonal. Delší pauza během svátečního období se očividně projevila a domácí Břeclav si tak dokázala dojít k překvapivému vítězství.

Krajská liga Jižní Moravy a Zlína – 19. kolo

HC Lvi Břeclav – SK Prostějov 1913

4:3 (1:3, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Gabriška (Juránek), 27. Lokaj (Směřička, Hrbatý), 38. Papp (Směřička, Lokaj), 40. Hrbatý (Dora, Směřička) – 2. Vyroubal, 14. Kropáč (Zitka, Zabloudil), 19. Korhoň (Beutl, Novosad). Rozhodčí: Jan Pavel — Tomáš Marek, Martin Šobáň. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 88.

Sestava Břeclavi: J. Michálek (J. Chvátal) — D. Vaněk, M. Göndör, J. Čaněk, M. Dora, D. Směřička, P. Rutkovský, K. Rýpar — F. Hrbatý, Z. Ambrož, M. Papp, R. Juránek, K. Lokaj, M. Nešpor, A. Jajcay, M. Jurica, V. Svoboda, M. Gabriška. Trenér: Michal Gabriška.

Sestava Prostějova: M. Micka (D. Sedlář) — M. Fojtášek, I. Peštuka, V. Beutl, T. Houdek, J. Kropáč, O. Pokorný — M. Šilhavý, T. Tábor, M. Zabloudil, T. Vyroubal, L. Duba, Z. Novosad, J. Zitka, L. Korhoň, D. Píchal, T. Berčák. Trenér: Michal Janeček.

ÚSTY TRENÉRA

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913

„Vstup do utkání jsme neměli vůbec špatný a po první třetině jsme vedli o dvě branky. Ve druhé jsme ale z tempa vypadli a soupeř dokázal otočit utkání. Na podobnou situaci už jsme dokázali několikrát reagovat, ale dneska mi tam i ve třetí třetině chyběla daleko větší touha a rychlost. Zkrátka jsme ztratili takový ten drajv, který pravidelně ke konci máme, a soupeře jsme už nedokázali ani pořádně zatlačit. Porážka jednou přijít musela, ale určitě z toho nebudeme dělat obrovskou vědu. Musíme se do příštích zápasů zlepšit.“

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA

Ostatní výsledky 19. kola: Kroměříž – Blansko 9:3, Uherský Ostroh – Brumov-Bylnice 9:1, Uherský Brod – Uherské Hradiště 4:3pp, (Boskovice – volný los).

Ostatní výsledky 20. kolo: Brumov-Bylnice – Uherský Brod 2:5, Blansko – Uherský Ostroh 5:8, Boskovice – Kroměříž 3:6, Uherské Hradiště – Břeclav 5:2. (Prostějov – volný los).

1.           HK Kroměříž                      18          16          1             0             1             119:48  50

2.           SK Prostějov 1913           16          14          0             0             2             106:45  42

3.           HOKEJ Uherský Ostroh   18          10          0             0             8             112:72  30

4.           Dynamiters Blansko HK 17          9             1             0             7             87:81     29

5.           HC Uherský Brod             18          6             3             1             8             61:78     25

6.           HC Lvi Fosfa Břeclav       18          5             1             3             9             78:87     20

7.           HC Uherské Hradiště      18          4             1             2             11          42:89     16

8.           HC Boskovice                    17          5             0             0             12          60:103  15

9.           HC Brumov-Bylnice         18          3             0             1             14          48:110  10

KAM PŘÍŠTĚ

Dohrávka 14. kola, středa 10. ledna, 19.00 hodin: Blansko – Prostějov.

21. kolo, neděle 14. ledna 17.00 hodin: Uherský Brod – Blansko (sobota 13. ledna, 17.00), Brumov-Bylnice – Břeclav (sobota 13. ledna, 17.00), Prostějov – Uherské Hradiště, Uherský Ostroh – Boskovice, (Kroměříž – volný los)