Dobrý večer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 malakopana_vrbatkyJiž poosmé se vyznavači malé kopané setkali o předposledním červencovém víkendu ve Vrbátkách, aby se zúčastnili turnaje Copa Vrbátky 2014. Zatímco v předešlých letech se jednalo o dvoudenní klání, kdy se v sobotu odehrály základní skupiny a v neděli pak boje o konečná umístění, letos stihli pořadatelé i hráči vše za jediný den. A nejvíce se vedlo Mumulandu, jenž ve finále ani jednou neinkasoval.

Deset týmů z Prostějovska a Olomoucka rozdělili organizátoři do dvou pětičlenných skupin, z nichž si postup dál zajistili vždy čtyři nejlepší. Ve skupině „A“ nebylo pochyb o prvním místě pro Techniku/Rychlost, ta zvládla každý zápas minimálně o tři góly lépe než soupeř.

Druhé Vrbátky zaváhaly pouze s vítězem, o pořadí na třetím a čtvrtém místě rozhodlo ve prospěch družstva Šiz Hokejky lepší skóre, neboť duel se Šumperáky skončil nerozhodně a oba výběry ještě zdolaly poslední Ahold.

To skupina „B“ byla o poznání vyrovnanější a dramatičtější. Vedoucí trojice získala shodně devět bodů, když se vzájemně porazila a zvládla i duely proti zbytku. Nejlépe z této bilance vyšel DDsport Dubany, v závěsu měl Mumuland a Hokejky. Jako poslední prošel do vyřazovacích bojů BRC, naopak Přátelé žehu se čtyřmi porážkami rozloučili.

Poté přišel na řadu klasický turnajový pavouk. Technika/Rychlost ve čtvrtfinále nezaváhala s BRC, obdobně si vedl vítěz druhé skupiny DDsport, jenž zdolal 5:0 Šumperáky. Dále Mumuland po výhře nad Šiz Hokejkami, naopak „obyčejné“ Hokejky si po napínavém penaltovém rozstřelu poradily s domácími.

Semifinále tak svedlo dohromady Techniku/Rychlost s Mumulandem a Hokejky s DDsport, lépe z těchto soubojů vzešly druhé jmenované týmy. Technika/Rychlost si spravila chuť alespoň v boji o třetí místo, ten zvládla na penalty. Naopak finále bylo jednoznačnou záležitostí a v repríze skupinového souboje si i napodruhé poradil Mumuland s DDsport, tentokrát v poměru 3:0.

„Turnaj, jak již je u nás tradicí, měl vysokou úroveň a kvalitu. Jak z fotbalového hlediska, tak i organizátorského. A to díky dobrému zázemí vrbáteckého areálu i několikaletým zkušenostem organizátorů. Celkově se zúčastnilo na osmdesát sportovců a přišlo se podívat padesát až sedmdesát diváků,“ hodnotil akci místopředseda FK Vrbátky Petr Slamenec.

Stále ještě aktivní fotbalista si pochvaloval vydařené počasí i hladký průběh akce, nový formát turnaje se setkal i s kladnými ohlasy mezi zúčastněnými. „Jednodenní turnaj je pro nás to pravé ořechové a příští ročník bude opět jednodenní, s herním systémem dle letošního ročníku. Velké poděkování patří také sponzorům, bez kterých by turnaj neměl takovou úroveň, jakou měl,“ zmínil s tím, že na celodenní občerstvení z grilu a udírny navázala po vyhlášení výsledku večerní taneční zábava.


Výsledky Copa Vrbátky:

Skupina „A“: 1. Technika/Rychlost 12 bodů/skóre 16:1 (- Vrbátky 3:0, - Hokejky 4:0, - Šumperáci 5:1, - Ahold 4:0), 2. FK Vrbátky 9/10:5 (- Hokejky 5:2, - Šumperáci 4:0, - Ahold 1:0), 3. Šiz Hokejky 4/6:12 (- Šumperáci 2:2, - Ahold 2:1), 4. Šumperáci 4/5:11 (- Ahold 2:0), 5. Ahold 0/1:9.

Skupina „B“: 1. SK DDsport Dubany 9/12:2 (- Mumuland 0:1, - Hokejky 2:0, - BRC 4:1, - Přátelé žehu 6:0), 2. Mumuland 9/10:2 (- Hokejky 0:1, - BRC 3:0, - Přátelé žehu 7:0), 3. Hokejky 9/9:3 (- BRC 4:0, - Přátelé žehu 5:1), 4. BRC 3/5:10 (- Přátelé žehu 3:1), 5. Přátelé žehu 0/2:21.

O 3. místo: Technika/Rychlost – Hokejky 0:0, na penalty 3:2.

Finále: Mumuland – SK DDsport Dubany 3:0.

Konečné pořadí:

1. Mumuland, 2. SK DDsport Dubany, 3. Hokejky, 4. Technika/Rychlost, 5.-8. FK Vrbátky, BRC, Šumperáci, Šiz Hokejky, 9.-10. Ahold, Přátelé žehu.

Nejlepší střelec: Pavel Pluskal (Mumuland) – 6 branek

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments