Dobré ráno, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Až závěrečný turnaj futsalové ligy veteránů musel rozhodnout o tom, kdo v konečném pořadí obsadí první, druhé a třetí místo. Jisté bylo jen tolik, že  stupně vítězů si mezi sebe rozdělí FC Relax Prostějov, Bexim Paletten a FC Litrpůl.

Nejvýhodnější pozici před posledními dvěma zápasy měl prostějovský Relax, jenž disponoval čtyřbodovým náskokem na Bexim a šestibodovým na Litrpůl. Hned úvodní duel mezi Litrpůlem a Beximem tak mohl určit vítěze. Přesně v tomto duchu se velmi rychle ujal Litrpůl díky Frýbortovi vedení, ale dlouho mu nevydrželo. Bexim nejprve vyrovnal zpoza brankoviště a obrátil gólem do šatny z trestného kopu.

Litrpůl začal hrát ve druhé patnáctiminutovce vabank, vytáhl se v celé pětici na polovinu Beximu, nastřelil břevno, ale na srovnání i díky několika prvotřídním zákrokům gólmana nedosáhl. Naopak Bexim se trefil ještě dvakrát a navýšil na 5:1. Tento výsledek tak znamenal, že Litrpůl skončí brnzový a Bexim nejhůře stříbrný.

Druhé utkání se stalo jednoznačnou záležitostí nadupaného Relaxu. Otinoves ještě dokázala zareagoval na první branku a Karafiátovou zásluhou vyrovnat, hned po rozehře ovšem opět inkasovala a nakonec schytala debakl 10:1. Drtivá výhra tak mimo jiné rozluštila hádanku, kdo se stane mistrem. Titul zůstal v rukou FC Relax Prostějov.

Zbylá dvojice utkání již na nejvyšších pozicích nemohla nic změnit, maximálně Otinovsi šlo o uhájení čtvrtého místa před prostějovskou Zavadilkou. S Litrpůlem po brankách Karafiáta, Staňka a Piňose remizovala 3:3, ani bod ji však nakonec nepomohl a po nedělních dohrávkách se na „brambory“ posunula Zavadilka.

Sobotní program zakončil duel toho nejlepšího mezi veterány – souboj prvního s druhým. Hned od úvodní rozehry nabídlo utkání nespočet šancí, rušno bylo především na polovině Beximu. Vinou nepřesného zakončení i povedených momentl obou gólmanů skóre zpočátku nenarůstalo, nakonec přece jen padlo devět branek. Osm z nich do sítě Beximu, což rovnou polovinou zapříčinil Michal Spáčil. Jediný gól Beximu vstřelil Evžen Kučera, celkově nejlepším střelcem se díky osmadvaceti brankám stal Petr Hodulák. Ocenění pro nejlepšího gólmana získal Jaroslav Faltýnek z Relaxu.

„V letošní soutěži veteránů došlo k výrazné obměně mužstev. Po loňské sezoně čtyři mužstva skončila, čtyři nová naběhla. Mělo to ale sportovní úroveň, zapojili se noví hráči a byla to slušná soutěž,“ zhodnotil letošní ročník z pozice organizátora František Kocourek. Kvalita podle něj oproti loňsku opět stoupla, ocenil i dramatičnost až do konce. „O konkrétním pořadí se rozhodlo až na posledním turnaji. Mělo to své načasování, bylo ještě o co hrát a kluci chtěli hrát,“ potěšilo Kocourka. Jako zástupce Relaxu Prostějov ho potěšilo rovněž celkové prvenství, byť nebylo tak suverénní jako o rok dřív. „Loni jsme neztratili žádný bod, letos jsme ztratili za jednu remízu a doufám, že sestupná tendence nebude pokračovat a příští rok nepřijde prohra,“ doplnil s úsměvem.

Tabulka a výsledky zde
Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-