Dobré ráno, dnes je sobota 16.12.2017
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

 Ve čtvrtek 9. listopadu došlo na čechovickém fotbalovém hřišti ke zprovoznění velké novinky - na budově šaten se podařilo dokončit instalaci solárního ohřevu teplé užitkové vody. Díky tomuto pilotnímu projektu a podpoře ze strany prostějovské radnice může jeden z nejpočetnějších oddílů kopané na okrese využívat ke své činnosti energie z obnovitelných zdrojů.

„Myšlenka úspory za ohřev vody na sprchování nás napadla někdy na počátku tohoto roku. A protože náš oddíl čítá bezmála dvě stovky členů, tak si asi dokážete představit, jak finančně náročné je pro takovou základnu zajistit vodu po dobu sedmi měsíců,“ rozhovořil se předseda tamějších fotbalistů Josef Sklenář.
Již z prvních jednání se zástupci města vyznělo, že prostějovské vedení má zájem jít cestou využití obnovitelných zdrojů energie na veřejných budovách, nápad se tak podařilo přetáhnout z teorie do praxe. „Proto nás při tomto projektu plně podpořilo, a to nejen finančně. Vznikl tak pilotní projekt, za který jsme nejen náš oddíl kopané, ale celá tělovýchovná jednota neskutečně vděční,“ dodal Sklenář.
Zahájení provozu byl přítomen také náměstek primátorky Jiří Pospíšil, který projekt s nadšením předal do užívání oddílu kopané. Nyní je automatický systém plně aktivní a fotbalisté jej již využívají. „Tělovýchovné jednotě ušetří solární ohřev teplé užitkové vody řády tisíců ročně a návratnost celého projektu by měla být otázkou několika málo roků,“ podělil se o pár finančních detailů Josef Sklenář.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla