Dobré odpoledne, dnes je sobota 26.9.2020
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 repre2Po nešťastném semfinálovém vypadnutí s pozdějšími šampióny Rumuny neměli naši borci v souboji o bronz s Německem rozhodně nedostatek motivace. „Rádi bychom samozřejmě přivezli medaili,“ řekl exkluzivně Večerníku prostějovský záložník Jan Koudelka před odjezdem na miniEURO. A taky že přivezou! Němce zlomili v poslední pětiminutovce a po loňském půstu se naší reprezentaci budou opět houpat na krku medaile, byť „jenom“ bronzové.

ČR – Německo 2:1 (0:0)

Branky: 36. Turtenwald, 39. Paděra – 40.+1 Evers

ČR: Gruber – Turtenwald, Kristen, Uhlíř, Mařík, Fitzel – Matyska, Bednář, Paděra, Koudelka, Demeter.

Do posledního zápasu turnaje nastoupil Kristen místo Nováka. Hned v úvodu netrefil kapitán Turtenwald po signálu z vhazování branku, do dobré příležitosti se dostali i Němci. Windecker po pěti minutách dokonce orazítkoval tyč, z protiútoku šel sám na gólmana Heinricha Mařík, ale zařízení opět netrefil.

Naši byli sice aktivnější, ale Němci v koncovce nebezpečnější. Diringerovu střelu vyrazil Gruber k Eversovi, jehož dorážka byla naštěstí zblokovaná. Koudelka našel závěrem úvodní čtvrthodiny u tyče „schovaného“ Fitzela, ani z tohoto mráčku ale nezapršelo. O chvíli později pálil Mařík po rohu přesně do brankáře, další gólovku spálil Fitzel.

Hned po krátké přestávce nastřelil Koudelka zboku tyč, Demeterovi na zadní tyči nedopřál radost Heinrich. Až pět minut před koncem se na naše barvy konečně pousmálo štěstí: Turtenwaldova tečovaná střela skončila za zády bezmocného Heinricha. Definitivu pak dal bronzové radosti střelou z úhlu Paděra, Eversova dorážka v nastavení už na vítězství nic nezměnila.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-