Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

 Ve čtvrtek 9. listopadu došlo na čechovickém fotbalovém hřišti ke zprovoznění velké novinky - na budově šaten se podařilo dokončit instalaci solárního ohřevu teplé užitkové vody. Díky tomuto pilotnímu projektu a podpoře ze strany prostějovské radnice může jeden z nejpočetnějších oddílů kopané na okrese využívat ke své činnosti energie z obnovitelných zdrojů.

„Myšlenka úspory za ohřev vody na sprchování nás napadla někdy na počátku tohoto roku. A protože náš oddíl čítá bezmála dvě stovky členů, tak si asi dokážete představit, jak finančně náročné je pro takovou základnu zajistit vodu po dobu sedmi měsíců,“ rozhovořil se předseda tamějších fotbalistů Josef Sklenář.
Již z prvních jednání se zástupci města vyznělo, že prostějovské vedení má zájem jít cestou využití obnovitelných zdrojů energie na veřejných budovách, nápad se tak podařilo přetáhnout z teorie do praxe. „Proto nás při tomto projektu plně podpořilo, a to nejen finančně. Vznikl tak pilotní projekt, za který jsme nejen náš oddíl kopané, ale celá tělovýchovná jednota neskutečně vděční,“ dodal Sklenář.
Zahájení provozu byl přítomen také náměstek primátorky Jiří Pospíšil, který projekt s nadšením předal do užívání oddílu kopané. Nyní je automatický systém plně aktivní a fotbalisté jej již využívají. „Tělovýchovné jednotě ušetří solární ohřev teplé užitkové vody řády tisíců ročně a návratnost celého projektu by měla být otázkou několika málo roků,“ podělil se o pár finančních detailů Josef Sklenář.

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments