Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 hana_cup_otvirakFOTOGALERIE: Když byl v roce 1997 poprvé uspořádán Haná Cup (stalo se tak ještě v Prostějově - pozn.red), asi těžko si kdokoliv dokázal představit, jakou cestu tento turnaj v následujících letech urazí. Leč stalo se. Po přesunutí do Krumsína a následnému zakotvení pod hlavičkou místní Tělovýchovné jednoty se z něj postupně stala největší, nejprestižnější i nejrespektovanější akce svého druhu na Prostějovsku. Ostatně bez jediné přestávky pokračuje klání ekonomicky těžkými časy až do současnosti. O předminulém víkendu se konal už poosmnácté a PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který byl i letos mediální partner, jakožto je tomu tak od samého vzniku turnaje, se za průběhem ohlíží...

„Letošní ročník považuji za jednoznačně nejkvalitnější v jeho osmnáctileté historii. Přijely v podstatě všechny silné mančafty, které se pravidelně účastní, a chyběla naopak řada těch slabších. Díky tomu byl ve většině zápasů k vidění super fotbal. Také jsem rád, že se nám znovu povedlo vše zvládnout po organizační stránce, za což patří velké poděkování výboru TJ Krumsín i celému pořadatelskému štábu, který čítá okolo padesáti lidí dělajících vše bez nároku na jakýkoliv honorář. Z výsledkového hlediska mě překvapilo brzké vypadnutí Jiřiny Prostějov a další postup AC ROMA do čtvrtfinále, hodně dobře si vzhledem k vyššímu věkovému průměru vedla Choceň. Co jsem naopak očekával, to bylo vítězství Brodku u Prostějova, který má opravdu velice silný mančaft a tipoval jsem je na obhajobu, což dokázali,“ shrnul své hlavní dojmy ředitel Haná Cupu Martin Ošťádal.
Letos do Krumsína dorazilo čtyřicet mužstev, zatímco v kvantitativně zlaté éře před několika lety jich na tamním hřišti bojovalo až šedesát. „Vysoký počet týmů má také něco do sebe, ale já osobně dávám přednost spíše vyšší kvalitě. Rozhodující je, kolik celků se přihlásí, a pokud je jich okolo čtyřiceti, nemá smysl za každou cenu shánět další. Lepší je zůstat u nižšího množství, které je však na poměry našeho okresu v porovnání s jinými turnaji pořád hodně široké. Při takovém startovním poli ubude fotbalově slabších utkání, naopak se hraje víc skutečně dobrých zápasů a to je podle mě pro všechny včetně diváků lepší,“ uvažoval Ošťádal.
Pořadatelsky zvládá Haná Cup se svou partou každoročně na jedničku, letošek nebyl žádnou výjimkou. „Od začátku to dělají v podstatě stejní lidé, kteří to dělat chtějí, baví nás to a nemáme z toho žádné peníze. Jde nám čistě o sport, o dobrý pocit a o to, aby v Krumsíně mohl fungovat fotbal i s celým zdejším areálem. Jestliže se to opravdu daří, tím větší radost všichni máme. Jak už jsem řekl, celý organizační štáb od prvního do posledního člověka zaslouží velké poděkování, stejně jako paní senátorka Božena Sekaninová, představitelé obce Krumsín a všichni další partneři za podporu, kterou našemu turnaji dávají,“ zdůraznil Ošťádal.
28 hana_cup_sponzoriJe vůbec co zlepšovat? „Tak to asi jde vždycky ve všem, ale my jsme po pravdě spokojení s takovou podobou Haná Cupu, jakou v posledních letech má. Zvažovali jsme zavlažování hřiště, o což se nám tentokrát postaralo počasí, některé hlasy třeba zmiňují možnost bohatšího doprovodného programu. Jinde třeba jdou touhle cestou, ovšem my tradičně děláme sobotní večerní koncert se zábavou a to nám fakt stačí. Zdejší turnaj totiž je hlavně o sportu, má svou prestiž i kvalitu a mě osobně nejvíc těší, jak moc sem jezdí skutečně dobrých fotbalistů tvořících výborné mančafty,“ zmínil hlavní organizátor.
Krumsínské klání tak díky zodpovědnému přístupu, pořadatelské obětavosti i vytrvalosti překlenulo též nelehkou dobu globální finanční krize a již osmnáct let stále jede dál. „Dá se říct, že jsem na náš turnaj hrdý. Daří se držet z minulých let vysoko nastavenou laťku, všichni máme pořád ten potřebný zápal a díky tomu se pořadatelsky blížíme k dvacátému ročníku, což je na dnešní dobu myslím solidní počin,“ spokojeně konstatoval Martin Ošťádal, aby své povídání zakončil trochu odlehčeným dovětkem: „O tom, že jsme za ty dlouhé roky taková jedna soudržná rodina, svědčí například skutečnost, že když je potřeba, tak i paní senátorka nebo naši největší sponzoři klidně jdou a sbírají v areálu odpadky. Což se v současnosti jinde příliš nevidí a právě tenhle příklad podle mě vystihuje podstatu úspěšnosti Krumsínského Haná Cupu.“
Nelze než souhlasit. Tak za rok u devatenáctého ročníku na viděnou!
Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments