Příjemnou noc, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE V letošním roce největší turnaj v malé kopané na Prostějovsku tohoto roku? Jednoznačně Metle Cup 2017! Do Otaslavic na druhý ročník progresivní akce se přihlásilo patnáct mužstev, všechna skutečně dorazila a číselně symbolicky v sobotu 15. července svedla na tamním fotbalovém hřišti líté boje dost vysoké úrovně. Vítězně z nich vzešel tým Držovic především díky výbornému závěru. PROSTĚJOVSKÝ Večerník sledoval celé klání pěkně zblízka.

Při loňské premiéře otaslavickým pořadatelům avizovalo účast dvanáct celků, z nichž ale nakonec přijelo pouze devět. Tentokrát při ještě početnějším startovním poli (15 týmů) žádný takový odpad nenastal. „Chybami se člověk učí. Na rozdíl od minulého roku jsme letos zvolili zaplacení startovného předem, což přihlášené mančafty určitě víc motivovalo, aby u nás opravdu hrály. Uhrazené peníze nechtěl nikdo nechat propadnout,“ pousmál se Pavel Skalický, jeden z početného štábu organizátorů Metle Cupu.

Ten zažívá boom na rozdíl od Krumsínského Haná Cupu, Bedihošť Cupu či Veteran Cupu Vícov, jejichž letošní ročníky se z různých důvodů (hlavně pro nezájem o účast) vůbec neuskutečnily. „Proč se nám naopak daří? To fakt nevím, ale je možné, že hraje roli, kolik se nás o přípravy turnaje stará. Tvoříme s klukama vícečlenný tým, každý osloví své kamarády nebo známé a často zásluhou těchto osobních kontaktů se podařilo zajistit patnáct kolektivů. Což sice není žádný enormní počet, ovšem na druhou stranu ani ne nízký. V současnosti jde o maximum, co bychom sami chtěli,“ vysvětlil Skalický.

Samotný průběh klání byl velice zajímavý, dramatický i plný překvapení, jak je u podobných jednorázových podniků zvykem. Základní část proběhla ve třech skupinách po pěti družstvech, přičemž do play-off postoupily dva první z každé grupy plus dva s lepší bilancí na třetích místech. Áčko suverénně ovládli obhájci trofeje Pobřeží Kocoviny, čtvrtfinále si zajistily ještě výběry Držovic a Chop Pot. Naopak těsně ostrouhal rovněž šestibodový Brodek u Prostějova.

Ještě o něco vyrovnanější bitvy přineslo béčko, kde devět získaných bodů zajistilo prvenství domácím Otaslavicím. I tady se radovali rovněž druhý a třetí v pořadí, tedy AC Roma „A“ a Kobra. Smutek naproti tomu zavládl u Plumlova, ačkoliv byl na tom o skóre lépe než dva postupující z áčka. Leč ke své smůle skončil až čtvrtý. Nejvíc vyrovnaně pak vyzněla skupina C, v níž vítěze a posledního dělily pouhé tři bodíky! Načež prošli dál Kohouti s Plzeňkou, zatímco své vystoupení ukončily s minimální ztrátou Litrpool (loni stříbrný), AC Roma B i Smržice.

Ze čtyř čtvrtfinálových duelů přinesl obří drama jediný, kterým bylo opakování loňského utkání o bronz. A stejně jako před rokem osvědčil pevnější nervy soubor Chop Pot, když udolal reprezentanty pořádajícího oddílu TJ Sokol Otaslavice o fous 2:1. Silná Plzeňka vyškolila AC Roma 5:1, úřadující držitelé trofeje Pobřeží Kocoviny neměli vážnější starosti s Kobrou 5:2 a Držovice rozjely svou impozantní pouť vyřazovací fází překonáním Kohoutů 3:1.

S blížícím se koncem akce přitom rostla jak kvalita jednotlivých střetnutí, tak jejich vyhecovanost. „Je pravda, že některé zápasy byly ostřejší a rozhodčí museli udělit několik červených karet v zájmu udržení pořádku na hřišti. Nic ale nepřesáhlo únosnou mez a podstatné je, že turnaj proběhl vcelku hladce, bez větších problémů a myslím, že na poměrně vysoké úrovni. Všechny zúčastněné týmy měly ve svém středu fotbalisty hrající oficiální soutěže a řada z nich působí v dost kvalitních oddílech. Myslím, že jako pořadatelé můžeme být s druhým ročníkem Metle Cupu spokojeni a děkujeme všem, kteří se na jeho zdárném uskutečnění podíleli,“ zdůraznil Pavel Skalický za celý organizační štáb.

Pokud se vrátíme k vyvrcholení bojů na krásném otaslavickém trávníku, v semifinále si ekipa nesoucí nezvyklý název Chop Pot zopakovala drama z předchozího kola, leč s opačným výsledkovým vyzněním. Jasným poměrem 2:1 totiž uspěla Plzeňka. Ve druhém semifinálovém mači naopak nebylo co řešit a pohodu hýřící Držovice nečekaně vypráskaly obhájce zlata Pobřeží Kocoviny 5:0! Ansámbl tvořený fotbalisty Dobromilic si náladu spravil v utkání o třetí příčku, kde zdolal Chop Pot složený z hráčů 1.SK Prostějov, Čechovic i Otaslavic výsledkem 3:1. Načež v závěrečném finále předvedly rozjeté Držovice další působivou demolici a Plzeňka v sestavě s prostějovskými plejery nenašla žádnou protizbraň. Metle Cup 2017 tudíž poznal svého překvapivě suverénního triumfátora!

„Skoro všichni pocházíme z Držovic, žádné podobné turnaje v malé kopané však neobjíždíme. Na tenhle jsme se dali dohromady poté, co mi zavolal jeden z hlavních pořadatelů Michal Kaláb, že mu vypadla dvě mužstva a jestli nechceme přijet. Tak jsme sestavili mančaft a nakonec vyhráli. Což jsme určitě nečekali, chtěli jsme aspoň postup ze skupiny. To se povedlo a pak se nám s každým dalším utkáním víc a víc dařilo. Máme samozřejmě velkou radost, protože konkurence se sem sjela velice dobrá a bylo tady několik fakt silných týmů, kvalitní úroveň,“ shrnul Petr Krčmář, kapitán držovické ekipy. Ta letošním Otaslavicím kralovala v následující sestavě: David Pokorný, Petr Krčmář, Petr Zahradníček, Marcel Zabloudil, Michal Štěpánek, Marek Valenta, Václav Maška a Michal Vymazal.


výsledkový servis metle cup 2017 v otaslavicích

Základní skupina A
Pobřeží Kocoviny – Držovice 3:2, - Chop Pot 6:1, - Brodek u Prostějova 3:2, - Otaslavice B 6:5.
Držovice – Chop Pot 6:1, - Brodek u Prostějova 1:2, - Otaslavice B 8:0.
Chop Pot – Brodek u Prostějova 5:1, - Otaslavice B 10:1.
Brodek u Prostějova – Otaslavice B 7:0.
1. P. Kocoviny 4 0 0 18:10 12
2. Držovice 2 0 2 17:6 6
3. Chop Pot 2 0 2 17:14 6
4. Brodek u Pv 2 0 2 12:9 6
5. Otaslavice „B“ 0 0 4 6:31 0
Základní skupina B
Otaslavice A – AC Roma A 3:1, - Kobra 4:5, - Plumlov 4:3, - Šunka sýr 8:1.
AC Roma A – Kobra 1:1, - Plumlov 2:0, - Šunka sýr 7:2.
Kobra – Plumlov 0:5, - Šunka sýr 3:2.
Plumlov – Šunka sýr 4:2.
1. Otaslavice „A“ 3 0 1 19:10 9
2. AC Roma „A“ 2 1 1 11:6 7
3. Kobra 2 1 1 9:12 7
4. Plumlov 2 0 2 12:8 6
5. Šunka sýr 0 0 4 7:22 0
Základní skupina C
Kohouti – Plzeňka 2:4, - Litrpool 3:2, - AC Roma B 1:0, - Smržice B 2:2.
Plzeňka – Litrpool 0:1, - AC Roma B 5:2, - Smržice B 1:4.
Litrpool – AC Roma B 2:3, - Smržice B 2:0.
AC Roma B – Smržice B 4:1.
1. Kohouti 2 1 1 8:8 7
2. Plzeňka 2 0 2 10:9 6
3. Litrpool 2 0 2 7:6 6
4. AC Roma „B“ 2 0 2 9:9 6
5. Smržice „B“ 1 1 2 7:9 4
Čtvrtfinále: Otaslavice „A“ - Chop Pot 1:2, AC Roma A – Plzeňka 1:5, Kohouti – Držovice 1:3, Pobřeží Kocoviny – Kobra 5:2.
Semifinále: Chop Pot - Plzeňka 1:2, Držovice – Pobřeží Kocoviny 5:0.
O 3. místo: Chop Pot – Pobřeží Kocoviny 1:3.
Finále: Držovice – Plzeňka 5:0.
Nejlepší střelec: Petr Zahradníček (Držovice) 11 gólů
Nejlepší brankář: David Pokorný (Držovice)
Cena fair play: tým Otaslavice „B“
Rozhodčí: Krátký starší, Krátký mladší, Weisser, Antoníček

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments