Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 repre2Po nešťastném semfinálovém vypadnutí s pozdějšími šampióny Rumuny neměli naši borci v souboji o bronz s Německem rozhodně nedostatek motivace. „Rádi bychom samozřejmě přivezli medaili,“ řekl exkluzivně Večerníku prostějovský záložník Jan Koudelka před odjezdem na miniEURO. A taky že přivezou! Němce zlomili v poslední pětiminutovce a po loňském půstu se naší reprezentaci budou opět houpat na krku medaile, byť „jenom“ bronzové.

ČR – Německo 2:1 (0:0)

Branky: 36. Turtenwald, 39. Paděra – 40.+1 Evers

ČR: Gruber – Turtenwald, Kristen, Uhlíř, Mařík, Fitzel – Matyska, Bednář, Paděra, Koudelka, Demeter.

Do posledního zápasu turnaje nastoupil Kristen místo Nováka. Hned v úvodu netrefil kapitán Turtenwald po signálu z vhazování branku, do dobré příležitosti se dostali i Němci. Windecker po pěti minutách dokonce orazítkoval tyč, z protiútoku šel sám na gólmana Heinricha Mařík, ale zařízení opět netrefil.

Naši byli sice aktivnější, ale Němci v koncovce nebezpečnější. Diringerovu střelu vyrazil Gruber k Eversovi, jehož dorážka byla naštěstí zblokovaná. Koudelka našel závěrem úvodní čtvrthodiny u tyče „schovaného“ Fitzela, ani z tohoto mráčku ale nezapršelo. O chvíli později pálil Mařík po rohu přesně do brankáře, další gólovku spálil Fitzel.

Hned po krátké přestávce nastřelil Koudelka zboku tyč, Demeterovi na zadní tyči nedopřál radost Heinrich. Až pět minut před koncem se na naše barvy konečně pousmálo štěstí: Turtenwaldova tečovaná střela skončila za zády bezmocného Heinricha. Definitivu pak dal bronzové radosti střelou z úhlu Paděra, Eversova dorážka v nastavení už na vítězství nic nezměnila.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments