Dobrý večer, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 hana_cup_otvirakFOTOGALERIE: Když byl v roce 1997 poprvé uspořádán Haná Cup (stalo se tak ještě v Prostějově - pozn.red), asi těžko si kdokoliv dokázal představit, jakou cestu tento turnaj v následujících letech urazí. Leč stalo se. Po přesunutí do Krumsína a následnému zakotvení pod hlavičkou místní Tělovýchovné jednoty se z něj postupně stala největší, nejprestižnější i nejrespektovanější akce svého druhu na Prostějovsku. Ostatně bez jediné přestávky pokračuje klání ekonomicky těžkými časy až do současnosti. O předminulém víkendu se konal už poosmnácté a PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který byl i letos mediální partner, jakožto je tomu tak od samého vzniku turnaje, se za průběhem ohlíží...

„Letošní ročník považuji za jednoznačně nejkvalitnější v jeho osmnáctileté historii. Přijely v podstatě všechny silné mančafty, které se pravidelně účastní, a chyběla naopak řada těch slabších. Díky tomu byl ve většině zápasů k vidění super fotbal. Také jsem rád, že se nám znovu povedlo vše zvládnout po organizační stránce, za což patří velké poděkování výboru TJ Krumsín i celému pořadatelskému štábu, který čítá okolo padesáti lidí dělajících vše bez nároku na jakýkoliv honorář. Z výsledkového hlediska mě překvapilo brzké vypadnutí Jiřiny Prostějov a další postup AC ROMA do čtvrtfinále, hodně dobře si vzhledem k vyššímu věkovému průměru vedla Choceň. Co jsem naopak očekával, to bylo vítězství Brodku u Prostějova, který má opravdu velice silný mančaft a tipoval jsem je na obhajobu, což dokázali,“ shrnul své hlavní dojmy ředitel Haná Cupu Martin Ošťádal.
Letos do Krumsína dorazilo čtyřicet mužstev, zatímco v kvantitativně zlaté éře před několika lety jich na tamním hřišti bojovalo až šedesát. „Vysoký počet týmů má také něco do sebe, ale já osobně dávám přednost spíše vyšší kvalitě. Rozhodující je, kolik celků se přihlásí, a pokud je jich okolo čtyřiceti, nemá smysl za každou cenu shánět další. Lepší je zůstat u nižšího množství, které je však na poměry našeho okresu v porovnání s jinými turnaji pořád hodně široké. Při takovém startovním poli ubude fotbalově slabších utkání, naopak se hraje víc skutečně dobrých zápasů a to je podle mě pro všechny včetně diváků lepší,“ uvažoval Ošťádal.
Pořadatelsky zvládá Haná Cup se svou partou každoročně na jedničku, letošek nebyl žádnou výjimkou. „Od začátku to dělají v podstatě stejní lidé, kteří to dělat chtějí, baví nás to a nemáme z toho žádné peníze. Jde nám čistě o sport, o dobrý pocit a o to, aby v Krumsíně mohl fungovat fotbal i s celým zdejším areálem. Jestliže se to opravdu daří, tím větší radost všichni máme. Jak už jsem řekl, celý organizační štáb od prvního do posledního člověka zaslouží velké poděkování, stejně jako paní senátorka Božena Sekaninová, představitelé obce Krumsín a všichni další partneři za podporu, kterou našemu turnaji dávají,“ zdůraznil Ošťádal.
28 hana_cup_sponzoriJe vůbec co zlepšovat? „Tak to asi jde vždycky ve všem, ale my jsme po pravdě spokojení s takovou podobou Haná Cupu, jakou v posledních letech má. Zvažovali jsme zavlažování hřiště, o což se nám tentokrát postaralo počasí, některé hlasy třeba zmiňují možnost bohatšího doprovodného programu. Jinde třeba jdou touhle cestou, ovšem my tradičně děláme sobotní večerní koncert se zábavou a to nám fakt stačí. Zdejší turnaj totiž je hlavně o sportu, má svou prestiž i kvalitu a mě osobně nejvíc těší, jak moc sem jezdí skutečně dobrých fotbalistů tvořících výborné mančafty,“ zmínil hlavní organizátor.
Krumsínské klání tak díky zodpovědnému přístupu, pořadatelské obětavosti i vytrvalosti překlenulo též nelehkou dobu globální finanční krize a již osmnáct let stále jede dál. „Dá se říct, že jsem na náš turnaj hrdý. Daří se držet z minulých let vysoko nastavenou laťku, všichni máme pořád ten potřebný zápal a díky tomu se pořadatelsky blížíme k dvacátému ročníku, což je na dnešní dobu myslím solidní počin,“ spokojeně konstatoval Martin Ošťádal, aby své povídání zakončil trochu odlehčeným dovětkem: „O tom, že jsme za ty dlouhé roky taková jedna soudržná rodina, svědčí například skutečnost, že když je potřeba, tak i paní senátorka nebo naši největší sponzoři klidně jdou a sbírají v areálu odpadky. Což se v současnosti jinde příliš nevidí a právě tenhle příklad podle mě vystihuje podstatu úspěšnosti Krumsínského Haná Cupu.“
Nelze než souhlasit. Tak za rok u devatenáctého ročníku na viděnou!
Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments