Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 parasutistiV nezvykle pozdním termínu na přelomu listopadu a prosince vrcholila letošní sezóna sportovního parašutismu. Civilní mistrovství světa 2012 se totiž konalo v metropoli Spojených arabských emirátů coby součást takzvaného Mundialu, což je společný šampionát řady parašutistických disciplín. Nejlepší Čech posledních let Jiří Gečnuk vybojoval stříbro v individuální akrobacii a bronz v kombinaci jednotlivců, Libor Jiroušek skončil třetí v individuální akrobacii a mužský tým byl druhý v kombinaci družstev. Mezi juniory pak přidal další bronz Bonifác Hájek za přesnost přistání. Skvělé!

„Vedle našich klasických, což je přesnost přistání a individuální akrobacie, proběhly v Dubaji ještě Canopy piloting, Artistic event, Formation skydiving a Canopy formation, coby ukázkový sport navíc i Paraski. Celkem se tak obří akce zúčastnilo 1460 sportovců z 57 států,“ prozradil Večerníku reprezentační trenér České republiky pro klasické disciplíny Ivan Hovorka.

Tuto část národní výpravy na východě tvořili jako obvykle členové Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov. „V konkurenci přibližně dvou stovek závodníků jsme měli kompletní družstva mužů i žen plus dva juniory a jednu juniorku. A můžeme říct, že se nám povedlo potvrdit příslušnost k absolutní světové špičce, neboť domů jsme se vrátili s celkem pěti medailemi,“ potěšilo Hovorku.

Nejlepší Čech posledních let Jiří Gečnuk vybojoval stříbro v individuální akrobacii a bronz v kombinaci jednotlivců, Libor Jiroušek skončil třetí v individuální akrobacii a mužský tým byl druhý v kombinaci družstev. Mezi juniory pak přidal další bronz Bonifác Hájek za přesnost přistání.

„Jsou to skvělé výsledky, ale v mužích jsme klidně mohli dosáhnout na dvě zlata. Kdyby naši nejlepší z akrobacie Jirka Gečnuk, Libor Jiroušek nebo i Jindra Vedmoch lépe zvládli přesnost, jeden z nich by nejspíš vyhrál. A totéž platí pro celý kolektiv, kam se sčítají výsledky jednotlivců. Tituly nám tím pádem nakonec utekly, ovšem je nutné říct, že v tvrdé konkurenci má jakýkoliv cenný kov svou hodnotu,“ zdůraznil Hovorka.

Velkou radost mu udělaly mladé naděje. „Oba kluci se dokázali prosadit úplně nahoru a je jasné, že na to mají. Do budoucna máme kde brát, dorůstá nám nová generace,“ navázal kouč. Z Dubaje přiletěl plný převážně pozitivních dojmů. „Zajištění celého mistrovství světa bylo vynikající, v Emirátech je všechno díky penězům super. Jen trochu vázla organizace kvůli šéfovi rozhodčích, ale nešlo o nic vážného. Také počasí přálo, pouze první den všechny zaskočily bouřky a občas trápil silnější vítr,“ doplnil Ivan Hovorka.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments