Už první minuty dlouho očekávaného zápasu prokázaly, že na sebe narazili dva jednoznační favorité Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína. Prostějovské eskáčko v neděli hostilo rivala z Kroměříže a šlo nejen o prestiž v hanáckém derby, ale hlavně o první místo v tabulce zaručující nejlepší výchozí postavení před blížícím se play-off. V neděli vidělo na prostějovském zimním stadionu 563 diváků hokej jako břitva. A s vítěznou tečkou pro domácí tým!

Na konci druhé minuty utkání vypálil od modré čáry domácí obránce Peštuka, brankář hostů Fajgl puk vyrazil před Vyroubala, ten ovšem nedokázal puk zasunout pod brankářovým betonem do sítě. Prostějované byli v úvodních minutách aktivnější, další šanci spálil po přihrávce Zabloudila Čuřík. K vedení eskáčka pomohla přesilová hra, kdy první lajna rozehrála v útočném pásmu kolotoč a po nádherné přihrávce Čuříka poprvé skóroval Zabloudil – 1:0. Pak ještě na konci páté minuty spálil tutovku zkušený Korhoň. Domácím divákům zatrnulo v sedmé minutě, kdy hostující Jurča netrefil prázdnou klec eskáčka poté, co Kroměřížští vyšachovali obranu Prostějova včetně brankáře Sedláře. Ve zbytku první části hry se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale ke střeleckému úspěchu měli blíže domácí. Své šance ale promarnili postupně Černý, Novosad a společně se sirénou i Houdek.

Naopak prostřední část zápasu začali aktivněji hosté a brankář Sedlář se měl v úvodních minutách co otáčet. Přesto prostějovský obránce Kropáč ve 24. minutě prudkou ránou od modré čáry orazítkoval tyč! Pak ovšem spálili tutové příležitosti hosté. Po enormním tlaku napálil ve 28. minutě puk do boční sítě kroměřížský Hubík a ve stejné minutě se před Sedlářem objevil nepokrytý Matula. Naštěstí v jasné pozici minul. Pak začaly padat branky. Ve 29. minutě sehrála prostějovská první lajna překrásnou šachovou partii a Zabloudil zvýšil na 2:0. O pět minut později ale Sedlářovi propadlo za záda nahození Světlíka. Dvoubrankové vedení Prostějovu vrátil ve 36. minutě Zabloudil, který v tu chvíli slavil hattrick. Divákům ale ještě do přestávky znovu ztuhl úsměv na rtech, když hostující Matějka z povedené otočky znovu snížil na rozdíl jediného gólu.

Polovina závěrečné třetiny byla z pohledu eskáčka jako ze zlého snu. Brankami Rosendorfa ze 48. a Hradila z 51. minuty soupeř otočil skóre a dostal se do vedení 3:4. A navíc HK Kroměříž měl v tu chvíli i více ze hry. Ještě hůře bylo pro naše barvy v 52. minutě, kdy jsme hráli opět v oslabení. Ovšem Prostějované nejenže početní nevýhodu přežili, na jejím konci naopak udeřili! Po krásné kombinaci mezi Čuříkem a Zabloudilem druhý jmenovaný vyrovnal na 4:4. Hosty srazila do kolen nedisciplinovanost Matějky, který byl po zákeřném faulu na Vyroubala vyloučen na pět minut a zároveň do konce utkání. Prostějované pětiminutovou přesilovku dokonale využili, když Zabloudil dalšími dvěma góly přivedl domácí do euforie. Šestnáct vteřin před koncem při power-play hosté sice dokázali snížit na rozdíl jediného gólu a čtyři vteřiny před sirénou ještě Sedláře prověřil tvrdou ránou od modré čáry Jurča, eskáčko si však těsné vítězství uhlídalo. Bojovné utkání o první místo ocenili diváci potleskem.

