Dobré odpoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Až závěrečný turnaj futsalové ligy veteránů musel rozhodnout o tom, kdo v konečném pořadí obsadí první, druhé a třetí místo. Jisté bylo jen tolik, že  stupně vítězů si mezi sebe rozdělí FC Relax Prostějov, Bexim Paletten a FC Litrpůl.

Nejvýhodnější pozici před posledními dvěma zápasy měl prostějovský Relax, jenž disponoval čtyřbodovým náskokem na Bexim a šestibodovým na Litrpůl. Hned úvodní duel mezi Litrpůlem a Beximem tak mohl určit vítěze. Přesně v tomto duchu se velmi rychle ujal Litrpůl díky Frýbortovi vedení, ale dlouho mu nevydrželo. Bexim nejprve vyrovnal zpoza brankoviště a obrátil gólem do šatny z trestného kopu.

Litrpůl začal hrát ve druhé patnáctiminutovce vabank, vytáhl se v celé pětici na polovinu Beximu, nastřelil břevno, ale na srovnání i díky několika prvotřídním zákrokům gólmana nedosáhl. Naopak Bexim se trefil ještě dvakrát a navýšil na 5:1. Tento výsledek tak znamenal, že Litrpůl skončí brnzový a Bexim nejhůře stříbrný.

Druhé utkání se stalo jednoznačnou záležitostí nadupaného Relaxu. Otinoves ještě dokázala zareagoval na první branku a Karafiátovou zásluhou vyrovnat, hned po rozehře ovšem opět inkasovala a nakonec schytala debakl 10:1. Drtivá výhra tak mimo jiné rozluštila hádanku, kdo se stane mistrem. Titul zůstal v rukou FC Relax Prostějov.

Zbylá dvojice utkání již na nejvyšších pozicích nemohla nic změnit, maximálně Otinovsi šlo o uhájení čtvrtého místa před prostějovskou Zavadilkou. S Litrpůlem po brankách Karafiáta, Staňka a Piňose remizovala 3:3, ani bod ji však nakonec nepomohl a po nedělních dohrávkách se na „brambory“ posunula Zavadilka.

Sobotní program zakončil duel toho nejlepšího mezi veterány – souboj prvního s druhým. Hned od úvodní rozehry nabídlo utkání nespočet šancí, rušno bylo především na polovině Beximu. Vinou nepřesného zakončení i povedených momentl obou gólmanů skóre zpočátku nenarůstalo, nakonec přece jen padlo devět branek. Osm z nich do sítě Beximu, což rovnou polovinou zapříčinil Michal Spáčil. Jediný gól Beximu vstřelil Evžen Kučera, celkově nejlepším střelcem se díky osmadvaceti brankám stal Petr Hodulák. Ocenění pro nejlepšího gólmana získal Jaroslav Faltýnek z Relaxu.

„V letošní soutěži veteránů došlo k výrazné obměně mužstev. Po loňské sezoně čtyři mužstva skončila, čtyři nová naběhla. Mělo to ale sportovní úroveň, zapojili se noví hráči a byla to slušná soutěž,“ zhodnotil letošní ročník z pozice organizátora František Kocourek. Kvalita podle něj oproti loňsku opět stoupla, ocenil i dramatičnost až do konce. „O konkrétním pořadí se rozhodlo až na posledním turnaji. Mělo to své načasování, bylo ještě o co hrát a kluci chtěli hrát,“ potěšilo Kocourka. Jako zástupce Relaxu Prostějov ho potěšilo rovněž celkové prvenství, byť nebylo tak suverénní jako o rok dřív. „Loni jsme neztratili žádný bod, letos jsme ztratili za jednu remízu a doufám, že sestupná tendence nebude pokračovat a příští rok nepřijde prohra,“ doplnil s úsměvem.

Tabulka a výsledky zde
Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments