Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

 Ve čtvrtek 9. listopadu došlo na čechovickém fotbalovém hřišti ke zprovoznění velké novinky - na budově šaten se podařilo dokončit instalaci solárního ohřevu teplé užitkové vody. Díky tomuto pilotnímu projektu a podpoře ze strany prostějovské radnice může jeden z nejpočetnějších oddílů kopané na okrese využívat ke své činnosti energie z obnovitelných zdrojů.

„Myšlenka úspory za ohřev vody na sprchování nás napadla někdy na počátku tohoto roku. A protože náš oddíl čítá bezmála dvě stovky členů, tak si asi dokážete představit, jak finančně náročné je pro takovou základnu zajistit vodu po dobu sedmi měsíců,“ rozhovořil se předseda tamějších fotbalistů Josef Sklenář.
Již z prvních jednání se zástupci města vyznělo, že prostějovské vedení má zájem jít cestou využití obnovitelných zdrojů energie na veřejných budovách, nápad se tak podařilo přetáhnout z teorie do praxe. „Proto nás při tomto projektu plně podpořilo, a to nejen finančně. Vznikl tak pilotní projekt, za který jsme nejen náš oddíl kopané, ale celá tělovýchovná jednota neskutečně vděční,“ dodal Sklenář.
Zahájení provozu byl přítomen také náměstek primátorky Jiří Pospíšil, který projekt s nadšením předal do užívání oddílu kopané. Nyní je automatický systém plně aktivní a fotbalisté jej již využívají. „Tělovýchovné jednotě ušetří solární ohřev teplé užitkové vody řády tisíců ročně a návratnost celého projektu by měla být otázkou několika málo roků,“ podělil se o pár finančních detailů Josef Sklenář.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...