Dobré odpoledne, dnes je pátek 20.9.2019
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 parasutistiV nezvykle pozdním termínu na přelomu listopadu a prosince vrcholila letošní sezóna sportovního parašutismu. Civilní mistrovství světa 2012 se totiž konalo v metropoli Spojených arabských emirátů coby součást takzvaného Mundialu, což je společný šampionát řady parašutistických disciplín. Nejlepší Čech posledních let Jiří Gečnuk vybojoval stříbro v individuální akrobacii a bronz v kombinaci jednotlivců, Libor Jiroušek skončil třetí v individuální akrobacii a mužský tým byl druhý v kombinaci družstev. Mezi juniory pak přidal další bronz Bonifác Hájek za přesnost přistání. Skvělé!

„Vedle našich klasických, což je přesnost přistání a individuální akrobacie, proběhly v Dubaji ještě Canopy piloting, Artistic event, Formation skydiving a Canopy formation, coby ukázkový sport navíc i Paraski. Celkem se tak obří akce zúčastnilo 1460 sportovců z 57 států,“ prozradil Večerníku reprezentační trenér České republiky pro klasické disciplíny Ivan Hovorka.

Tuto část národní výpravy na východě tvořili jako obvykle členové Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov. „V konkurenci přibližně dvou stovek závodníků jsme měli kompletní družstva mužů i žen plus dva juniory a jednu juniorku. A můžeme říct, že se nám povedlo potvrdit příslušnost k absolutní světové špičce, neboť domů jsme se vrátili s celkem pěti medailemi,“ potěšilo Hovorku.

Nejlepší Čech posledních let Jiří Gečnuk vybojoval stříbro v individuální akrobacii a bronz v kombinaci jednotlivců, Libor Jiroušek skončil třetí v individuální akrobacii a mužský tým byl druhý v kombinaci družstev. Mezi juniory pak přidal další bronz Bonifác Hájek za přesnost přistání.

„Jsou to skvělé výsledky, ale v mužích jsme klidně mohli dosáhnout na dvě zlata. Kdyby naši nejlepší z akrobacie Jirka Gečnuk, Libor Jiroušek nebo i Jindra Vedmoch lépe zvládli přesnost, jeden z nich by nejspíš vyhrál. A totéž platí pro celý kolektiv, kam se sčítají výsledky jednotlivců. Tituly nám tím pádem nakonec utekly, ovšem je nutné říct, že v tvrdé konkurenci má jakýkoliv cenný kov svou hodnotu,“ zdůraznil Hovorka.

Velkou radost mu udělaly mladé naděje. „Oba kluci se dokázali prosadit úplně nahoru a je jasné, že na to mají. Do budoucna máme kde brát, dorůstá nám nová generace,“ navázal kouč. Z Dubaje přiletěl plný převážně pozitivních dojmů. „Zajištění celého mistrovství světa bylo vynikající, v Emirátech je všechno díky penězům super. Jen trochu vázla organizace kvůli šéfovi rozhodčích, ale nešlo o nic vážného. Také počasí přálo, pouze první den všechny zaskočily bouřky a občas trápil silnější vítr,“ doplnil Ivan Hovorka.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments