Dobrý podvečer, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

futsal ilustracniPomalu vrcholí futsalové boje, většina hráčů již plní povinnosti v klubech a mají za sebou ať už několik tréninkových jednotek, soustředění či přípravná utkání. Přesto zbývá pár posledních zápasů, abychom se dozvěděli, kdo se pro letošek bude těšit z titulu a kdo se bude radovat z postupu mezi okresní elitu. Také kraj měl na pořadu svůj další turnaj, hraném v Kostelci na Hané.

V nejvyšší okresní soutěži se po delší pauze představili hráči Griffins, kteří díky předchozímu průběhu mohou už jen společně s Relaxem „B“ zasáhnout do bojů o titul. Dosavadní neporazitelnost prvně jmenovaných však ukončil Mechechelen. Vedení 3:0 vypadalo na jednoznačný propadák letošního vítěze poháru, během několika minut v druhé půli se však skóre otočilo zásluhou čtyř přesných zásahů. Tím se ale brankostroj nezastavil, hráči Mechechelenu se trefili ještě dvakrát a nakonec dovedli utkání do vítězného konce, čímž značně zkomplikovali Griffinům cestu za titulem. Ti se ve druhém utkání, které stejně tak přineslo spoustu branek, již radovali z vítězství a před vzájemným zápasem s vedoucím celkem stále živí šanci na post nejvyšší. Na druhé místo se po tomto turnaji dostal několikrát zmiňovaný Mechechelen, který už má všechna utkání odehraná a nemůže tak do zbývajícího průběhu zasáhnout. O víkendu se tedy můžeme těšit na pravděpodobně nejdůležitější  zápas letošního ročníku futsalu mezi vedoucím Relaxem „B“ a SK Griffins 98. Pro neporazitelnost v nedělním turnaji si mimo jiné dolétli prostějovští „Andělé“ a Jiřina Prostějov.

Druhou třídu poznamenala opět kontumace týmů, jenž se nedostavily ke svým zápasům. Díky tomu si zadarmo k bodům přišla některá mužstva, další se o body musela srdnatě poprat. Nejlépe si v tomto ohledu vedlo Vyprahlo Konice, díky dosavadní neporazitelnosti vévodí tabulce a má blízko k udržení působnosti v nejvyšší okresní soutěži i v příštím roce. Za Konicí se postupových ambicí drží Zdětín, Brodek u Prostějova či Sexmeralda. Na druhém pólu se krčí rezerva Zavadilky za zklamáním nadstavbové části Vrchoslavicemi, které se již podruhé nedostavily k turnaji.

I na nejnižší frontě se bojovalo. Nejvíce bodů si vyválčilo mužstvo Menphis, díky čemuž se také usídlilo na čele tabulky. Naopak slepými náboji v letošním ročníku střílí bojovníci Kulcaa Prostějov, kteří si nedokázali v dosavadním průběhu nadstavbové části ani jednou zvítězit.

V Kostelci na Hané jsme byli svědky krajského přeboru ve futsale, kde i prostějovský region má svá dvě želízka v ohni. Na Hané se mimo nich objevila Česká Ves a rezerva Gamaspolu Jeseník. Několikanásobný mistr krajského přeboru Relax Prostějov si poradil s oběma soupeři a drží průběžně druhou příčku za vedoucí Deltou Šumperk „B“. To Grác Team Plumlov je na tom o poznání hůře. Okupuje poslední pozici v tabulce, body nepřidal ani v Kostelci, když oba zápasy jednoznačně prohrál. Před posledními dvěma zápasy tak má pozici zcela jasnou. Relax si v cestě za obhajobou titulu bude muset poradit ve vzájemném souboji s lídrem soutěže a doufat, že zaváhá i v dalším zápase.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-