Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 me spolecnaDalších téměř čtyřicet minut střeleckého trápení a smůly – tak lze jednoduše charakterizovat druhé utkání ve skupině E naší reprezentace s poměrně neškodnými Angličany. Jan Koudelka byl opět jedním z nejaktivnějších hráčů, jehož kvality uznal i manažer reprezantace Luděk Zelenka. Bohužel mu to tam zase nespadlo...

ČR – Anglie 2:0 (0:0)

Branky: 40. Mařík, 40.+1 Fitzel

ČR: Gruber – Turtenwald, Uhlíř, Novák, Mařík, Fitzel – Matyska, Bednář, Grim, Koudelka, Demeter – Kristen, Paděra.

A to se už ve 3. min. skvěle uvolnil jeden na jednoho a nastřelil břevno! Českou svatyni tentokrát strážil Gruber, který měl první ostřejší zákrok až po pěti minutách hry. A hned za dvě minuty chytil tutovku Angličanů! Naši se snažili o častou střelbu i z větších vzdáleností, ale ani Matyska, ani Demeter, ani v posledních sekundách prvního poločasu kapitán Turtenwald po vhazování úspěšní nebyli. To Gruber se ještě vytáhl před Gardenerem, jehož pokus nadvakrát zneškodnil.

Na české kopačky se vkrádala pomalu, ale jistě nervozita z neschopnosti vstřelit gól ani po třech poločasech šampionátu. Demeter ani Koudelka mezi tři tyče nezamířili, v polovině druhé půle Gruber vyrazil střelu Kananiho, zatímco Novák po vhazování hlavičkoval mimo. Sedm minut před koncem Koudelka dokonalou přihrávkou našel na zadní tyči Demetera, ten ale spálil i tuto šanci. A vrcholem všeho byla Koudelkova utěšená střela k levé tyči, míč se od ní ale odrazil podél brankové čáry do autu.

Až nějakých čtyřicet sekund před vypršením 40. minuty našel Novák u pravé tyče Maříka, a protože v malém fotbale neplatí ofsajd, premiérový gól byl na světě. Výsledek pečetil v nastavení střelou z ostrého úhlu Fitzel. Naši si tak uchovali reálnou naději na postup do osmifinále.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments