Dobré dopoledne, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 nikasBohužel ani jeden ze dvou koní ze stáje Stanilava Popelky v sobotu nedoběhl do cíle letošního ročníku Velké pardubické. Jedenáctiletému Mandarinovi vůbec nevyšel start a nakonec byl v průběhu dostihu zadržen, nadějný Nikas se statečně rval na čele závodu, bohužel v jeho průběhu ho postihla naprosto nečekaná smůla. Uznávanému trenérovi tak v sobotu udělali radost alespoň jeho další dva svěřenci, kteří nastoupili v rámcových dostizích. Čáriray dokázal suverénně zvítězit v Křišťálovém poháru, Borderland skončil v Memoriálu kapitána Poplera těsně na druhém místě.

Velká pardubická koním z Prostějovska bohužel nevyšla. Mandarino byl dokonce v jejím průběhu zadržen. „Vůbec mu nevyšel start závodu. Přitom je to kůň, kterému nevyhovuje útočit zezadu, potřebuje být přímo v centru dění. Mandarino byl samotným průběhem závodu natolik znechucen, že už se mu nechtělo dál bojovat a byl zadržen,” popsal Stanislav Popelka. Jiné to bylo u loňského vítěze prestižní Ceny Labe Nikase. Ten byl bez problémů schopen zvládat vražedné tempo, které hned od začátku nastavila pozdější vítězka Orphee des Blins. Do dvou třetin náročné tratě se držel mezi první pěticí koní. Pak však přišla neuvěřitelná smůla, kterou nezaznamenaly ani kamery České televize. „Při cválání po rovině Nikas šlápl do nějaké díry na trati, škobrtl a vyhodil svého žokeje Petra Tůmu ze sedla. Byla to velká škoda, do té doby si vedl více než dobře,” prozradil nám Stanislav Popelka s tím, že kůň je zcela v pořádku. „Pokud bude zdravý, chceme s ním  na Velkou pardubickou i příští rok. Co se týče dosud velmi úspěšného Mandarina, tak u něj možná budeme zvažovat i ukončení jeho sportovní kariéry. Rozhodneme se podle toho, jakou bude mít chuť do dalšího tréninku,” naznačil trenér další osud obou špičkových koní. Sobotní odpoledne v Pardubicích však nebylo pouze o hlavním závodě. A právě v rámcových dostizích byli Popelkovi koně velmi úspěšní. Radost trenérovi udělal především Čáriray, který dokázal zvítězit v Křišťálovém poháru. „Jeho triumf na proutěných překážkách byl naprosto jednoznačný. Přitom ještě donedávna běhal rovinové dostihy. Do budoucna bychom jej rádi připravovali na klasickou steeplechase,” dodal trenér, který se těšil i z druhého místa Borderlanda v Memoriálu kapitána Poplera. „Na to, že nemá moc zkušeností, podal opravdu skvělý výkon. Moc nechybělo a i on bral vítězství,” chválil svého svěřence Popelka. Poslední zástupkyní našeho regionu byla v sobotu v Pardubicích klisna Godea, ta se však v Ceně Labe letos prosadit nedokázala. Pozitvní však byl určitě fakt, že všech pět koní se v sobotu z východních Čech do stáje mezi Hvozdem, Ludmírovem a Ponikví vracelo zdravých. „Velká pardubická je určitě vrcholem našeho celoročního úsilí, nicméně dostihová sezona je v plné proudu a nás čeká spousta dalších závodů. Třeba hned v neděli brzy ráno jsem s jedním koněm vyrazil na závodiště do Slušovic,” uzavřel Stanislav Popelka.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: neděle 18. srpen 2019 7:11

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments