Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

futsal ilustracniPomalu vrcholí futsalové boje, většina hráčů již plní povinnosti v klubech a mají za sebou ať už několik tréninkových jednotek, soustředění či přípravná utkání. Přesto zbývá pár posledních zápasů, abychom se dozvěděli, kdo se pro letošek bude těšit z titulu a kdo se bude radovat z postupu mezi okresní elitu. Také kraj měl na pořadu svůj další turnaj, hraném v Kostelci na Hané.

V nejvyšší okresní soutěži se po delší pauze představili hráči Griffins, kteří díky předchozímu průběhu mohou už jen společně s Relaxem „B“ zasáhnout do bojů o titul. Dosavadní neporazitelnost prvně jmenovaných však ukončil Mechechelen. Vedení 3:0 vypadalo na jednoznačný propadák letošního vítěze poháru, během několika minut v druhé půli se však skóre otočilo zásluhou čtyř přesných zásahů. Tím se ale brankostroj nezastavil, hráči Mechechelenu se trefili ještě dvakrát a nakonec dovedli utkání do vítězného konce, čímž značně zkomplikovali Griffinům cestu za titulem. Ti se ve druhém utkání, které stejně tak přineslo spoustu branek, již radovali z vítězství a před vzájemným zápasem s vedoucím celkem stále živí šanci na post nejvyšší. Na druhé místo se po tomto turnaji dostal několikrát zmiňovaný Mechechelen, který už má všechna utkání odehraná a nemůže tak do zbývajícího průběhu zasáhnout. O víkendu se tedy můžeme těšit na pravděpodobně nejdůležitější  zápas letošního ročníku futsalu mezi vedoucím Relaxem „B“ a SK Griffins 98. Pro neporazitelnost v nedělním turnaji si mimo jiné dolétli prostějovští „Andělé“ a Jiřina Prostějov.

Druhou třídu poznamenala opět kontumace týmů, jenž se nedostavily ke svým zápasům. Díky tomu si zadarmo k bodům přišla některá mužstva, další se o body musela srdnatě poprat. Nejlépe si v tomto ohledu vedlo Vyprahlo Konice, díky dosavadní neporazitelnosti vévodí tabulce a má blízko k udržení působnosti v nejvyšší okresní soutěži i v příštím roce. Za Konicí se postupových ambicí drží Zdětín, Brodek u Prostějova či Sexmeralda. Na druhém pólu se krčí rezerva Zavadilky za zklamáním nadstavbové části Vrchoslavicemi, které se již podruhé nedostavily k turnaji.

I na nejnižší frontě se bojovalo. Nejvíce bodů si vyválčilo mužstvo Menphis, díky čemuž se také usídlilo na čele tabulky. Naopak slepými náboji v letošním ročníku střílí bojovníci Kulcaa Prostějov, kteří si nedokázali v dosavadním průběhu nadstavbové části ani jednou zvítězit.

V Kostelci na Hané jsme byli svědky krajského přeboru ve futsale, kde i prostějovský region má svá dvě želízka v ohni. Na Hané se mimo nich objevila Česká Ves a rezerva Gamaspolu Jeseník. Několikanásobný mistr krajského přeboru Relax Prostějov si poradil s oběma soupeři a drží průběžně druhou příčku za vedoucí Deltou Šumperk „B“. To Grác Team Plumlov je na tom o poznání hůře. Okupuje poslední pozici v tabulce, body nepřidal ani v Kostelci, když oba zápasy jednoznačně prohrál. Před posledními dvěma zápasy tak má pozici zcela jasnou. Relax si v cestě za obhajobou titulu bude muset poradit ve vzájemném souboji s lídrem soutěže a doufat, že zaváhá i v dalším zápase.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments