Sobotní kolo zaválo na prostějovský led Kolín, který se v prozatímních zápasech trápil. V první třetině se trefil Jan Rudovský, pro kterého to bylo premiérové utkání této sezóny. Ve druhé části předvedli hosté rychlý dvoubrankový obrat a vedení 2:1 si drželi až do 51. minuty. Pak přišlo vyloučení a prostějovská odplata. Nejprve vyrovnal Tomáš Jáchym a za pouhých 25 vteřin obrátil skóre na stranu Hanáků Petr Mrázek. Do prázdné branky na závěr skóroval kapitán Martin Novák. Prostějovští Jestřábi po prvním domácím vítězství v sezóně vyletěli až na pátou příčku prvoligové tabulky.

K prvním útočným pokusům se zkraje zápasu dostávali spíše domácí. Jako první to na gólmana Kiviaho zkusil Kloz. Ve 4. minutě si Jankovský s Králem vyměnili kotouč a dostali Hanáky pod velký tlak. Od 6. minuty hráli Kozlové dvě oslabení za sebou. To první urbánili, ve druhém už ale byli na prostějovskou souhru krátcí. Těsně před koncem přesilovky našel Mrázek na kruhu stojícího Jana Rudovského, ten se dělovkou nemýlil – 1:0. Pak se ale ke slovu dostávali spíše hosté, ale chyběla jim koncovka. V obranném pásmu zahrozil Šafránek, Morong, Veselý nebo Sklenář. Na koně se Kolín dostal i díky prvnímu vyloučení Jestřábů. Hosté si poté vytvářeli mnoho šancí a byli rozhodně nebezpečnějším týmem. Vyrovnat se jim před koncem první dvacetiminutovky nepodařilo.

Na začátku druhé třetiny se do šancí dostávali spíše domácí hokejisté. Po 56 odehraných sekundách mohl svoji druhou branku přidat navrátilec u Jestřábů Jan Rudovský. Kapitán Novák to pak před brankou hostů zkoušel i při vlastním oslabení. Ve 26. minutě přišla pro domácí další přesilová hra. Prostějovští kombinovali v útočném pásmu, ale na rozdíl dvou branek se nedostali. Pak se vedení překlopilo na stranu hostů. Stačila na to ani ne minuta. Kolín vstřelil první srovnávací gól z přečíslení dva na jednoho, kdy dobře dorážel v čase 28:27 Štohanzl – 1:1. Následně pro Kolín zvýšil v čase 29:25 domácími opomenutý Veselý – 1:2. Kolín měl pak ještě přesilovku, ale třetí branku nepřidal. K blížícímu se konci třetiny byli Hanáci aktivnější. Modro-bílí se museli ještě hodně otáčet, aby domácí nevyrovnali. V jednom okamžiku byli prostějovští dva sami před bránou, a tak Kiviaho zasahoval. V poslední vteřině druhé části musel kolínský brankář maskou zasáhnout proti ostrému puku od Motlocha.

Velmi ofenzivně vstoupili domácí i do třetí dvacetiminutovky, pomohla k tomu i další přesilovka. V ní ale Kolín výborně blokoval. Ve 43. se na kolínskou klec rozjel Rudovský s Husákem. Následně Babka po přesné přihrávce Štefky střílel, jeho rána se neujala. Chvíli na to vytvářeli hosté závar v našem obranném pásmu, ale marně. V čase 50:39 přišlo další vyloučení Kolínských. Prostějovští si vytvořili v útočné třetině dost důležitého prostoru. Mrázek našel Tomáše Jáchyma, který ze středu kluziště dojel ke kolínské brance a Kiviaho překonal bekhendem – 2:2. Za pouhých 25 sekund se domácí radovali z rychlého otočení zápasu na jejich stranu. V přečíslení sice Novák upadl a už to mohlo pro Jestřáby vypadat beznadějně, ale prostějovský útočník i v kleče dokázal svou přihrávkou najít Petra Mrázka, který přesně zakončil – 3:2. Takový obrat nakopl nejen hráče, ale i všechny fanoušky v hledišti, kteří hokejisty hnali kupředu. Minutu před koncem to hosté zkusili bez brankáře a pořádně zatápěli v obranném pásmu Jestřábů. Deset sekund před finálním hvizdem si Prostějov pojistil výhru. Kapitán Martin Novák vyrazil společně s Klozem do útočné třetiny, kde první jmenovaný zacílil do prázdné klece a upravil konečný stav utkání – 4:2. Po napínavém utkání tak Prostějov mohl slavil první domácí výhru.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Aleš TOTTER – LHK Jestřábi Prostějov

„Konečně první výhra pro lidi! Zůstali jsme kompaktní, každý hráč přispěl svým dílem. Máme navíc tři beky zraněné, a tak za ně museli hrát útočníci. Zlepšovali jsme se postupně. První třetinu jsme sice vyhráli 1:0, ale paradoxně byla naše nejhorší. Do druhé třetiny jsme vstoupili výborně, ale nedali jsme gól na 2:0 a soupeř nám následně odskočil na 2:1. Trpělivost hráčů a důvěra, že to otočíme, rozhodly. Přišla pro nás šťastná pasáž. Ve druhé třetině ji měl soupeř, pak jsme dali dva slepené góly my. Závěr jsme, až na dva závary, zahráli dobře. Jsme rádi, že naši fanoušci jdou konečně s radostí a úsměvem na rtech domů, protože si to zasloužili. Věřili jsme tomu, že tým třikrát za sebou doma prostě neprohraje.“

Petr MARTÍNEK – SC Kolín

„Vlastní nedisciplinovaností jsme se sami připravili o body. Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání až na závěr. Měli jsme spoustu vyložených šancí, které jsme neproměnili. Ale pořád to vypadalo, že můžeme v Prostějově o vítězství bojovat. Pak přišlo zbytečné vyloučení, vyloučení do konce zápasu, a tam se to zlomilo. Během chvilinky jsme dostali dvě branky, a pak už jsme se k ničemu nedostali. Dokud si to hráči neuvědomí, budeme prohrávat dál a dál. Každý musí začít u sebe.“

CHANCE LIGA

Hokej, Chance liga

6. kolo: Benátky nad Jizerou – Prostějov 1:4 (0:1, 0:2, 1:1). * Jihlava – Litoměřice 3:5 (0:2, 2:1, 1:2) Branky: 32. F. Seman (Harkabus, Mareš), 37. Havránek (A. Dvořák), 59. Kauppila (Harkabus, Fronk) – 9. Pajer (Chlubna, O. Baláž), 12. Sihvonen (J. Holý, R. Přikryl), 28. Berka (Chlubna), 49. Sihvonen (R. Přikryl), 52. Válek (Koláček) * Vsetín – Vrchlabí 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) Branky: 17. Kucharczyk (Smetana), 27. D. Březina, 38. R. Půček (Štach, Klímek), 55. R. Vlach (Jonák, Klímek) – 25. Kaut (Mrňa, Pochobradský), 44. Matýs (D. Chalupa, Machač) * Frýdek-Místek – Ústí nad Labem 3: PP (1:2, 1:0, 1:1 – 0:1) Branky: 7. Klimša (Komorski, Matiaško), 38. Komorski (Klimša, Matiaško), 49. Klimša – 8. Jouza (Grim, Severa), 9. D. Tůma (Vrdlovec, Trávníček), 51. Ouřada (Weinhold), 61. D. Tůma (Drtina, Havránek) * Kolín – Sokolov 2:3 PP (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1) Branky: 29. Matějček (Čáp), 46. J. Veselý (Šafránek, Šalda) – 30. Pořízek (Vracovský, T. Rohan), 60. T. Rohan (Jurčík, Strejček), 62. J. Pohl (T. Rohan) * Šumperk – Třebíč 2:3 (0:2, 2:1, 0:0). Branky: 28. Žálčík (Vildumetz), 34. Drtil (D. Kindl, Vachutka) – 3. Dočekal (M. Furch), 16. Krliš (Nedvídek, M. Furch), 32. Kusko (Dočekal, Ferda) * Kadaň – Slavia Praha 1:6 (0:1, 0:3, 1:2) Branky: 57. Hradecký (S. Heffernan) – 6. J. Doležal (Barák), 23. Pšenička (Michnáč, Kern), 24. P. Kafka (T. Knotek, D. Krejčí), 34. T. Knotek (Žejdl), 49. Žejdl (P. Kafka, D. Krejčí), 52. T. Duda (Vlček) * Poruba – Přerov 6:5 PP (1:1, 4:2, 0:2 – 1:0). Branky: 12. Toman (Jenyš, M. Houdek), 21. Špaček (Szathmáry), 25. Kozák (Szathmáry, Guman), 29. Stloukal (Gřeš, Vachovec), 38. Stloukal (M. Houdek, Husa), 63. Jenyš (Bitten, M. Houdek) – 3. T. Doležal (Šoustal, Pšurný), 32. T. Král (Šoustal, Fencl), 33. T. Doležal (Pšurný, Dluhoš), 43. Pšurný (T. Doležal, Suss), 60. M. Svoboda (Suss, T. Dvořák).

7. kolo: Ústí nad Labem – Benátky nad Jizerou 1:4 (0:2, 1:0, 0:2) Branky: 640. V. Bílek – 3. Pabiška (Kolmann), 20. Čederle (Kolmann), 50. Čederle (Klapka), 56. Čederle (Aubrecht) * Vrchlabí – Poruba 4:3 (3:0, 0:2, 1:1) Branky: 2. Mrňa (D. Chalupa), 17. Mrňa (Urban), 19. Matýs (Formánek, Jelínek), 48. Kaut (Linhart, Urban) – 25. Guman (Szathmáry, Jenyš), 31. Kozák (Guman, Szathmáry), 59. Korkiakoski (Guman, Husa) * Litoměřice – Vsetín 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) Branky: 9. Svoboda (Urban), 43. Svoboda (Koláček), 52. Kadlec (Jícha) – 32. Gago (Štach, Jonák), 57. Vlach (Berger, Jonák) * Slavia Praha – Jihlava 3:7 (0:4, 1:1, 2:2) Branky: 22. Všetečka (Havel), 49. Poletín (Krejčí), 59. Knotek (Kafka, Krejčí) – 3. Kowalczyk (Lichanec, Čachotský), 10. Lichanec (Seman, Čachotský), 12. Illéš (Seman, Bilčík), 13. Zadražil (Helt), 21. Seman (Lichanec, Harkabus), 56. Havránek (Helt), 60. Seman (Havránek) * Sokolov – Šumperk 2:5 (2:1, 0:3, 0:1). Branky: 1. Tomi, 17. Jiskra (T. Jandus, M. Sloboda) – 13. Vildumetz (Bernovský, Kohút), 25. Vildumetz (Šilhavý, Dudycha), 28. Šilhavý (Březák, Drtil), 40. Žálčík (Macuh, Vildumetz), 59. Žálčík (Vachutka, Hrachovský) * Havířov – Frýdek-Místek 2:3 (1:1, 0:2, 1:0) Branky: 10. Doktor (Chroboček, Paš), 55. Bednář (Lytvynov, Š. Kratochvíl) – 13. Szturc (Bartoš), 26. Lyszarczyk (Teper, Martynek), 34. Krenželok (Teper Zbořil) * Třebíč – Kadaň 5:1 (1:0, 4:0, 0:1). Branky: 9. Šťovíček (Hunkes, Psota), 32. Ferda (Krliš, Mlčák), 36. Psota (Bittner, Šťovíček), 37. Střondala (Krliš), 40. Krliš (Hunkes) – 46. M. Zabloudil (S. Heffernan) * Prostějov – Kolín 4:2 (1:0, 0:2, 3:0).