Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 koudelkaZáložníkovi Janu Koudelkovi to jde nejen v barvách 1.SK Prostějov ve třetí lize, ale je i velmi úspěšným hráčem malé kopané. V této odnoži velkého fotbalu dosáhl na reprezentační úroveň a na nedávném soustředění národního týmu v českém dubu si vybojoval nominaci na evropský šampionát. Takzvané „Minieuro 2014“ se bude konat už koncem listopadu v Černé Hoře. A Prostějov tam bude mít vyslance!

Třetiligoví fotbalisté mají ve svých řadách reprezentanta. Jan Koudelka, který přišel do „eskáčka“ před startem probíhajícího ročníku na hostování do konce letošního roku z Boskovic a prakticky ihned se vybojoval pevné místo v základní sestavě. Svojí hrou zaujal nejen kouče Juru, ale právem si jej oblíbili i prostějovští příznivci. Nyní se před ním otevírán největší sportovní události kariéry - mistrovství Evropy v malé kopané!

Připomeňme, že malý fotbal se hraje na rozdíl od futsalu s větším míčem, hrací doba je 2 x 30 minut a hráčů je pět do pole plus brankář. Velikost hrací plochy je variabilní v rámci daných mezí, takže je potřeba se připravovat na konkrétním rozměru, na němž se daný turnaj bude konat.

Během soustředění českého „nároďáku“ se v Českém Dubu odehrál turnaj SIMOST Cup, jehož se kromě dvou týmů ČR zúčastnily i reprezentace Slovenska a Německa. Jan Koudelka patřil k nejofenzivnějším hráčům ve všech zápasech a vstřelil čtyři branky. Po zásluze ho tak neminula nominace. „Jsem samozřejmě moc rád, koho by netěšila pozvánka do národní reprezentace. Na turnaj se moc těším,“ komentoval s úsměvem svůj osobní úspěch Koudelka.

Ofenzivní záložník začínal fotbalově v Boskovicích, dorost odehrál v Sigmě Olomouc. Po návratu do Boskovic hrál rok krajský přebor, následovalo hostování v Líšni, která v té době hrála MSFL. Předminulou sezónu si zahrál v Jihlavě Juniorskou ligu a v létě odešel do Zábřehu. Po dvou měsících se však vrátil do Boskovic, kde dohrál podzim, jarní část uplynulé sezóny odehrál v divizním Blansku. V dosavadním průběhu MSFL odehrál Koudelka za Prostějov všech třináct zápasů, přičemž vždy nastoupil v základu, byl osmkrát a odehrál 1086 minut. Dvakrát se radoval ze vstřelené branky a viděl dvě žluté karty.

Šampionátu ve městě Herceg Novi se zúčastní čtyřiadvacet týmů rozdělených do šesti grup po čtyřech. Česká republika byla nasazena do skupiny E, do níž byly přilosovány reprezentace Turecka, Anglie a Španělska. Český tým je papírovým favoritem, ale výkonnost týmů se v poslední době vyrovnává, takže nelze nikoho podcenit. Titul z loňského šampionátu v Řecku obhajuje Rumunsko.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments