Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 malakopana_vrbatkyJiž poosmé se vyznavači malé kopané setkali o předposledním červencovém víkendu ve Vrbátkách, aby se zúčastnili turnaje Copa Vrbátky 2014. Zatímco v předešlých letech se jednalo o dvoudenní klání, kdy se v sobotu odehrály základní skupiny a v neděli pak boje o konečná umístění, letos stihli pořadatelé i hráči vše za jediný den. A nejvíce se vedlo Mumulandu, jenž ve finále ani jednou neinkasoval.

Deset týmů z Prostějovska a Olomoucka rozdělili organizátoři do dvou pětičlenných skupin, z nichž si postup dál zajistili vždy čtyři nejlepší. Ve skupině „A“ nebylo pochyb o prvním místě pro Techniku/Rychlost, ta zvládla každý zápas minimálně o tři góly lépe než soupeř.

Druhé Vrbátky zaváhaly pouze s vítězem, o pořadí na třetím a čtvrtém místě rozhodlo ve prospěch družstva Šiz Hokejky lepší skóre, neboť duel se Šumperáky skončil nerozhodně a oba výběry ještě zdolaly poslední Ahold.

To skupina „B“ byla o poznání vyrovnanější a dramatičtější. Vedoucí trojice získala shodně devět bodů, když se vzájemně porazila a zvládla i duely proti zbytku. Nejlépe z této bilance vyšel DDsport Dubany, v závěsu měl Mumuland a Hokejky. Jako poslední prošel do vyřazovacích bojů BRC, naopak Přátelé žehu se čtyřmi porážkami rozloučili.

Poté přišel na řadu klasický turnajový pavouk. Technika/Rychlost ve čtvrtfinále nezaváhala s BRC, obdobně si vedl vítěz druhé skupiny DDsport, jenž zdolal 5:0 Šumperáky. Dále Mumuland po výhře nad Šiz Hokejkami, naopak „obyčejné“ Hokejky si po napínavém penaltovém rozstřelu poradily s domácími.

Semifinále tak svedlo dohromady Techniku/Rychlost s Mumulandem a Hokejky s DDsport, lépe z těchto soubojů vzešly druhé jmenované týmy. Technika/Rychlost si spravila chuť alespoň v boji o třetí místo, ten zvládla na penalty. Naopak finále bylo jednoznačnou záležitostí a v repríze skupinového souboje si i napodruhé poradil Mumuland s DDsport, tentokrát v poměru 3:0.

„Turnaj, jak již je u nás tradicí, měl vysokou úroveň a kvalitu. Jak z fotbalového hlediska, tak i organizátorského. A to díky dobrému zázemí vrbáteckého areálu i několikaletým zkušenostem organizátorů. Celkově se zúčastnilo na osmdesát sportovců a přišlo se podívat padesát až sedmdesát diváků,“ hodnotil akci místopředseda FK Vrbátky Petr Slamenec.

Stále ještě aktivní fotbalista si pochvaloval vydařené počasí i hladký průběh akce, nový formát turnaje se setkal i s kladnými ohlasy mezi zúčastněnými. „Jednodenní turnaj je pro nás to pravé ořechové a příští ročník bude opět jednodenní, s herním systémem dle letošního ročníku. Velké poděkování patří také sponzorům, bez kterých by turnaj neměl takovou úroveň, jakou měl,“ zmínil s tím, že na celodenní občerstvení z grilu a udírny navázala po vyhlášení výsledku večerní taneční zábava.


Výsledky Copa Vrbátky:

Skupina „A“: 1. Technika/Rychlost 12 bodů/skóre 16:1 (- Vrbátky 3:0, - Hokejky 4:0, - Šumperáci 5:1, - Ahold 4:0), 2. FK Vrbátky 9/10:5 (- Hokejky 5:2, - Šumperáci 4:0, - Ahold 1:0), 3. Šiz Hokejky 4/6:12 (- Šumperáci 2:2, - Ahold 2:1), 4. Šumperáci 4/5:11 (- Ahold 2:0), 5. Ahold 0/1:9.

Skupina „B“: 1. SK DDsport Dubany 9/12:2 (- Mumuland 0:1, - Hokejky 2:0, - BRC 4:1, - Přátelé žehu 6:0), 2. Mumuland 9/10:2 (- Hokejky 0:1, - BRC 3:0, - Přátelé žehu 7:0), 3. Hokejky 9/9:3 (- BRC 4:0, - Přátelé žehu 5:1), 4. BRC 3/5:10 (- Přátelé žehu 3:1), 5. Přátelé žehu 0/2:21.

O 3. místo: Technika/Rychlost – Hokejky 0:0, na penalty 3:2.

Finále: Mumuland – SK DDsport Dubany 3:0.

Konečné pořadí:

1. Mumuland, 2. SK DDsport Dubany, 3. Hokejky, 4. Technika/Rychlost, 5.-8. FK Vrbátky, BRC, Šumperáci, Šiz Hokejky, 9.-10. Ahold, Přátelé žehu.

Nejlepší střelec: Pavel Pluskal (Mumuland) – 6 branek

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments