A vedeme 2:1 na zápasy! Hokejisté SK Prostějov po výpadku v Břeclavi nenechali v domácím prostředí nic náhodě a v neděli porazili svého semifinálového soupeře 5:2. I když na to panují různé názory, o výsledku se rozhodlo už v úvodní třetině, kdy prostějovští hokejisté zatížili konto Lvů z Břeclavi čtyřmi úspěšnými zásahy.

Slušná divácká návštěvnost opět viděla otevřený hokej z obou stran, i když hlavně domácí už ve zbytku zápasu mysleli spíše na udržení příznivého výsledku.

Všechno podstatné se v neděli na prostějovském zimním stadionu událo v první třetině. Lépe začali hosté, když brankář Sedlář měl nejprve potíže s prudkým nahozením Dory od modré čáry, poté mu ve druhé minutě zápasu vyprášil plastron Hrbatý. Od té chvíle ale začali přebírat otěže zápasu hokejisté prostějovského eskáčka. Na vedoucí branku Pěchy, který zužitkoval příkladnou spolupráci Pokorného s Korhoněm, dokázal odpovědět ještě břeclavský Hrbatý, když blafákem překonal gólmana Sedláře. Remíza 1:1 ovšem netrvala dlouho. Třemi střeleckými úspěchy z holí Koloucha, Zabloudila a v oslabení z hokejky Čuříka se Prostějované ujali vedení 4:1.

Prostřední část hry nepřinesla nic, co by diváky na tribunách zahřálo. Hra byla přerušovaná poměrně častým vylučováním na obou stranách. Ve 31. minutě podržel tým eskáčka skvělý gólman Sedlář, který v oslabení dvakrát za sebou vychytal šance hostů, nejprve Hrbatého a posléze Směřičky.

Ve třetí třetině už obě mužstva hrála celkem otevřeně, hostům se naštěstí nepodařilo vstřelit kontaktní gól. Prostějované nejdříve spalovali jednu šanci za druhou, nejvíce v této disciplíně „vynikali“ Černý a Čuřík. V 51. minutě pojistil vítězství pátou brankou Korhoň, snižující branka hostujícího Gabrišky na 5:2 byla už pouze uzavřením střeleckého účtu na obou stranách.

Prostějované se tak ujali vedení v semifinálové sérii proti Lvům z Břeclavi v poměru 2:1.

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA – SEMIFINÁLE 3. ZÁPAS

SK Prostějov 1913 – HC Lvi Fosfa Břeclav

5:2 (4:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Pěcha (Pokorný, Korhoň), 16. Kolouch (Pěcha), 18. Zabloudil (Čuřík, Liška), 20. Čuřík (Zabloudil), 51. Korhoň (Kolouch) – 15. Hrbatý, 52. Gabriška. Statistiky do uzávěrky tohoto vydání nebyly vydány. Diváků: 437

Sestava Prostějova: Sedlář – Masare, Pokorný, Beutl, Jedlička, Liška, Černošek – Kolouch, Zabloudil, Vyroubal, Duba, Fiala, Zitka, Píchal, Berčák, Černý, Čuřík, Pěcha, Korhoň. Trenér: Michal Janeček

Sestava Kroměříže: Chvátal – Směřička, Čaněk, Vaněk, Rýpar, Göndör, Dora, Burian – Ling, Juránek, Lokaj, Nešpor, Jurica, Vaverka Hrbatý, Gabriška, Ambrož, Papp, Svoboda. Trenér: Michal Kuba

HLASY TRENÉRŮ

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913

„Na tento zápas jsme se hodně podrobně připravovali a chtěli jsme oproti pátečnímu utkání v Břeclavi více věcí změnit. Přesilovky nám sice stále nejdou podle našich představ, ale dnes jsme hráli velice zodpovědně do obrany. Kluci se snažili dodržovat veškeré taktické pokyny a některé nedostatky se budeme snažit ještě odstranit. Dnes naštěstí rozhodla už první třetina, i když do konce utkání byli kluci naštěstí pořád ve střehu a nedopustili žádné drama.“

Michal KUBA – HC Lvi Fosfa Břeclav

„Mrzí mě ta první třetina. Přestože jsme důsledně bránili, soupeř nás před brankářem přetlačil a střílel góly. Ale je to play-off, takové zápasy prostě jsou. Nesouhlasím ale s názorem, že po první třetině bylo rozhodnuto. Snažili jsme se ve druhé části hry vstřelit kontaktní branku, po které by se naše mužstvo chytilo. Nepodařilo se a v závěrečné části hry už bylo na obrat pozdě. Doma se budeme snažit navázat na předchozí výkon a věřím, že se do Prostějova ještě jednou vrátíme.“