Dobré dopoledne, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

 Ve čtvrtek 9. listopadu došlo na čechovickém fotbalovém hřišti ke zprovoznění velké novinky - na budově šaten se podařilo dokončit instalaci solárního ohřevu teplé užitkové vody. Díky tomuto pilotnímu projektu a podpoře ze strany prostějovské radnice může jeden z nejpočetnějších oddílů kopané na okrese využívat ke své činnosti energie z obnovitelných zdrojů.

„Myšlenka úspory za ohřev vody na sprchování nás napadla někdy na počátku tohoto roku. A protože náš oddíl čítá bezmála dvě stovky členů, tak si asi dokážete představit, jak finančně náročné je pro takovou základnu zajistit vodu po dobu sedmi měsíců,“ rozhovořil se předseda tamějších fotbalistů Josef Sklenář.
Již z prvních jednání se zástupci města vyznělo, že prostějovské vedení má zájem jít cestou využití obnovitelných zdrojů energie na veřejných budovách, nápad se tak podařilo přetáhnout z teorie do praxe. „Proto nás při tomto projektu plně podpořilo, a to nejen finančně. Vznikl tak pilotní projekt, za který jsme nejen náš oddíl kopané, ale celá tělovýchovná jednota neskutečně vděční,“ dodal Sklenář.
Zahájení provozu byl přítomen také náměstek primátorky Jiří Pospíšil, který projekt s nadšením předal do užívání oddílu kopané. Nyní je automatický systém plně aktivní a fotbalisté jej již využívají. „Tělovýchovné jednotě ušetří solární ohřev teplé užitkové vody řády tisíců ročně a návratnost celého projektu by měla být otázkou několika málo roků,“ podělil se o pár finančních detailů Josef Sklenář.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném