Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V letošním roce rozdělilo premiérově město každému ze tří osadních výborů v jednotlivých částech Prostějova po jednom milionu korun. Tyto peníze mají výbory užít podle svého uvážení. Ten v Čechovicích, Domamyslicích a Krasicích se nyní rozhodl jeden milion korun „rozpustit“ do úprav sportovního areálu v Čechovicích.

„Finanční prostředky z rozpočtu města by měly být osadními výbory použity na akce nezbytné, v průběhu roku 2017, na základě předloženého požadavku osadního výboru a maximálně do limitu schválené finanční částky, tedy jednoho milionu korun pro každý osadní výbor,“ vysvětlila podmínky milionové prémie pro osadní výbory Alena Rašková, primátorka Statutárního města Prostějova. „Takovým využitím, které jsme nyní projednávali, je například záměr Osadního výboru Čechovice, Domamyslice, Krasice na stavební úpravy tamního hřiště. Provádět by se zde měla úprava stávajícího oplocení alespoň o dva metry po obvodě pomocí sítí navěšených na lankách. Následně je také požadováno, pokud budou stačit finanční prostředky, vybudování veřejného osvětlení, které by zvýšilo využitelnost tohoto hřiště i v krátkých podzimních, zimních, potažmo jarních dnech,“ přidal první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. „Ještě zde máme požadavek na vybudování lepšího sociálního zázemí na hřišti, na to však onen jeden milion rozhodně stačit už nebude. Pokud se rozhodneme k takové investici, budeme ji muset projednat nejdříve příští rok,“ dodal Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...