Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V letošním roce rozdělilo premiérově město každému ze tří osadních výborů v jednotlivých částech Prostějova po jednom milionu korun. Tyto peníze mají výbory užít podle svého uvážení. Ten v Čechovicích, Domamyslicích a Krasicích se nyní rozhodl jeden milion korun „rozpustit“ do úprav sportovního areálu v Čechovicích.

„Finanční prostředky z rozpočtu města by měly být osadními výbory použity na akce nezbytné, v průběhu roku 2017, na základě předloženého požadavku osadního výboru a maximálně do limitu schválené finanční částky, tedy jednoho milionu korun pro každý osadní výbor,“ vysvětlila podmínky milionové prémie pro osadní výbory Alena Rašková, primátorka Statutárního města Prostějova. „Takovým využitím, které jsme nyní projednávali, je například záměr Osadního výboru Čechovice, Domamyslice, Krasice na stavební úpravy tamního hřiště. Provádět by se zde měla úprava stávajícího oplocení alespoň o dva metry po obvodě pomocí sítí navěšených na lankách. Následně je také požadováno, pokud budou stačit finanční prostředky, vybudování veřejného osvětlení, které by zvýšilo využitelnost tohoto hřiště i v krátkých podzimních, zimních, potažmo jarních dnech,“ přidal první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. „Ještě zde máme požadavek na vybudování lepšího sociálního zázemí na hřišti, na to však onen jeden milion rozhodně stačit už nebude. Pokud se rozhodneme k takové investici, budeme ji muset projednat nejdříve příští rok,“ dodal Fišer.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL