Dobrý večer, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V letošním roce rozdělilo premiérově město každému ze tří osadních výborů v jednotlivých částech Prostějova po jednom milionu korun. Tyto peníze mají výbory užít podle svého uvážení. Ten v Čechovicích, Domamyslicích a Krasicích se nyní rozhodl jeden milion korun „rozpustit“ do úprav sportovního areálu v Čechovicích.

„Finanční prostředky z rozpočtu města by měly být osadními výbory použity na akce nezbytné, v průběhu roku 2017, na základě předloženého požadavku osadního výboru a maximálně do limitu schválené finanční částky, tedy jednoho milionu korun pro každý osadní výbor,“ vysvětlila podmínky milionové prémie pro osadní výbory Alena Rašková, primátorka Statutárního města Prostějova. „Takovým využitím, které jsme nyní projednávali, je například záměr Osadního výboru Čechovice, Domamyslice, Krasice na stavební úpravy tamního hřiště. Provádět by se zde měla úprava stávajícího oplocení alespoň o dva metry po obvodě pomocí sítí navěšených na lankách. Následně je také požadováno, pokud budou stačit finanční prostředky, vybudování veřejného osvětlení, které by zvýšilo využitelnost tohoto hřiště i v krátkých podzimních, zimních, potažmo jarních dnech,“ přidal první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. „Ještě zde máme požadavek na vybudování lepšího sociálního zázemí na hřišti, na to však onen jeden milion rozhodně stačit už nebude. Pokud se rozhodneme k takové investici, budeme ji muset projednat nejdříve příští rok,“ dodal Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...