Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 nikasBohužel ani jeden ze dvou koní ze stáje Stanilava Popelky v sobotu nedoběhl do cíle letošního ročníku Velké pardubické. Jedenáctiletému Mandarinovi vůbec nevyšel start a nakonec byl v průběhu dostihu zadržen, nadějný Nikas se statečně rval na čele závodu, bohužel v jeho průběhu ho postihla naprosto nečekaná smůla. Uznávanému trenérovi tak v sobotu udělali radost alespoň jeho další dva svěřenci, kteří nastoupili v rámcových dostizích. Čáriray dokázal suverénně zvítězit v Křišťálovém poháru, Borderland skončil v Memoriálu kapitána Poplera těsně na druhém místě.

Velká pardubická koním z Prostějovska bohužel nevyšla. Mandarino byl dokonce v jejím průběhu zadržen. „Vůbec mu nevyšel start závodu. Přitom je to kůň, kterému nevyhovuje útočit zezadu, potřebuje být přímo v centru dění. Mandarino byl samotným průběhem závodu natolik znechucen, že už se mu nechtělo dál bojovat a byl zadržen,” popsal Stanislav Popelka. Jiné to bylo u loňského vítěze prestižní Ceny Labe Nikase. Ten byl bez problémů schopen zvládat vražedné tempo, které hned od začátku nastavila pozdější vítězka Orphee des Blins. Do dvou třetin náročné tratě se držel mezi první pěticí koní. Pak však přišla neuvěřitelná smůla, kterou nezaznamenaly ani kamery České televize. „Při cválání po rovině Nikas šlápl do nějaké díry na trati, škobrtl a vyhodil svého žokeje Petra Tůmu ze sedla. Byla to velká škoda, do té doby si vedl více než dobře,” prozradil nám Stanislav Popelka s tím, že kůň je zcela v pořádku. „Pokud bude zdravý, chceme s ním  na Velkou pardubickou i příští rok. Co se týče dosud velmi úspěšného Mandarina, tak u něj možná budeme zvažovat i ukončení jeho sportovní kariéry. Rozhodneme se podle toho, jakou bude mít chuť do dalšího tréninku,” naznačil trenér další osud obou špičkových koní. Sobotní odpoledne v Pardubicích však nebylo pouze o hlavním závodě. A právě v rámcových dostizích byli Popelkovi koně velmi úspěšní. Radost trenérovi udělal především Čáriray, který dokázal zvítězit v Křišťálovém poháru. „Jeho triumf na proutěných překážkách byl naprosto jednoznačný. Přitom ještě donedávna běhal rovinové dostihy. Do budoucna bychom jej rádi připravovali na klasickou steeplechase,” dodal trenér, který se těšil i z druhého místa Borderlanda v Memoriálu kapitána Poplera. „Na to, že nemá moc zkušeností, podal opravdu skvělý výkon. Moc nechybělo a i on bral vítězství,” chválil svého svěřence Popelka. Poslední zástupkyní našeho regionu byla v sobotu v Pardubicích klisna Godea, ta se však v Ceně Labe letos prosadit nedokázala. Pozitvní však byl určitě fakt, že všech pět koní se v sobotu z východních Čech do stáje mezi Hvozdem, Ludmírovem a Ponikví vracelo zdravých. „Velká pardubická je určitě vrcholem našeho celoročního úsilí, nicméně dostihová sezona je v plné proudu a nás čeká spousta dalších závodů. Třeba hned v neděli brzy ráno jsem s jedním koněm vyrazil na závodiště do Slušovic,” uzavřel Stanislav Popelka.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-