Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 parasutistiV nezvykle pozdním termínu na přelomu listopadu a prosince vrcholila letošní sezóna sportovního parašutismu. Civilní mistrovství světa 2012 se totiž konalo v metropoli Spojených arabských emirátů coby součást takzvaného Mundialu, což je společný šampionát řady parašutistických disciplín. Nejlepší Čech posledních let Jiří Gečnuk vybojoval stříbro v individuální akrobacii a bronz v kombinaci jednotlivců, Libor Jiroušek skončil třetí v individuální akrobacii a mužský tým byl druhý v kombinaci družstev. Mezi juniory pak přidal další bronz Bonifác Hájek za přesnost přistání. Skvělé!

„Vedle našich klasických, což je přesnost přistání a individuální akrobacie, proběhly v Dubaji ještě Canopy piloting, Artistic event, Formation skydiving a Canopy formation, coby ukázkový sport navíc i Paraski. Celkem se tak obří akce zúčastnilo 1460 sportovců z 57 států,“ prozradil Večerníku reprezentační trenér České republiky pro klasické disciplíny Ivan Hovorka.

Tuto část národní výpravy na východě tvořili jako obvykle členové Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov. „V konkurenci přibližně dvou stovek závodníků jsme měli kompletní družstva mužů i žen plus dva juniory a jednu juniorku. A můžeme říct, že se nám povedlo potvrdit příslušnost k absolutní světové špičce, neboť domů jsme se vrátili s celkem pěti medailemi,“ potěšilo Hovorku.

Nejlepší Čech posledních let Jiří Gečnuk vybojoval stříbro v individuální akrobacii a bronz v kombinaci jednotlivců, Libor Jiroušek skončil třetí v individuální akrobacii a mužský tým byl druhý v kombinaci družstev. Mezi juniory pak přidal další bronz Bonifác Hájek za přesnost přistání.

„Jsou to skvělé výsledky, ale v mužích jsme klidně mohli dosáhnout na dvě zlata. Kdyby naši nejlepší z akrobacie Jirka Gečnuk, Libor Jiroušek nebo i Jindra Vedmoch lépe zvládli přesnost, jeden z nich by nejspíš vyhrál. A totéž platí pro celý kolektiv, kam se sčítají výsledky jednotlivců. Tituly nám tím pádem nakonec utekly, ovšem je nutné říct, že v tvrdé konkurenci má jakýkoliv cenný kov svou hodnotu,“ zdůraznil Hovorka.

Velkou radost mu udělaly mladé naděje. „Oba kluci se dokázali prosadit úplně nahoru a je jasné, že na to mají. Do budoucna máme kde brát, dorůstá nám nová generace,“ navázal kouč. Z Dubaje přiletěl plný převážně pozitivních dojmů. „Zajištění celého mistrovství světa bylo vynikající, v Emirátech je všechno díky penězům super. Jen trochu vázla organizace kvůli šéfovi rozhodčích, ale nešlo o nic vážného. Také počasí přálo, pouze první den všechny zaskočily bouřky a občas trápil silnější vítr,“ doplnil Ivan Hovorka.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments