Dobrý podvečer, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 parasutistiV nezvykle pozdním termínu na přelomu listopadu a prosince vrcholila letošní sezóna sportovního parašutismu. Civilní mistrovství světa 2012 se totiž konalo v metropoli Spojených arabských emirátů coby součást takzvaného Mundialu, což je společný šampionát řady parašutistických disciplín. Nejlepší Čech posledních let Jiří Gečnuk vybojoval stříbro v individuální akrobacii a bronz v kombinaci jednotlivců, Libor Jiroušek skončil třetí v individuální akrobacii a mužský tým byl druhý v kombinaci družstev. Mezi juniory pak přidal další bronz Bonifác Hájek za přesnost přistání. Skvělé!

„Vedle našich klasických, což je přesnost přistání a individuální akrobacie, proběhly v Dubaji ještě Canopy piloting, Artistic event, Formation skydiving a Canopy formation, coby ukázkový sport navíc i Paraski. Celkem se tak obří akce zúčastnilo 1460 sportovců z 57 států,“ prozradil Večerníku reprezentační trenér České republiky pro klasické disciplíny Ivan Hovorka.

Tuto část národní výpravy na východě tvořili jako obvykle členové Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov. „V konkurenci přibližně dvou stovek závodníků jsme měli kompletní družstva mužů i žen plus dva juniory a jednu juniorku. A můžeme říct, že se nám povedlo potvrdit příslušnost k absolutní světové špičce, neboť domů jsme se vrátili s celkem pěti medailemi,“ potěšilo Hovorku.

Nejlepší Čech posledních let Jiří Gečnuk vybojoval stříbro v individuální akrobacii a bronz v kombinaci jednotlivců, Libor Jiroušek skončil třetí v individuální akrobacii a mužský tým byl druhý v kombinaci družstev. Mezi juniory pak přidal další bronz Bonifác Hájek za přesnost přistání.

„Jsou to skvělé výsledky, ale v mužích jsme klidně mohli dosáhnout na dvě zlata. Kdyby naši nejlepší z akrobacie Jirka Gečnuk, Libor Jiroušek nebo i Jindra Vedmoch lépe zvládli přesnost, jeden z nich by nejspíš vyhrál. A totéž platí pro celý kolektiv, kam se sčítají výsledky jednotlivců. Tituly nám tím pádem nakonec utekly, ovšem je nutné říct, že v tvrdé konkurenci má jakýkoliv cenný kov svou hodnotu,“ zdůraznil Hovorka.

Velkou radost mu udělaly mladé naděje. „Oba kluci se dokázali prosadit úplně nahoru a je jasné, že na to mají. Do budoucna máme kde brát, dorůstá nám nová generace,“ navázal kouč. Z Dubaje přiletěl plný převážně pozitivních dojmů. „Zajištění celého mistrovství světa bylo vynikající, v Emirátech je všechno díky penězům super. Jen trochu vázla organizace kvůli šéfovi rozhodčích, ale nešlo o nic vážného. Také počasí přálo, pouze první den všechny zaskočily bouřky a občas trápil silnější vítr,“ doplnil Ivan Hovorka.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-