Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

futsal ilustracniPomalu vrcholí futsalové boje, většina hráčů již plní povinnosti v klubech a mají za sebou ať už několik tréninkových jednotek, soustředění či přípravná utkání. Přesto zbývá pár posledních zápasů, abychom se dozvěděli, kdo se pro letošek bude těšit z titulu a kdo se bude radovat z postupu mezi okresní elitu. Také kraj měl na pořadu svůj další turnaj, hraném v Kostelci na Hané.

V nejvyšší okresní soutěži se po delší pauze představili hráči Griffins, kteří díky předchozímu průběhu mohou už jen společně s Relaxem „B“ zasáhnout do bojů o titul. Dosavadní neporazitelnost prvně jmenovaných však ukončil Mechechelen. Vedení 3:0 vypadalo na jednoznačný propadák letošního vítěze poháru, během několika minut v druhé půli se však skóre otočilo zásluhou čtyř přesných zásahů. Tím se ale brankostroj nezastavil, hráči Mechechelenu se trefili ještě dvakrát a nakonec dovedli utkání do vítězného konce, čímž značně zkomplikovali Griffinům cestu za titulem. Ti se ve druhém utkání, které stejně tak přineslo spoustu branek, již radovali z vítězství a před vzájemným zápasem s vedoucím celkem stále živí šanci na post nejvyšší. Na druhé místo se po tomto turnaji dostal několikrát zmiňovaný Mechechelen, který už má všechna utkání odehraná a nemůže tak do zbývajícího průběhu zasáhnout. O víkendu se tedy můžeme těšit na pravděpodobně nejdůležitější  zápas letošního ročníku futsalu mezi vedoucím Relaxem „B“ a SK Griffins 98. Pro neporazitelnost v nedělním turnaji si mimo jiné dolétli prostějovští „Andělé“ a Jiřina Prostějov.

Druhou třídu poznamenala opět kontumace týmů, jenž se nedostavily ke svým zápasům. Díky tomu si zadarmo k bodům přišla některá mužstva, další se o body musela srdnatě poprat. Nejlépe si v tomto ohledu vedlo Vyprahlo Konice, díky dosavadní neporazitelnosti vévodí tabulce a má blízko k udržení působnosti v nejvyšší okresní soutěži i v příštím roce. Za Konicí se postupových ambicí drží Zdětín, Brodek u Prostějova či Sexmeralda. Na druhém pólu se krčí rezerva Zavadilky za zklamáním nadstavbové části Vrchoslavicemi, které se již podruhé nedostavily k turnaji.

I na nejnižší frontě se bojovalo. Nejvíce bodů si vyválčilo mužstvo Menphis, díky čemuž se také usídlilo na čele tabulky. Naopak slepými náboji v letošním ročníku střílí bojovníci Kulcaa Prostějov, kteří si nedokázali v dosavadním průběhu nadstavbové části ani jednou zvítězit.

V Kostelci na Hané jsme byli svědky krajského přeboru ve futsale, kde i prostějovský region má svá dvě želízka v ohni. Na Hané se mimo nich objevila Česká Ves a rezerva Gamaspolu Jeseník. Několikanásobný mistr krajského přeboru Relax Prostějov si poradil s oběma soupeři a drží průběžně druhou příčku za vedoucí Deltou Šumperk „B“. To Grác Team Plumlov je na tom o poznání hůře. Okupuje poslední pozici v tabulce, body nepřidal ani v Kostelci, když oba zápasy jednoznačně prohrál. Před posledními dvěma zápasy tak má pozici zcela jasnou. Relax si v cestě za obhajobou titulu bude muset poradit ve vzájemném souboji s lídrem soutěže a doufat, že zaváhá i v dalším zápase.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments