Už dvacáté čtvrté pokračování letošního ročníku Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína čekalo na hokejisty Prostějova, kteří po dvou týdnech absolvovali jediný duel. V sobotu však do Boskovic vyrazilo jen zdravé torzo celku, kouč Janeček totiž nemohl počítat s řadou marodů, které postihla viróza. I přes tyto nástrahy ale mužstvo prokázalo svůj charakter a díky bojovnosti a dobrému výkonu domů přivezlo další vítězství. Před duelem s Kroměříží zůstává na první příčce.

Největší potíže měl kouč v útoku, o čemž jasně svědčí i fakt, že Jedlička a Masare se museli ze svých tradičních obranných postů posunout směrem dopředu. Prvně jmenovaný toho pak využil hned ve druhé minutě a poslal eskáčko do vedení – 0:1. V dalších minutách se hrál vyrovnaný duel, ale branky zatím padaly jen na jedné straně. V 11. minutě se poprvé zapsal do statistik Čuřík a zvýšil náskok na rozdíl dvou branek – 0:2. O pět minut později to byl opět zkušený centr, který dokázal podruhé v utkání skórovat. Zdálo se, že si Prostějov půjde jasně za vítězstvím – 0:3. Jenže v 17. minutě poprvé kapituloval i jinak velmi jistě chytající Sedlář a domácí branka očividně nakopla – 1:3.

Ve druhém dějství bylo šancí na obou stranách dost, ale na další branky se čekalo až do druhé poloviny utkání. Ve 32. minutě se domácí dočkali kontaktního gólu, kdy se prosadil Adam, a bylo zaděláno na drama – 2:3. Nebezpečný stav brzy zase uklidnil kapitán hostů Duba, když se dokázal prosadit po souhře s Novosadem a Čuříkem – 2:4.

Před poslední dvacetiminutovkou ale neměli hosté jistého nic a věděli, že ani jejich počet není zrovna ideální. O to hůře pak bylo, když se Boskovice opět dostaly na dostřel po zásahu Bednáře – 3:4. V tu chvíli přišla náročná pasáž, kde domácí sahali po srovnání. Klíčovým momentem se ale ukázala 47. minuta a hlavním hrdinou byl opět Čuřík, který se prosadil potřetí v zápase a zkompletoval hattrick – 3:5. Dvoubranková ztráta domácím zase srazila hřebínek a v závěrečných pěti minutách přišly ještě další dva přesné zásahy eskáčka, kdy se nejprve prosadil Vyroubal a závěrečnou tečku za zápasem přidal Pokorný – 3:7.

Ač tedy výsledkově vypadá duel poměrně jasně, tak ještě třináct minut před koncem si hosté svou výhrou příliš jisti nebyli a domů jeli hodně spokojení.

Krajská liga Jižní Moravy a Zlína – 24. kolo

HC Boskovice – SK Prostějov 1913

3:7 (1:3, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 17. Laurenčík (Ošlejšek), 32. Adam (Řepa, Pelikán), 44. Bednář (Bazala) – 2. Jedlička (Duba), 11. Čuřík (Novosad, Sedlář), 16. Čuřík (Pokorný, Novosad), 35. Duba (Novosad, Čuřík), 47. Čuřík (Novosad), 55. Vyroubal (Čuřík), 58. Pokorný (Vyroubal). Rozhodčí: Marek Čelechovský – Šimon Flegr, Radek Paulík. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:3.

Sestava Boskovic: D. Bechný (J. Külzer) – J. Řehák, F. Řepa, T. Brokeš, M. Bazala, Š. Zatloukal – L. Šmíd, L. Ošlejšek, L. Mikeš, A. Pelikán, T. Aulehla, A. Laurenčík, M. Adam, Š. Linka, D. Šebek, R. Bednář.

Sestava Prostějova: D. Sedlář (M. Micka) – M. Fojtášek, D. Rek, O. Pokorný, I. Peštuka, V. Beutl – J. Čuřík, T. Vyroubal, L. Duba, Z. Novosad, R. Jedlička, D. Píchal, T. Tábor, A. Masare. Trenér: Michal Janeček.

ÚSTY TRENÉRA

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913

„Včera jsem měl asi zatím největší radost z vítězství za celý ročník. Jelo nás jen třináct a situace byla horší než v Blansku. Kluci se s tím porvali a dali do toho srdíčko. Díky tomu jsme to dokázali zvládnout a odvezli si opravdu vybojované tři body. Chtěl bych vyzdvihnout Dalibora Sedláře, který nás v klíčových momentech podržel, a taky Kubu Čuříka, jenž ukázal, jak je pro nás důležitým hráčem. Celkově nás nastartoval ke skvělému výkonu nejen svým hattrickem.“

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA

Ostatní výsledky 24. kolo: Blansko – Uherské Hradiště (odloženo), Kroměříž – Břeclav 9:0, Uherský Ostroh – Uherský Brod 5:4 pp, Brumov-Bylnice – volný los.

Průběžná tabulka

1.           SK Prostějov 1913           21          19          0             0             2             144:58  57

2.           HK Kroměříž                      21          18          1             0             2             138:55  56

3.           HOKEJ Uherský Ostroh   21          11          1             0             9             126:86  35

4.           Dynamiters Blansko HK  21          10          2             0             9             106:104               34

5.           HC Uherský Brod             22          7             3             3             9             81:99     30

6.           HC Lvi Fosfa Břeclav        22          6             1             3             12          88:108  23

7.           HC Boskovice                    21          6             0             0             15          75:126  18

8.           HC Uherské Hradiště       20          4             2             2             12          50:102  18

9.           HC Brumov-Bylnice          21          4             0             2             15          62:132  14

KAM PŘÍŠTĚ

25. kolo, sobota 3. února, 17.00 hodin: Břeclav – Uherský Ostroh, Uherské Hradiště – Boskovice, Brumov-Bylnice – Blansko, Prostějov – Kroměříž (neděle 4. února, 17.00).