Krajská liga Jižní Moravy a Zlína – 25. kolo

SK Prostějov 1913 – HK Kroměříž

6:5 (1:0, 2:2, 3:3)

Branky a nahrávky: 4. Zabloudil (Čuřík), 29. Zabloudil (Černý, Čuřík), 36. Zabloudil (Černý, Houdek), 52. Zabloudil (Čuřík), 53. Zabloudil (Černý, Houdek), 58. Korhoň (Zabloudil, Pokorný) – 34. Světlík (Hubík, Matějka), 37. Matějka (Rosendorf), 49. Rosendorf (Světlík), 51. Hradil (Kaukič, Jurča), 60. Zavřel (Hubík). Rozhodčí: Adam Tkáč — Radek Husák, Richard Tomanička. Vyloučení: 7:7. Využití: 4:0. V oslabení: 1:2. Diváků: 563.

Sestava Prostějova: D. Sedlář (M. Micka) — O. Pokorný, I. Peštuka, V. Beutl, R. Jedlička, T. Houdek, M. Černošek, J. Kropáč — L. Korhoň, M. Černý, J. Čuřík, M. Zabloudil, T. Vyroubal, L. Duba, O. Fiala, Z. Novosad, D. Píchal. Trenér: Michal Janeček.

Sestava Kroměříže: T. Fajgl (R. Pražan) — J. Jergl, P. Augustín, L. Rosendorf, R. Šťastný, P. Strýček, M. Vávra — D. Hubík, J. Jelínek, L. Kaukič, D. Matula, P. Jurča, L. Světlík, J. Matějka, J. Podešva, A. Hradil, P. Zavřel, J. Morev. Trenér: Zdeněk Bečka

HLASY TRENÉRŮ

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913

„Od začátku utkání bylo vidět, že jde o souboj prvního s druhým v tabulce krajské ligy. Zápas měl svoji kvalitu a musel diváky bavit. Věděli jsme, že o chlup je hokejová kvalita a zkušenost na naší straně, ovšem soupeř nám rozhodně nedal nic zadarmo. O výsledku rozhodla pětiminutová přesilovka, enormně nám pomohla. Většinou ji odehrála naše první přesilovková lajna, kterou máme hodně silnou. Vstřelené dva góly soupeře definitivně zlomily.“

Zdeněk BEČKA – HK Kroměříž

„Zápas byl podle mého názoru hodně pěkný, diváci si ho zřejmě užili. Z naší strany byla ale první třetina hodně vlažná, postupně jsme se ale dostávali do tempa. V dalších dvou třetinách jsme změnili způsob hry a taktiku. Vyplatilo se, v závěrečné fázi zápasu jsme dokonce obrátili nepříznivý výsledek. A nebýt pětiminutového oslabení, myslím si, že bychom odjížděli z Prostějova se třemi body. Zápas měl určitě druholigové parametry a před play-off nám přinesl spoustu podnětů ke zlepšení.“

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA

Ostatní výsledky 25. kolo: Břeclav – Uherský Ostroh 4:9, Uherské Hradiště – Boskovice 6:3, Brumov-Bylnice – Blansko 5:3. Uherský Brod – volný los.

Průběžná tabulka

1.           SK Prostějov 1913           22          20          0             0             2             150:63  60

2.           HK Kroměříž                      21          18          1             0             2             143:61  56

3.           HOKEJ Uherský Ostroh   22          12          1             0             9             135:90  38

4.           Dynamiters Blansko HK  22          10          2             0             10          109:109               34

5.           HC Uherský Brod             22          7             3             3             9             81:99     30

6.           HC Lvi Fosfa Břeclav        23          6             1             3             13          92:117  23

7.           HC Uherské Hradiště       21          5             2             2             12          56:105  21

8.           HC Boskovice                    22          6             0             0             16          78:132  18

9.           HC Brumov-Bylnice          22          5             0             2             15          67:135  17

KAM PŘÍŠTĚ

26. kolo, sobota 10. února 17.00 hodin: Boskovice – Brumov-Bylnice, Kroměříž – Uherské Hradiště, Uherský Brod – Břeclav, Uherský Ostroh – Prostějov (neděle 11. února, 17.00), Blansko – volný los.