Příjemnou noc, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 koudelkaZáložníkovi Janu Koudelkovi to jde nejen v barvách 1.SK Prostějov ve třetí lize, ale je i velmi úspěšným hráčem malé kopané. V této odnoži velkého fotbalu dosáhl na reprezentační úroveň a na nedávném soustředění národního týmu v českém dubu si vybojoval nominaci na evropský šampionát. Takzvané „Minieuro 2014“ se bude konat už koncem listopadu v Černé Hoře. A Prostějov tam bude mít vyslance!

Třetiligoví fotbalisté mají ve svých řadách reprezentanta. Jan Koudelka, který přišel do „eskáčka“ před startem probíhajícího ročníku na hostování do konce letošního roku z Boskovic a prakticky ihned se vybojoval pevné místo v základní sestavě. Svojí hrou zaujal nejen kouče Juru, ale právem si jej oblíbili i prostějovští příznivci. Nyní se před ním otevírán největší sportovní události kariéry - mistrovství Evropy v malé kopané!

Připomeňme, že malý fotbal se hraje na rozdíl od futsalu s větším míčem, hrací doba je 2 x 30 minut a hráčů je pět do pole plus brankář. Velikost hrací plochy je variabilní v rámci daných mezí, takže je potřeba se připravovat na konkrétním rozměru, na němž se daný turnaj bude konat.

Během soustředění českého „nároďáku“ se v Českém Dubu odehrál turnaj SIMOST Cup, jehož se kromě dvou týmů ČR zúčastnily i reprezentace Slovenska a Německa. Jan Koudelka patřil k nejofenzivnějším hráčům ve všech zápasech a vstřelil čtyři branky. Po zásluze ho tak neminula nominace. „Jsem samozřejmě moc rád, koho by netěšila pozvánka do národní reprezentace. Na turnaj se moc těším,“ komentoval s úsměvem svůj osobní úspěch Koudelka.

Ofenzivní záložník začínal fotbalově v Boskovicích, dorost odehrál v Sigmě Olomouc. Po návratu do Boskovic hrál rok krajský přebor, následovalo hostování v Líšni, která v té době hrála MSFL. Předminulou sezónu si zahrál v Jihlavě Juniorskou ligu a v létě odešel do Zábřehu. Po dvou měsících se však vrátil do Boskovic, kde dohrál podzim, jarní část uplynulé sezóny odehrál v divizním Blansku. V dosavadním průběhu MSFL odehrál Koudelka za Prostějov všech třináct zápasů, přičemž vždy nastoupil v základu, byl osmkrát a odehrál 1086 minut. Dvakrát se radoval ze vstřelené branky a viděl dvě žluté karty.

Šampionátu ve městě Herceg Novi se zúčastní čtyřiadvacet týmů rozdělených do šesti grup po čtyřech. Česká republika byla nasazena do skupiny E, do níž byly přilosovány reprezentace Turecka, Anglie a Španělska. Český tým je papírovým favoritem, ale výkonnost týmů se v poslední době vyrovnává, takže nelze nikoho podcenit. Titul z loňského šampionátu v Řecku obhajuje Rumunsko.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments