Dobrý večer, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 malakopana_vrbatkyJiž poosmé se vyznavači malé kopané setkali o předposledním červencovém víkendu ve Vrbátkách, aby se zúčastnili turnaje Copa Vrbátky 2014. Zatímco v předešlých letech se jednalo o dvoudenní klání, kdy se v sobotu odehrály základní skupiny a v neděli pak boje o konečná umístění, letos stihli pořadatelé i hráči vše za jediný den. A nejvíce se vedlo Mumulandu, jenž ve finále ani jednou neinkasoval.

Deset týmů z Prostějovska a Olomoucka rozdělili organizátoři do dvou pětičlenných skupin, z nichž si postup dál zajistili vždy čtyři nejlepší. Ve skupině „A“ nebylo pochyb o prvním místě pro Techniku/Rychlost, ta zvládla každý zápas minimálně o tři góly lépe než soupeř.

Druhé Vrbátky zaváhaly pouze s vítězem, o pořadí na třetím a čtvrtém místě rozhodlo ve prospěch družstva Šiz Hokejky lepší skóre, neboť duel se Šumperáky skončil nerozhodně a oba výběry ještě zdolaly poslední Ahold.

To skupina „B“ byla o poznání vyrovnanější a dramatičtější. Vedoucí trojice získala shodně devět bodů, když se vzájemně porazila a zvládla i duely proti zbytku. Nejlépe z této bilance vyšel DDsport Dubany, v závěsu měl Mumuland a Hokejky. Jako poslední prošel do vyřazovacích bojů BRC, naopak Přátelé žehu se čtyřmi porážkami rozloučili.

Poté přišel na řadu klasický turnajový pavouk. Technika/Rychlost ve čtvrtfinále nezaváhala s BRC, obdobně si vedl vítěz druhé skupiny DDsport, jenž zdolal 5:0 Šumperáky. Dále Mumuland po výhře nad Šiz Hokejkami, naopak „obyčejné“ Hokejky si po napínavém penaltovém rozstřelu poradily s domácími.

Semifinále tak svedlo dohromady Techniku/Rychlost s Mumulandem a Hokejky s DDsport, lépe z těchto soubojů vzešly druhé jmenované týmy. Technika/Rychlost si spravila chuť alespoň v boji o třetí místo, ten zvládla na penalty. Naopak finále bylo jednoznačnou záležitostí a v repríze skupinového souboje si i napodruhé poradil Mumuland s DDsport, tentokrát v poměru 3:0.

„Turnaj, jak již je u nás tradicí, měl vysokou úroveň a kvalitu. Jak z fotbalového hlediska, tak i organizátorského. A to díky dobrému zázemí vrbáteckého areálu i několikaletým zkušenostem organizátorů. Celkově se zúčastnilo na osmdesát sportovců a přišlo se podívat padesát až sedmdesát diváků,“ hodnotil akci místopředseda FK Vrbátky Petr Slamenec.

Stále ještě aktivní fotbalista si pochvaloval vydařené počasí i hladký průběh akce, nový formát turnaje se setkal i s kladnými ohlasy mezi zúčastněnými. „Jednodenní turnaj je pro nás to pravé ořechové a příští ročník bude opět jednodenní, s herním systémem dle letošního ročníku. Velké poděkování patří také sponzorům, bez kterých by turnaj neměl takovou úroveň, jakou měl,“ zmínil s tím, že na celodenní občerstvení z grilu a udírny navázala po vyhlášení výsledku večerní taneční zábava.


Výsledky Copa Vrbátky:

Skupina „A“: 1. Technika/Rychlost 12 bodů/skóre 16:1 (- Vrbátky 3:0, - Hokejky 4:0, - Šumperáci 5:1, - Ahold 4:0), 2. FK Vrbátky 9/10:5 (- Hokejky 5:2, - Šumperáci 4:0, - Ahold 1:0), 3. Šiz Hokejky 4/6:12 (- Šumperáci 2:2, - Ahold 2:1), 4. Šumperáci 4/5:11 (- Ahold 2:0), 5. Ahold 0/1:9.

Skupina „B“: 1. SK DDsport Dubany 9/12:2 (- Mumuland 0:1, - Hokejky 2:0, - BRC 4:1, - Přátelé žehu 6:0), 2. Mumuland 9/10:2 (- Hokejky 0:1, - BRC 3:0, - Přátelé žehu 7:0), 3. Hokejky 9/9:3 (- BRC 4:0, - Přátelé žehu 5:1), 4. BRC 3/5:10 (- Přátelé žehu 3:1), 5. Přátelé žehu 0/2:21.

O 3. místo: Technika/Rychlost – Hokejky 0:0, na penalty 3:2.

Finále: Mumuland – SK DDsport Dubany 3:0.

Konečné pořadí:

1. Mumuland, 2. SK DDsport Dubany, 3. Hokejky, 4. Technika/Rychlost, 5.-8. FK Vrbátky, BRC, Šumperáci, Šiz Hokejky, 9.-10. Ahold, Přátelé žehu.

Nejlepší střelec: Pavel Pluskal (Mumuland) – 6 branek

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments