Dobré odpoledne, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 nikasBohužel ani jeden ze dvou koní ze stáje Stanilava Popelky v sobotu nedoběhl do cíle letošního ročníku Velké pardubické. Jedenáctiletému Mandarinovi vůbec nevyšel start a nakonec byl v průběhu dostihu zadržen, nadějný Nikas se statečně rval na čele závodu, bohužel v jeho průběhu ho postihla naprosto nečekaná smůla. Uznávanému trenérovi tak v sobotu udělali radost alespoň jeho další dva svěřenci, kteří nastoupili v rámcových dostizích. Čáriray dokázal suverénně zvítězit v Křišťálovém poháru, Borderland skončil v Memoriálu kapitána Poplera těsně na druhém místě.

Velká pardubická koním z Prostějovska bohužel nevyšla. Mandarino byl dokonce v jejím průběhu zadržen. „Vůbec mu nevyšel start závodu. Přitom je to kůň, kterému nevyhovuje útočit zezadu, potřebuje být přímo v centru dění. Mandarino byl samotným průběhem závodu natolik znechucen, že už se mu nechtělo dál bojovat a byl zadržen,” popsal Stanislav Popelka. Jiné to bylo u loňského vítěze prestižní Ceny Labe Nikase. Ten byl bez problémů schopen zvládat vražedné tempo, které hned od začátku nastavila pozdější vítězka Orphee des Blins. Do dvou třetin náročné tratě se držel mezi první pěticí koní. Pak však přišla neuvěřitelná smůla, kterou nezaznamenaly ani kamery České televize. „Při cválání po rovině Nikas šlápl do nějaké díry na trati, škobrtl a vyhodil svého žokeje Petra Tůmu ze sedla. Byla to velká škoda, do té doby si vedl více než dobře,” prozradil nám Stanislav Popelka s tím, že kůň je zcela v pořádku. „Pokud bude zdravý, chceme s ním  na Velkou pardubickou i příští rok. Co se týče dosud velmi úspěšného Mandarina, tak u něj možná budeme zvažovat i ukončení jeho sportovní kariéry. Rozhodneme se podle toho, jakou bude mít chuť do dalšího tréninku,” naznačil trenér další osud obou špičkových koní. Sobotní odpoledne v Pardubicích však nebylo pouze o hlavním závodě. A právě v rámcových dostizích byli Popelkovi koně velmi úspěšní. Radost trenérovi udělal především Čáriray, který dokázal zvítězit v Křišťálovém poháru. „Jeho triumf na proutěných překážkách byl naprosto jednoznačný. Přitom ještě donedávna běhal rovinové dostihy. Do budoucna bychom jej rádi připravovali na klasickou steeplechase,” dodal trenér, který se těšil i z druhého místa Borderlanda v Memoriálu kapitána Poplera. „Na to, že nemá moc zkušeností, podal opravdu skvělý výkon. Moc nechybělo a i on bral vítězství,” chválil svého svěřence Popelka. Poslední zástupkyní našeho regionu byla v sobotu v Pardubicích klisna Godea, ta se však v Ceně Labe letos prosadit nedokázala. Pozitvní však byl určitě fakt, že všech pět koní se v sobotu z východních Čech do stáje mezi Hvozdem, Ludmírovem a Ponikví vracelo zdravých. „Velká pardubická je určitě vrcholem našeho celoročního úsilí, nicméně dostihová sezona je v plné proudu a nás čeká spousta dalších závodů. Třeba hned v neděli brzy ráno jsem s jedním koněm vyrazil na závodiště do Slušovic,” uzavřel Stanislav Popelka.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments